Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Dieta dr Ewy Bednarczyk-Witoszek
aaaaq

Re: Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Post autor: aaaaq »

Minie pisze:
wtorek 17 10 2017, 08:59

:)o nie wiedzialam ze mozna laczyc bialko roslinne ze zwierzecym :shock: dzieki za info:)gdyz ja sobie czsto odmawiam np orzechow gdyz stwierdzam ze nie bede mieszac bialek:)
czasami jest bardzo trudno tego uniknąć...ta wieczna pogoń za czymś...ale mniejsze szkody powoduje mieszanie białka zwierzęcego z roślinnym niż 2 zwierzęcych...

dzisiaj rano makrela wędzona i na drugie ryba w oleju - może z cebulka, może bez. Zastawiam się, czy ostatnio trochę cebuli nie nadużywam...

Reklama wspiera rozwój strony:
'

aaaaq

Bożena pisze:
poniedziałek 16 10 2017, 21:22
aaaaq dr Wahls zaleca sprawdzić źródło pochodzenia mięsa i jeśli zdecydujesz się wzbogacić swoją dietę o surowe mięso, na dwa tygodnie przed spożyciem włóż je do zamrażarki, wyjmij dobę przed zjedzeniem i zamarynuj w occie z dodatkiem soli. Zmniejsza to ryzyko namnazania się bakterii ale nie zniweluje go całkowicie. Smacznego
w teorii to fajnie brzmi, ale w praktyce już dużo gorzej to wygląda ;)
samo życie :lol:
Podejrzewam, że jadłbym więcej surowizny, ale ten brak dostawcy...
Można zaufać takiemu mięsu z makro??

Julka - do makro dalej trzeba mieć kartę? nic się nie zmieniło w tej kwestii ??

Minie

Post autor: Minie »

Mika pisze:
wtorek 17 10 2017, 08:47
Dzień doberek :-)
Oj jak ja się dziś załatwiłam, zjadłam ponad pół puszki mleka kokosowego z lodówki, tak mnie mdli, jak ja dojdę do pracy, chyba zwymiotuję.
Mika no co ty jadlas mleko kokosowe?:)lepiej zjedz je w zupie np kalafiorowej;)polecam..robilam tak w zeszlym tygodniu:)

u mnie do kokosu doloze dzis zoltka nie jadlam ich od pocz. wrzesnia i moj organizm o nie wola...wszystko przez qaaaaa /chyba przekrecilam nicka/tak wczoraj pisal w dzienniczku o jajkach ze mi sie zachcialo...

wczoraj zawuazylam ze jem duzo mniejsze porcje...odrobina ziemniakow na jeden posilek, potem pieczarki na drugi z odrobina cukini jedno i drugie przysmazone..a wieczorem przed 18 zachcialo mi sie sezamu...ja chyba jednak musze miec jakies bialko raz dziennie:)

widze ze piszecie tu o innych dietach...ja na razie trzymam sie DDp swietnie sie na niej czuje mam mnostwo energii ...pozytywne myslenie nie mowiac ze wszyscy wkolo choruja a ja jak nigdy dobrze sie trzymam:)i nic mnie nie bierze haha..wiec jade dalej..szczerze mowiac z tym jednym dniem wolnosci chyba bede ciagnac to do konca zycia:)efekt uboczny mily...ubytek wagii spadek brzucha:)

Julia

Post autor: Julia »

Do makro trzeba mieć kartę dalej, bez karty chyba coś płacisz za wejście...
Ja na surowo jem tatar z jelenia - to było specjalne mięso na tatar, ja patrze tylko czy mi szkodzi czy nie, niekarmione pasza Wiec się nie przejmuje m...
Dzisiaj jagnięcina na surowo była, przed chwila jeszcze chipsy bananowe, bo nie dałabym rady potem grać w kosza... po południu koło 16-17 duszona cukinia 😉💗😋

Miłego dnia, ja czekam na koniec tygodnia 🤗🤗🤗

Minie

z tatara tylko wolowe i tylko sprawdzone..ale rozumiem ze jecie bez jajka:)
w Niemczech czasem kupuje tzw Hackepeter...to mieso wieprzowe mielone doprawione posypane cebulka i pietruszka zielona...uwielbiam...takze niektore surowizny nie sa mi obce;)

Minie

aaaaq pisze:
wtorek 17 10 2017, 09:03
Minie pisze:
wtorek 17 10 2017, 08:59

:)o nie wiedzialam ze mozna laczyc bialko roslinne ze zwierzecym :shock: dzieki za info:)gdyz ja sobie czsto odmawiam np orzechow gdyz stwierdzam ze nie bede mieszac bialek:)
czasami jest bardzo trudno tego uniknąć...ta wieczna pogoń za czymś...ale mniejsze szkody powoduje mieszanie białka zwierzęcego z roślinnym niż 2 zwierzęcych...

dzisiaj rano makrela wędzona i na drugie ryba w oleju - może z cebulka, może bez. Zastawiam się, czy ostatnio trochę cebuli nie nadużywam...
tak zauwazylam na urlopie...mieszanie bialek mnie uratowalo przed smiercia-prawie glodowa;)ale z tego co piszesz to jednak nie popelnilam mocnych grzechow bo laczylam mieso z orzechami najczesciej:)dlatego nie moge patrzec na orzechy poki co :? tyle sie ich objadlam...

pojadlam tych chipsow kokosowych jakie to pyszne, naturalnie lekko slodkie...dalam mezowi sprobowac i dla niego wogole nie sa slodkie:)

ibinia

Post autor: ibinia »

Julcia miłosną atmosferę rozsiewa :D jakie to cudne...
Minie, białko roślinne plus zwierzęce na dobę jest dopuszczalne. Dwa roślinne w ciągu dnia ponoć nieszkodliwe nawet. A i tak każdy sprawdza na sobie 8-) :twisted: Tak jak ty uwielbiam niesłodzone chipsy bananowe i też są dla mnie same w sobie delikatnie słodkie. Przeważnie je solę (nie zawsze), można też jeść z dipami (treściwymi albo lightowymi). Albo jak Jula wrzucić do jogurtu/mleka kokosowego, ewentualnie posłodzić i delektować się "musli".
Co do diety dr Wahls: Zosia jadała mało surowizn i zieleniny i wręcz może ją ta dieta uskrzydlić (na jakiś czas), dlatego jestem za opisywaniem wszystkich eksperymentów, to wiedza nie do zdobycia gdzie indziej. Próbujmy tego, do czego nas ciągnie, tylko zawsze z uwagą. O, właśnie, pisałam wcześniej, że latem przez dwa tygodnie (co najmniej) jadłam codziennie jajka, no i co z tego, tak mnie ciągnęło, że musiałam. Teraz wracam do nich o wiele rzadziej niż przed tym dziwacznym okresem żywieniowym.

ibinia

Post autor: ibinia »

A u mnie dzisiaj pan burak serwuje! Rano surowy zmiksowany z sokiem z granatu i awokado, dobre to.... Potem będą fryty z buraka i chyba kaczyna, choć krzywo na nią patrzę, hmmmm.... no nie wiem, coś jeszcze na pewno zjem :D

Minie

dzieki ibinia:)
co do surowizn mi np absolutnie mi ich nie brakuje...jem warzywa na patelni glownie, na cieplo i zwlaszcza chlodna pora mi to odpowiada...wogole na DDp nie chce mi sie za bardzo warzyw..co mnie dziwi...zawsze je uwielbialam :? jedyne co kilka dni musze zjesc ziemniakow...lub razw tyg pomidora ktory posypuje kielkami cebulka doprawiam oliwa i octem balsamicznym-..a dla meza przystrajam serem feta-polecam fantastyczne jedzonko w dni mleczne:)

aaaaq

Julia pisze:
wtorek 17 10 2017, 09:25
Do makro trzeba mieć kartę dalej, bez karty chyba coś płacisz za wejście...
Ja na surowo jem tatar z jelenia - to było specjalne mięso na tatar, ja patrze tylko czy mi szkodzi czy nie, niekarmione pasza Wiec się nie przejmuje m...
Dzisiaj jagnięcina na surowo była, przed chwila jeszcze chipsy bananowe, bo nie dałabym rady potem grać w kosza... po południu koło 16-17 duszona cukinia 😉💗😋
Julia - a czy sprawdzają czy osoba z kartą to ta na którą była wystawiona karta? bo z tego co się orientuję, to tata kiedyś miał, może ma dalej....tylko czy to sprawdzają, bo w regulaminie na stronie przeczytałem że tak ;)

ODPOWIEDZ