Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Dieta dr Ewy Bednarczyk-Witoszek
aaaaq

Re: Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Post autor: aaaaq » wtorek 01 10 2019, 08:07

Vanessa pisze:
poniedziałek 30 09 2019, 20:57
Hej, czy ktoś z was (lub ktoś kogo znacie) ma może Hashimoto i dieta dobrych produktów pomogła?
Niestety, nie mamy chyba tutaj takich osób...

Reklama wspiera rozwój strony:
'

ibinia

Post autor: ibinia » wtorek 01 10 2019, 09:28

Mamy, mamy, tylko rzadko zaglądamy :mrgreen:
No i poza tym stosuję DDP w bardzo udziwnionym wydaniu, hmmm.... rotacje tak, natomiast moja lista dobrych produktów znacznie różni się od utworzonej przez Panią Ewę. Ale cóż, nie dyskutuję z organizmem, tylko wsłuchuję się w jego sygnały. U mnie wychodzi wysokowęglowodanowo, owocowo, tłuszczu średnia ilość, niewiele mięsa. Zdrowieję - zdecydowanie zdrowieję. Przeciwciała przeciw TPO znacznie spadły, niedoczynność jest już właściwie niewielka. Inne autoimmunologiczne też się wyciszają. Płuca się regenerują. Jest nieźle.
Czytuję was kochani, natomiast wciąż jest jakiś problem na łączach z pokazywaniem napisanych postów, często w ogóle się nie pojawiają. O co chodzi.... :?: :idea: :?
Buziakuję was, cmok, cmok, cmok!!!!

baśka

Post autor: baśka » wtorek 01 10 2019, 14:19

Ibiniu, wiedziałam, że się odezwiesz wkrótce. "Myślało" mi się o tobie ostatnio :twisted:
Przynosisz same wspaniałe wieści :D Ile ważysz?
Szkoda, że tak rzadko się do nas odzywasz. Ale to nie ważne, dobrze, że jesteś.
A forum po prostu nie nadąża za nami ;)

Ostatnie 2 dni wołowina - bitki z ziemniakami i mizerią a wczoraj ćwikłą.
Dziasiaj placki ziemniaczane. Mężusiowi się zachciało wczoraj i obrał sporo małych ziemniaków - musiał mieć dużą ochotę hihi. Rano sałata z majo, pomidorem i czosnkiem. I może coś jeszcze z jajek zrobię.

aaaaq

Post autor: aaaaq » środa 02 10 2019, 10:19

Ibiniu, miło cię widzieć :)
dzisiaj dzień warzywny...rano taka sałatka:seler naciowy,sałata,awokado,pomidor,oliwki i majonez

obiad też warzywka....

ibinia

Post autor: ibinia » środa 02 10 2019, 14:22

Basiu, myślę o was wszystkich niemal codziennie. Z każdym na wakacjach byłam, także dzięki wam co nieco poszalałam :lol: :twisted:
Ważę prawie 50kg. Całkiem, całkiem, tu i tam ciałka przybyło :o :mrgreen: Kilka krótkich spacerów zaliczyłam, choć to jeszcze trudno nazwać "uruchomieniem". Płuca czasem mocno się usztywniają, jednak zwapnienia się cofają, czyli niemożliwe staje się możliwe ;)
A jak twoje, Basiu, objawy?
aaaaq, jak dzisiaj jarsko! :D Fajnie przeplatasz mięcho z bezmięchem, super!
Mika, ależ ci z kawą poszło! Zbierałaś się, zbierałaś i buch! Brawo, brawo!
Wszyscy jesteście genialni w obserwowaniu siebie. Podglądam i podziwiam :ugeek:

Mika

Post autor: Mika » środa 02 10 2019, 19:30

Ibiniu :D Tak się cieszę, że jesteś i to w takiej dobrej formie :D Cieszę się z Twoich spacerów :D
Dziękuję za brawa :)

ddp

Post autor: ddp » środa 02 10 2019, 21:12

Hejka,
Vanessa, witaj. Ddp a Hashimoto? Znam historię młodej osoby, u której były początki niedoczynności i poziom anty-TPO niezbyt wysoki, bo w okolicach 140 i bez innych towarzyszących chorób. Po 6 tyg diety tak w 90% przestrzeganej wszystko się znormalizowało.
Ibinia, dobre wiadomości przynosisz, super. Co na to świat medyczny :o
Hmm, ta wyśniona kawa całkiem realna. Ciekawa jestem co jadasz, czy polegasz tylko na swoich smakach, czy zachowujesz trzydniowe odstępy. Gratuluję wagi.
U mnie różnie, trochę za dużo słodyczy, oczy lepiej zdecydowanie, znowu odłożyłam decyzję o okularach.

aaaaq

Post autor: aaaaq » czwartek 03 10 2019, 08:52

ibinia pisze:
środa 02 10 2019, 14:22
aaaaq, jak dzisiaj jarsko! :D Fajnie przeplatasz mięcho z bezmięchem, super!
Mika, ależ ci z kawą poszło! Zbierałaś się, zbierałaś i buch! Brawo, brawo!
Wszyscy jesteście genialni w obserwowaniu siebie. Podglądam i podziwiam :ugeek:
Dzisiaj też jarsko, ale wiem jak długo :D
Z kawą też sobie świetnie radzę....fajna rzecz, taki odwyk :D
polecam wszystkim....zmiana nawyków bardzo dobrze robi na samopoczucie ;)

Vanessa

Post autor: Vanessa » czwartek 03 10 2019, 20:17

Ibiniu i ddp dziękuję za odpowiedz :) czyli jest dla mnie nadzieja że się polepszy.
Czy powinnam zmniejszyć dawkę leku skoro jestem na ddp? Biorę obecnie 100mg na dzień od 2,5 miesiąca (wcześniej 50mg). Muszę zrobić badanie krwi na dniach i wtedy się okaże czy zostanie 100 czy nie. Niestety nie mieszkam w Polsce więc tutejszym lekarzom ddp nic nie mówi i nie wiem czy na własną rękę zmniejszać dawkę?

ddp

Post autor: ddp » czwartek 03 10 2019, 22:25

Czy powinnam zmniejszyć dawkę leku skoro jestem na ddp?
Vanessa, tutaj nie dostaniesz na takie pytanie odpowiedzi. Dawka 100mg wg mnie jest dawką wysoką. Wychodzenie z niej pod kontrolą lekarza. DDP działa, ale równocześnie znaczenie ma zaawansowanie choroby, choroby współistniejące, stan organizmu, wiek etc.
Warto słuchać lekarki na youtube, jest dużo filmików, słuchać, aż obraz DDP się wyklaruje; nie wiem na ile jesteś w temacie. Na początku jest to praca, wychodzenie z nawyków, obserwacja odpowiedzi organizmu po pokarmach, prowadzenie obserwacji w formie dzienniczka żywieniowego.
Warto mieć merytoryczne wsparcie przy poważniejszych schorzeniach.

ODPOWIEDZ