Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Dieta dr Ewy Bednarczyk-Witoszek
Minie2020

Re: Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Post autor: Minie2020 »

widze, ze dalej pisze dzis sama..
u mnie dzis na sniadanko pyszne smazone male ziemniaczki i czerowna kapusta i duzo masla:)
dzis szykuje sie dzien bezbialkowy
caly czas mam chec okropna na banany...nie jadlam ich kilka miesiecy i teraz moge je jesc codziennie...

Reklama wspiera rozwój strony:
'

baśka

Post autor: baśka »

Ibiniu nie robiłam żadnych badań, bo po co... Czuję się dobrze, ramię tylko mnie boli od 2 tygodni, reszta okej. W moim życiu zmieniło się dużo, na lepsze. Wyprowadziłam się z bloku pod miasto, dopiero doceniłam co to znaczy mieszkać w domu. Mam szczeniaka owczarka podhalańskiego - wspaniały piesek, a żarłoczny..., karmię go barfem. Rośnie szybko; codziennie jest większy :shock: Daje całej mojej rodzince dużo radości.

Lovko już nie jaram fajek, paliłam przez 20 lat z roczną przerwą. A zioło kiedyś też 8-)
Cieszę się, że u ciebie jest dobrze, że masz możliwość spacerowania po lesie, relaksowania się :D Zbierasz grzyby? ja lubię bardzo, jest dużo grzybów teraz.

Nie mam pojęcia jak mozecie jeść gotowce wege? Przeczytałam kiedyś skład parówek i mnie odrzuciło, brzydkie składniki. Burgera buraczanego jeszcze obczaję przy okazji, może być fajnym "ratownikiem"; o ile nie ma w sobie soji i innych strączków.

Super w końcu was widzieć :D Minie tak dawno tu zaglądałaś aż zapomniałaś hasła ;) :lol:
LoveMeTender

Post autor: LoveMeTender »

Również wróciłam na DDP, chociaż aktualnie z owocami. Pewnie i to odpadnie z czasem ;)

Od 20 lat mieszkam w domu z ogrodem, pod lasem. Był czas, że chcieliśmy to sprzedać, pójść do bloku, aby więcej podróżować. Pandemia i kwarantanna usadziła nas skutecznie - cały ratunek, to było własne podwórko i las, kiedy można było do niego chodzić ;)

Lubię zbierać grzyby, ale nie jestem ich fanką. Myślę, że jestem nimi przejedzona.
Tak to jest, jak się całe życie mieszka praktycznie w lesie.

Burgery wegańskie z GoVege mają dość dobry skład, choć przeważnie zawsze są w nich zboża. Mąż mi kupił klasyczne, więc będziemy próbować na DW. Od wczoraj jadę na warzywach z mlekiem kokosowym i maśle orzechowym.
Przez zimę i pandemię wyhodowałam piękną oponkę, i bardzo chciałabym się jej pozbyć.
Minie2020

mi przeszla ochota na banany ale za to mam chec na 2 B...i drugim poki co jest jajko. Ale bedac na wege wlasciwie nie jadlam jajek wiec to chyba zrozumiale.
Dzis bedzie ryba i zapewne jajka, gdyz zrobilam wczoraj salatke z surowego kalafiora i cala rodzina sie w niej zakochala..jednym ze skladnikow sa jajka, do tego rzodkiewka , ogorki kons. szczypior i majonez. Salatka jest wysokotluszczowa i niskowegl. Pycha:)POlecam.
Minie2020

Lovko tez mam problem z oponka:)i tez z powodu pandemii.Ale tez niestety przyczynila sie do tego wege dieta...za duzo zboz..aczkolwiek, nie powiem, ze pierwszy miesiac bylam na niej z przyjemnoscia ale potem zaczely sie problemy wiecznie zatkany nos, stawy szytwnienie itp.czego nie znam na DDP i DO

pieknie mieszkasz...my mamy domy w dwoch krajach i w jednym z nich mieszkamy pod wygaslymwulkanem dwa kroki od mojego domu mamy nie tylko zielono ale jeszcze strefe ochrony przyrody...przy okazji ten wulkan to spora gorka, wiec jest okazja do spacerow w celu podtrzymania kondycji.
baśka

Ale wam super dziewczyny, rozmarzyłam się :D Mieszkacie w takich pięknych okolicznościach przyrody mmmmmm 8-)

Minie, fajna sałatka. Chyba jutro zrobię, bo dzień jajkowy wypada. Mogłabyś podać dokładniejszy przepis?
LoveMeTender

Post autor: LoveMeTender »

No wreszcie się odezwałyście ;)
Minie2020 pisze: czwartek 24 09 2020, 08:40 ..my mamy domy w dwoch krajach i w jednym z nich mieszkamy pod wygaslym wulkanem dwa kroki od mojego domu mamy nie tylko zielono ale jeszcze strefe ochrony przyrody...przy okazji ten wulkan to spora gorka, wiec jest okazja do spacerow w celu podtrzymania kondycji.
Jeden dom w Polsce (?), a drugi?

U mnie też dzisiaj jajka :)
No i podjadam mięso, wczoraj był boczek.
Lepiej się czuję na wyższych tłuszczach, bo jem mało objętościowe posiłki, które są sycące i nie rozpycham tak żołądka.
Niestety codziennie mam coś z psiankami. Jak nie ziemniaki, to pomidor, papryka lub bakłażan.

Wczoraj wstałam z bólem gardła i głowy. Wzięłam 4 tabl węgla i 10 000 jednostek wit D3+k2 z mk7. Dzisiaj wzięłam 8 000 jedn wit. d3, czuję się ok, więc chyba działa.

Mam mnóstwo pysznych jabłek i bardzo ubolewam nad faktem, że nie mogę ich jeść. Jecie owoce, czy nie?
Minie2020

Drugi w Niemczech...

Salatka b. prosta skladniki ktore podalam na oko pokroic posolic popieprzyc majonez i gotowe,,,

Mnie dopadla jelitowka ale z racji ze jestem na wlasciwej diecie od 01.09:) zboz itp. trwala pol nocy i caly dzien..
wiec ja dalej tluszczuje i dzis koncze wlasnie gotowac rosil z erliczki..tlusciutki i bede popijac:)

terza rozumiem te chec na jajka..organizm czul, ze bedzie cos nie tak...i bylo:)a jajka przeciez lecza:)
Minie2020

u mnie dalej goracy rosol...
a z miesa zrobilam potrawke...dla calej rodziny-mieszanie bialek bo dodalam 36% smietanke....
a wiec..tluszcz na topie:)
za to po tej infekcji ani sladu:)
baśka

Sałatkę zrobiłam w pt. Smaczna, niestety nie dla mnie. Okropne gazy :oops: pewnie kalafior. Najchętniej pojadłabym same rośliny przez kilka dni, niestety mój brzuch za nimi jakoś nie przepada. Posmakowała mi zupa tajska, jest smaczna, żółta, nie ma strączków i zbóż :mrgreen:

Po wyprawie do lasu 2 tygodnie temu wróciłam z kleszczem z tyłu kolana, w środę zaczęło mnie boleć i mam taki długi, gruby czerwony rumień. Poszłam do lekarza i biorę antybiole, bo dieta niestety nie jest aż tak idealna ostatnio :?
O wiele za często wieprzowina.
ODPOWIEDZ