Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Dieta dr Ewy Bednarczyk-Witoszek
ibinia

Re: Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Post autor: ibinia »

aaaaq, jasne, ale jak ktoś nie chce robić dnia jajkowego, a marzą mu się placki z warzyw, to jest to dobre wyjście. Nie na co dzień przecież i nikt takiego cuda nie potraktuje jako jajko, tylko jako "lepiszcze".

Reklama wspiera rozwój strony:
'

Minie

Post autor: Minie »

ibinia pisze: czwartek 08 11 2018, 12:55 A mój ukochany wypatrzył w Auchan jaja bez jaj :lol: I kupił :lol: Drogi toto i raczej węglowodanowe (ale niewiele się używa wg. przepisu). Nie zaglądałam do środka, ale ma to być proszek do rozrobienia w wodzie (żeby wagowo odpowiadało wielkości jaja). Nazywa się vEGGs 8-)
Ibiniu tez to mam i..jeszcze nie uzylam ani razu...:)
baśka

Post autor: baśka »

ibinia pisze: czwartek 08 11 2018, 12:55 A mój ukochany wypatrzył w Auchan jaja bez jaj :lol: I kupił :lol: Drogi toto i raczej węglowodanowe (ale niewiele się używa wg. przepisu). Nie zaglądałam do środka, ale ma to być proszek do rozrobienia w wodzie (żeby wagowo odpowiadało wielkości jaja). Nazywa się vEGGs 8-)
Ibiniu, a może chińskie jajka...
https://joemonster.org/art/11956
:o :shock:
ibinia

Basiu, nie tylko Chińczycy robią sobie jaja :lol: I w Wielkiej Brytanii, i w Stanach też. Tylko o chińskich mówi się, że są plastikowe, a o tych ze świata zachodu - "ze środków roślinnych". Cóż... Dokąd zmierzamy...
baśka

Post autor: baśka »

A... o tym, nie wiedziałam :oops:
aaaaq

Post autor: aaaaq »

:shock:
ibinia

Noooo... Oglądałam program, w którym pokazywali jak dochodzili do idealnego jajka (smak, zapach, konsystencja). To było brytyjskie jajo i robili z niego "normalną" jajecznicę, omlet itp. Prowadzący program był zdumiony, bo nie poznał, że dostał jajko roślinne.
ibinia

A to jeszcze dodam: roślinny ser, kiełbaski, salami. Niby to znamy z naszych sklepów, ale w tym programie tworzyli "podróby", tzn. miały być bardzo bliskie oryginałom w smaku, kruchości, podatności na smażenie, topienie itd. Do sklepów trafiały małe partie np. lasagne z wykorzystaniem owych roślinnych tworów i ludzie oceniali, czy to jest to. O ile jajo wyszło nieźle, o tyle kłopot sprawiały kiełbaski :lol: Choć i tak podobno przypominały wędlinę, tylko nie najwyższych lotów.
Małe sprostowanie: nie w programie telewizyjnym to wszystko tworzyli, tylko w programie żywnościowym, a program telewizyjny to przedstawiał.
aaaaq

Post autor: aaaaq »

Pugi - kalafior rewelacyjny :)
musiałem go tylko trochę uszlachetnić ;)
Pugi

Post autor: Pugi »

aaaaq pisze: czwartek 08 11 2018, 16:05 Pugi - kalafior rewelacyjny :)
musiałem go tylko trochę uszlachetnić ;)
Pewnie, że super! Mówiłam (tzn. pisałam). Uszlachetnianie dozwolone. Pewnie dodałeś więcej tłuszczu? :D
ODPOWIEDZ