Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Dieta dr Ewy Bednarczyk-Witoszek
baśka
Re: Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Post autor: baśka » piątek 08 03 2019, 09:45

LoveMeTender pisze:
czwartek 07 03 2019, 11:28
Nurtują mnie dwie sprawy:

1. czy pastę ze sfermentowanej soi, tzw. miso, traktować tak jak soję, czy białek soi już w niej nie ma?

2. czy można używać ocet jabłkowy? Czy to jednak jabłko i nie można?

Co Wy na to?
Białka z soi raczej nie znikają. Ale sfermentowane mniej uszkadzają. Tak samo z octem, EBW powiedziała, że jabłkowy jest najgorszy, ale "przerobiony" przez drożdże już tak nie uszkadza. Planuję nastawić ocet z innych owoców, może z cytryn albo brzoskwini, albo...
Od strączków uciekam jak mogę, ale octu jabłkowego używam dużo :?
Dzisiaj drugi dzień królik i buraki (dzisiaj bez ziemniaków). i jakaś zielona sałatka albo surówka.

I ja się nad czymś zastanawiam:
EBW mówi, że czekolada mleczna nie jest B mlecznym, nie szkodzi ale z drugiej strony powiedziała, że jak ktoś je tę czekoladę nie spadają mu przeciwciała. To czy z majonezem jest tak samo. Chodzi mi o to czy też nie spadają przeciwciała na jajko?

Reklama wspiera rozwój strony:
'

Minie

Post autor: Minie » piątek 08 03 2019, 12:37

to ciekawe...ja zawsz czekolade mleczna jak juz jem to w dni mleczne:)nie ryzykuje...a ze dni mleczne mam od wielkiego dzwonu to nie jem jej prawie wogole...

ja dzis rano wafel ryzowy z maslem i po 3 h ten pasztet warzywny malutki z biedronki...
generalnie nie wiem na co mam chec...

odrzucilo mnie od warzyw i ryb...wogole mi sie nie chce ich jesc...ziemniakow tez mi sie nie chce:)cos mi sie strasznie wszystko pomieszalo:)

i na szczescie przestalam od jakiegos czasu pic alkholo!jakikolwiek...teraz w zw, ze zblizajaca sie Wielkanoca ciagne abstynencje i mi sie to podoba:)

Minie

Post autor: Minie » piątek 08 03 2019, 12:45

sluchajcie a co z PUGI?

aaaaq

Post autor: aaaaq » piątek 08 03 2019, 20:41

heh, wygląda na to że znikła...

LoveMeTender

Post autor: LoveMeTender » sobota 09 03 2019, 05:47

Baśka,
rewelacyjny jest ocet z truskawek :)

U mnie ok. Wczoraj sezam: tahina i chałwa, mix sałat.
Coś mi strasznie zaszkodziło, chyba ryby (niestety były wędzone). Albo czekolada gorzka. Odezwały się moje niemiłe dolegliwości :cry:

Dzisiaj warzywnie, nadal tahina w paście z bakłażana (wyszła rewelacyjna!). Dorobię jeszcze na pewno. Część zrobię z bakłażanów i pasty z suszonych pomidorów, bez sezamu.

baśka

Post autor: baśka » sobota 09 03 2019, 17:34

Liczę, że Pugi się odnajdzie!
Nastawiłam ocet z cytryn, a jak będzie sezon, to zrobię też z truskawek. Spróbuję jeszcze z innych owoców, może z ziół nawet.
Aj, Lovko, teraz trzeba dłuższą przerwę zrobić od ryb i kakao.

baśka

Post autor: baśka » poniedziałek 11 03 2019, 09:47

Wczoraj ryba. Zgłodniałam późno wieczorem i zjadłam 2 paski czekolady i frytki.
Dzisiaj dzień jajeczny :D Już od dawna za mną chodzą ;)
A potem 2 dni bez B (mam nadzieję).

Minie

Post autor: Minie » poniedziałek 11 03 2019, 12:56

a mnie odrzucilo od ryb totalnie...
w piatek zalatwilam sie..zjadlam trocge Falafel plus kapusta kiszona i ...efekt wiadomy..niestety wciaz takie wynalazki kuchni japonskiej jak soja czy arabskiej nie sa dla mnie korzystne mimo rotacji...

dzis zjadlam pieczarki na sloninie..pyszne byly ..zjadlam o 9..i cos mi stoi na zoladku..chyba organizm mi mowi..stop, za duzo dobrego tluszczu zwierzecego hihi

takte na razie nic nie zamierzam jesc...

zrobie sobie zaraz goraca wode z lyzeczka dzemu...

Weekend...w sobote DW jak zwykle w niedziele mieszanie bialek.tez jak zwykle...

dzis wieprzowina...
a i znow sukces..ostatnie 3 dni bez ziemniakow..nauczylam sie je rotowac-mam nadzieje hihi
dzis bedzie 4 dzien..przyslali mi nie ten obiad co trzeba i mam makaron:)wiec dzis bez obiadu..za to..z orzecvhami:)mnaim...

aaaaq

Post autor: aaaaq » wtorek 12 03 2019, 05:55

ja ryby lubię...ale jem rzadko...gdybym jadł za często, to też tak bym miał, na bank...przerabiałem już to ;)

Minie

Post autor: Minie » wtorek 12 03 2019, 07:44

:)ja tez lubie ryby:)generalnie..ale zanim przeszlam na DDP jadalam ich mnstwo, moze organizm sie przejadl...
ja poki co nie jestem glodna...
wczoraj byla wieprzowina-mielone bez dodatkow:)dzis tez wieprzek a mianowicie golabek z kapusta wloska...
i w koncu zjem ziemniaki..dobrze mi idzie rotacja ich...fajnie by bylo, gdyby z kawa bylo to mozliwe:)

nos mi sie odtetkal..jednak miesko to moj sposob na zycie:)jadam bardzo niskowegl. ostatnio..poza dniem wolnosci

wiecie co mysle aby troche sprobowac..paleo...przynajmniej przetestowac jak to bedzie...te ich pyszne sniaadania mnie neca...zobaczymy...moze choc na Weekend cos popichce w duchu paleo:)

ODPOWIEDZ