Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Dieta dr Ewy Bednarczyk-Witoszek
Vanessa
Re: Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Post autor: Vanessa » sobota 05 10 2019, 00:20

O Hashimoto dowiedziałam się w 2005 roku także daaawno temu. Prócz tego mam problemy skórne, 11 lat leczyłam ciężki trądzik który na szczęście został wyleczony izotretynoina (nie pamiętam nazwy dokładnie). Przez ostatnie 5 lat zaczęły się pojawiać różne alergie a w czerwcu zdiagnozowano astmę alergiczna. O innych chorobach nie wiem gdyż w UK dla lekarzy każdy symptom jest normalny i po prostu nie można się doprosić o jakiekolwiek badania. DDP znalazłam przez przypadek stosując dietę dr Kwaśniewskiego. Na DDP jestem dopiero niecałe dwa tygodnie więc nie bardzo jeszcze się orientuje.

Reklama wspiera rozwój strony:
'

ibinia

Post autor: ibinia » sobota 05 10 2019, 13:22

ddp-iaczku, wspólna DDP-owa kawa... ach... niech nam się wszystkim przydarzy!
Rotuję intuicyjnie. Przerwy między powtarzanymi grupami pokarmów - co najmniej 3 dni - zazwyczaj dłuższe, ale też jeden rodzaj produktu jem kilka dni pod rząd i dopiero wtedy odstawiam. Wychodzi to bardzo różnie. Zauważyłam, że gdy coś mi wyraźnie nie posłuży, to rzutuje to na wszystko, co potem jem, każdy kolejny posiłek pogarsza sytuację. I nie ma wtedy znaczenia odstęp godzinowy. Po dobie dochodzę do normy, o ile po drodze nie zdarzy się inny silny nietolerant.
Vanesko, skup się na obserwacji siebie, ucz się reakcji organizmu - nie tylko na jedzenie. Leki odstawiaj tylko po wyraźnych symptomach zdrowienia, inaczej zaplączesz się w kaskadę następstw brania-niebrania lekarstwa, to trudne i czasem niebezpieczne. Alergie i astma mogły pojawić się jako efekt "tłumienia" ekspresji choroby na skórę (trądziku). Nie martw się, jesteś mądra i znajdziesz drogę do zdrowia. Bądź cierpliwa i nie zrażaj się wpadkami czy niepowodzeniami typu: czuję się gorzej zamiast lepiej. Wszyscy tu miewamy wahania. A i tak każdy pędzi do przodu :D
aaaaq, odwyk jest piękny i potężny. Uskrzydla. Bez dwóch zdań warto 8-) :mrgreen:

baśka

Post autor: baśka » poniedziałek 07 10 2019, 13:53

Za mną 2 DW. Koleżanka robiła urodziny w barze :)
Dzisiaj parówki z indyka i warzywa.
Ibiniu, u mnie prawie nic się nie zmienia. Zwiększyłam okulary o 0,5, teraz myślę, że nie było takiej potrzeby.
I jak jest zimno, to zaciskają mi się zęby (ale tak już jest od kilku lat). W dzień się pilnuję bardzo, ale przez sen, ścieram zęby niestety :cry:
Piję zakwas buraczany i jak na razie nie robi krzywdy kiszkom ;)

aaaaq

Post autor: aaaaq » poniedziałek 07 10 2019, 20:44

Baśka - ja byłem na tradycyjnym wypadzie weekendowym, ale wiesz, nawet DW nie zrobiłem...
kromkę chleba ze smalcem zjadłem :lol: Ale było bardzo ok, bo nawet z ketozy nie wypadłem :D
kawy trochę popiłem, ale znowu wracam ;)

aaaaq

Post autor: aaaaq » wtorek 08 10 2019, 13:36

dzisiaj sałatka pięknotka rano (sałata rzymska,pomidor,cebula,oliwki czarne,oliwa z oliwek) - na obiad warzywa z tłusczem...jutro pewnie podobnie ;)

baśka

Post autor: baśka » środa 09 10 2019, 10:22

Czyli nikt nie jest święty :lol:
Wczoraj i dzisiaj pieczone kacze cycki. Pyszne mi się udały :) z sałatką z pomidorów, cebuli i majonezu.
Dzisiaj odstawiam psiankowate, bo jem je codziennie już od dłuższego czasu.

LoveMeTender

Post autor: LoveMeTender » środa 09 10 2019, 11:25

Jak to nikt? 8-)
U mnie znowu wegańsko i bez kawy :geek:

aaaaq

Post autor: aaaaq » środa 09 10 2019, 13:53

a ja dla odmiany wracam do kawy :lol:
na jakiś czas, potem się zobaczy....

Minie

Post autor: Minie » czwartek 10 10 2019, 07:47

a ja dla odmiany zamierzam choc na dzien dobry zrobic przerwe w piciu kawy zaczne od soboty..jeden dzien...zobaczymy...
Vaanesso moze skontaktuj sie z p.dr. aby cie poprowadzila indywidualnie?
Ibiniu to sa wiesci:)
Wspaniale, ze chodzisz na spacery...ze dobrze sie czujesz a wiec intuicyjnie wsluchiwanie sie w siebie to najlepsza metoda...czyli tak czy siak...jak pani dr mowi sluchac organizmu na co ma ochote:)

U mnie ok...jeste zdrowa wiec die ta najwyrazniej jest ok:)
Wczoraj mialam np rosol z makaronem z zieloneg goroszku a potem dynia z warzywami na patelni,,Wogole mialam 24 h post i doslownie odliczalam minuty do 24 h)ale bylam glodna szok:)

Dzis mam watrobkie wolowa..z surowka iw arzywami a jutro pojajcuje mam chec na smazone jajka z cebulka i jajka w majonezie z musztarda:)az mi slinka leci hihi...A moze nawet te jajka dzis zrobie.wieki Cale nie jadlam..nawet jak ostatnio robilam placki ziemniaczane to bez jajek:)
Generalnie odpoczywam kilka dni /do weekendu/ od ziemniakow:)

Lovko..u mnie tez przwaga diety warzywnej...super sie t tym czuje..czasami wpadnie jakies miesko:)

Minie

Post autor: Minie » piątek 11 10 2019, 11:00

wczoraj byly jednak jajka..jeszcze wieczoremmlodsza corka sie dolaczyla do jajkowej uczty;)
dzs zaczelam od ..zupki chinskiej na ostro z dynia/swieza/, mlekiem kokosowym...mniam..to jest to co lubie...syci mnie na dlugo i rozgrzewa
a poniewaz jestem najedzona to nie mam planow na drugi posilek...pewnie bedzie spontaniczny..a moze znow zupka:)

ODPOWIEDZ