Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Dieta dr Ewy Bednarczyk-Witoszek
baśka
Re: Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Post autor: baśka »

Zrobiłam kulki z orzechów laskowych z olejem kokosowym. To jest przepyszne! Ze 100g wychodzi 5 niedużych kuleczek (mniejszych od piłki ping pongowej) ale syci, że hej :D Słodziutkie, kremowe, no pycha.
B:T:W
14:63:6
Edit://
+ olej kokosowy; u mnie 2 łyżki

Reklama wspiera rozwój strony:
'

ibinia

Post autor: ibinia »

Basiu, zrobiłaś nieziemskie praliny :D
Pugi

Post autor: Pugi »

Wczoraj miałam strasznie ciężki dzień pod względem jedzeniowym. Ciągle mi się chciało jeść choć w celu osiągnięcia sytości zjadłam chyba z pół kostki masła i dokładałam tłuszcz gdzie się tylko dało. U mnie to jakoś nie działa :!:
Za to dzisiaj rano jak już pisałam ten ziemniak truflowy z pieczarkami trzymał mnie do 18.30 kiedy to użyłam wreszcie tego kalafiora w formie pieczonej (wrzuciłam do przepisów) z sałatą lodową i znowu jestem syta i szczęśliwa. Do orzechów nie doszłam i wyszło bezbiałkowo chociaż ich nałuskałam i będą na jutro. Ale cukier był na czczo 170, po ziemniaku z pieczarkami 172, po kalafiorze z sałatą 177. Tak sobie myślę, że pewnie znowu za dużo się nawtryniałam. Kalafiora i sałaty było po 300 gr. Czy to za dużo?
Ostatnio zmieniony wtorek 06 11 2018, 22:09 przez Pugi, łącznie zmieniany 1 raz.
Pugi

ibinia pisze: wtorek 06 11 2018, 12:39 Pugi, jak smakuje taki fioletowy ziemniak? :mrgreen: Nie jadłam, a nawet w domu nie miałam :lol: A jak namoczysz orzechy - może dasz radę pogryźć? Zmieniają smak, ale i tak są pyszne. Chociaż... chrupać nadal trzeba. Głupio gadam :geek: O! Mam inny pomysł. Jeszcze śmieszniejszy, ale powinno dać efekt pożądany. Zmiel orzechy i wymieszaj z jakimś tłuszczem (w niewielkiej ilości, tylko żeby dało się skleić), uformuj kulki i masz orzechy jak nowe, a "pogryzione".
Ibiniu, nie na darmo nazywają się one "truflowe". Mi bardzo smakują. Gotują się trochę dłużej niż zwykłe a po ugotowaniu ich wygląd nie powala ale w smaku są super. Ja do tej pory też nie jadłam ale wyhodowałam sobie kilka krzaczków no to wypadało spróbować.
Pugi

aaaaq pisze: wtorek 06 11 2018, 12:47 Ibinia - dokładnie tak jak piszesz - kiedyś jak jeszcze ciasta piekłem i jadłem - robiłem tzw. orzesznika
Ta polewa orzechowa była okropnie słodka, ale z pewnością można zrobić taką samą bez cukru, na maśle, a orzechy zmielić na drobno...muszę spróbować...będzie to mała porcja, za to bardzo treściwa :)
można spróbować też coś ala muffinki z takiej masy zrobić, albo kokosanki i trochę podsuszyć....możliwości jest wiele ;)
Fajne macie pomysły, sęk w tym, że ja mam akurat ochotę sobie pochrupać :lol: Ale skończy się pewnie na jakichś kulkach ;)
Pugi

Bożena pisze: wtorek 06 11 2018, 08:28 A na początek dnia sok z jarmużu z cukinią.
Bożenko, tak bez żadnego owocka i bez słodzenia?
Pugi

Minie pisze: wtorek 06 11 2018, 13:13
aaaaq pisze: niedziela 04 11 2018, 19:04 na najbliższe dni zaplanowałem białka roślinne+warzywa w różnych konfiguracjach (uzupełniłem orzechy i różne takie ;))...zobaczymy jak mi to wyjdzie ;)

Pugi - bataty ci najwyraźniej nie służą, duże ilości W także...to tylko potwierdza to co można już gdzieniegdzie przeczytać - cukrzycę typu 2 można wyleczyć dietą niskowęglowodanową...
nie sledze dokladnie co tam piszecie u Pugi bo nieznam sie na cukrzyc aleto tez mi jakos wpadlo w oko:)Pugi odstaw te bataty!
Minie, tak właściwie to ja je mam odstawione. Ostatni raz jadłam z pół roku temu a następny też może będzie za pół roku.
Pugi

baśka pisze: wtorek 06 11 2018, 13:58
ibinia pisze: wtorek 06 11 2018, 12:39 Zmiel orzechy i wymieszaj z jakimś tłuszczem (w niewielkiej ilości, tylko żeby dało się skleić), uformuj kulki i masz orzechy jak nowe, a "pogryzione".
Ibiniu, jesteś genialna :!: Kurcze, czego nie wpadłam na taki doskonały i za razem prosty pomysł :roll:
No to już wiem, co dzisiaj będę jadła ;) DZIĘKI!!!!!!!!!!!
Baśka, nie wpadłaś na taki genialny pomysł bo masz zęby. Motywacji nie było! Wszak matką wynalazku jest potrzeba. Są zęby - nie ma potrzeby :mrgreen:
aaaaq

Post autor: aaaaq »

dobra, dzisiaj orzechy makadamia - a warzywa jeszcze nie wiem, ale będę pilnować, żeby były bez nieodpowiednich dodatków :D (tzn konkretnie żadnego innego B , bo trochę kukurydzy może być, jak kupuję to najczęściej patrzę na ilość W w 100g produktu i czasami nie zwrócę uwagę, że w składzie jest dodatkowe B)
aaaaq

Post autor: aaaaq »

a tak swoją drogą - wczoraj te orzechy brazylijskie jakoś mi nie podeszły...jakoś tak bez smaku były dla mnie....
ODPOWIEDZ