Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Dieta dr Ewy Bednarczyk-Witoszek
zielona

Re: Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Post autor: zielona »

Zosieńko a to ciasto bananowe to z jakiego przepisu robiłaś? Bananowca znam, le tam nie ma czekolady

Reklama wspiera rozwój strony:
'

Julia

Post autor: Julia »

Książka Kucharska Jana Kwaśniewskiego ;)
Ja też dzisiaj kupiłam książkę Wierzbickiej, była promocja w empiku :D
Ibinia, gdzie jesteś?
Właśnie wcinam kisiel wiśniowy, głodna byłam bo nabiał mnie już tak nie syci :c

Julia

http://super-sposob.com/marcin/2412/?ut ... adid=57057
Dla palacych, którzy chcą rzucić :)

ibinia

Post autor: ibinia »

Cześć wam DDP-iaki! Przytulam, buźkuję!
Julko, sernik bez jaj ma inną konsystencję niż tradycyjny, to na pewno, ale gumowaty raczej nie jest. Sody chyba za dużo dałaś, to na kilogram sera? O maśle i śmietanie pamiętałaś? Oprócz skrobi dobrze dodać trochę mąki (kukurydzianej, ryżowej, jaglanej, kasztanowej, platanowej), niedużo, dosłownie 3 łyżki na blaszkę sernika, niweluje kleistość, upodabnia do jajecznego wypieku. Dla siebie robię tylko ze skrobią i nie wychodzi mi "budyń", może twaróg miałaś "mokry", a może pokombinuj z proporcjami składników. Jak tacie smakował? :D
Ciekawy ten sposób na rzucenie palenia, chyba mojemu tacie podeślę :P
Elu, ja tłuszcze też musiałam rotować, jakby mi szkodziły po prostu kwasy tłuszczowe (wszystkie, omega 3 i 6 i 9 i nasycone), teraz jakby jest lepiej, popróbuj codziennie używać innego, posyłam "światełko" (tak moją córeczkę "leczyłam", gdy cierpiała).
Wpisy Emmy super!
aaaaq, jak po wczorajszych "tańcach z jedzeniem"?
Zosiu, jak smakuje leszcz? Zrobiłaś mi apetyt na rybę, mniam!
I Zielona też wczoraj z rybką poszalała :D Świetnie sobie radzisz!
Basiu, długo głowa cię bolała po nerkowcach? Niesamowite, jak pokarmy wpływają na życie...

Julia

"Budyń" tacie smakował - może być :) Jak dla mnie było pycha - śmietanę masło dałam, więc taka tłusta wersja budyniu :)
I wczoraj kaszlałam po tym, i dzisiaj jest trochę lepiej - muszę sprawdzić czy to od cukrów prostych czy od nabiału (za dużo B) ;)
A dzisiaj zabieram się za placki: tarta cukinia, siemię i zagęszczę mąką z topinamburu :D

Julia

Doktorka przedwczoraj miała DW, opisała na fb :D

zosiaa

Post autor: zosiaa »

zielona
książka to "Książka kucharska"
Dieta Optymalna dra Jana Kwaśniewskiego 700 przepisów.Kiedyś z niej korzystałam,a teraz trzeba modyfikować/zamieniać boczek na słoninę,mąkę na bezglutenowe ,mleko na bez laktozowe i chlebek najlepiej na bez :D ale są tam przepisy na fajne zupki,surówki i mięsa,oraz ciekawe przep. na DW
Ciasto czekoladowo-bananowe tu na naszej stronie w przepisach, w wykazie forów.Jeszcze taka podpowiedź często zamieniam przy mące kokosowej mleko kokosowe na wodę i ciasto się udaje :lol:
Ibinia,
Leszcz to ryba słodkowodna,smak podobny do karpia-unikam tych morskich a śledzi to wogóle nie mogę/kiedyś jadłam nie przesadzę jak powiem kilogramami.

zosiaa

Post autor: zosiaa »

Julka,
mnie kaszel męczy nie po dużej ilości B lecz dokładnie po B mlecznym.

Julia

No, to nast. razem spróbuję śmietanę zamiast sernika, może będzie lepiej :D
A placuszki nie wyszły, przyklejały się i w rezultacie zjadłam taką papkę - z masełkiem :D

ibinia

Post autor: ibinia »

Zosiu, karpia bardzo lubię (kiedyś nie cierpiałam), to i leszcz pewnie by mi posmakował, tylko gdzie to cudo kupić?
Julka, może faktycznie mleczne w mniejszych ilościach białkowych, jeśli sernik, to kawałek z dużym kleksem śmietany :D A placki z cukinii i siemienia najlepiej wychodzą w piekarniku, ładnie się przypiekają, na brzegach są nawet chrupkie (cukinię po starciu trzeba zazwyczaj odcisnąć z nadmiaru płynu).
Ja mam dzisiaj śledzia (Zosiu :mrgreen: ) i kalafior pieczony z masłem klarowanym.

ODPOWIEDZ