Nowa nadzieja??

Wszystko o problemach z metabolizmem węglowodanów
Szczepan
Posty: 21
Rejestracja: sobota 03 11 2018, 05:49

Nowa nadzieja??

Post autor: Szczepan »

Cukrzyca typu 1., zwana również insulinozależną, jest chorobą o podłożu autoimmunologicznym. W wyniku rozwoju choroby następuje niszczenie komórek beta wysp trzustkowych, co prowadzi do upośledzenia funkcji wydzielniczej trzustki lub całkowitego zahamowania wydzielania insuliny. Najnowsze badania dają dużą nadzieję na większą skuteczność leczenia cukrzycy – odkryto cząsteczkę, która może regenerować komórki produkujące insulinę.

Francuscy naukowcy odkryli, że neuroprzekaźnik – amid kwasu gamma-aminomasłowego (w skrócie GABA) może pobudzać regenerację komórek produkujących insulinę. Przełomowe odkrycie – potwierdzone zarówno u myszy, jak i częściowo u ludzi – stanowi ważną informację dla pacjentów chorujących na cukrzycę typu 1. Analizę przeprowadził francuski Narodowy Instytut Zdrowia i Badań Medycznych.

GABA, czyli kwas gamma aminomasłowy jest głównym neuroprzekaźnikiem występującym w ośrodkowym układzie nerwowym o działaniu hamującym. W przeciwieństwie do innych neuroprzekaźników, takich jak dopamina czy adrenalina, nie posiada efektu pobudzającego. W organizmie GABA produkowany jest z kwasu glutaminowego, który dostarczany jest wraz z dietą. Jego głównymi źródłami są nasiona soi, migdały, ser (parmezan czy gouda), ryby (dorsz) oraz cielęcina.

Lecznicze zastosowanie GABA na początku zostało zaobserwowane u myszy. U tych zwierząt powodował on ciągłą, lecz kontrolowaną regenerację komórek alfa trzustki i ich przekształcenie w komórki beta, zdolne do produkcji insuliny”.

Reklama wspiera rozwój strony:
'

slovak22
Posty: 2
Rejestracja: piątek 24 05 2019, 13:10
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Zodiak:

Re: Nowa nadzieja??

Post autor: slovak22 »

Witam,
suplementowałeś ten kwas GABA?
Masz jakieś doświadczenia?
Mam zamiar zrobić badanie Peptyd C i wtedy rozpocząć suplementację przez 12 tygodni i ponownie zrobić badanie...
ODPOWIEDZ