Mój test 30sto dniowy

Zaczynam 30-dniowy test diety paleo: pytania, rady i odpowiedzi - jak wytrwać i odnieść sukces
Marta

Re: Mój test 30sto dniowy

Post autor: Marta » czwartek 26 05 2016, 19:34

Ja tez tak mialam czasami nawet zdrowy czlowiek czasami czuje sie zle tak bywa jak jjesz gorzka czekolade to proponuje kilka kostek na poprawe humoru :)
:arrow: Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!!!

Reklama wspiera rozwój strony:
'

vvaleczny1

Post autor: vvaleczny1 » piątek 27 05 2016, 10:50

Kukasz pisze:8 jajek to strasznie dużo. Jak na razie jem 3 na śniadanie i jedno w tej sałatce wieczornej. Pytałem o te jajka bo jeśli codziennie na śniadanie będę je jadł to czy oby mi nie zaszkodzą?

Najbardziej przez te dwa dni to mi chleba brakuje:) dziwnie jeść jajecznicę bez chleba;-)
8 dużo? 3 na śniadanie, 3 na obiad, 3 na kolacje i masz 9 hehe :D Codziennie nawet jedzone Ci nie zaszkodzą, to doskonały pokarm więc moim zdaniem owoce, warzywa i jajka spokojnie mozesz jeść codziennie. Choć czasem można sobie zrobić taki "bezjajeczny dzień" ;) Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) uznała białko jajka za wzorcowe, więc jest to wartościowy i odżywczy pokarm.

O chlebie zapomnisz, kwestia czasu. Ziemniaki możesz - ale umiarkowanie bo to głównie węglowodany ale taki plus że nie mają żadnego glutenu.

Marta

Post autor: Marta » piątek 27 05 2016, 11:48

Ja jjem jajka codziennie na sniadanie raz gotowane raz smazone 3 sztuki na boczku albo kielbasie na masle albo smalcu

Marta

Post autor: Marta » piątek 27 05 2016, 12:29

Kukasz widocznie nadal myslisz ze jajka=cholesterol a cholesterol=zatkane zyly iid.
Z jajek wykluwa sie piskle czyli rodzi sie nowe zycie czyli witalnosc zdrowie jajko to symbol odrodzenia powstania czegos nowego dajacego szczescie i nadzieje a do tego calkowicie nieprzetworzone jedzenie wiec smacznego! :P

Kukasz

Post autor: Kukasz » piątek 27 05 2016, 20:54

Marta pisze:Kukasz widocznie nadal myslisz ze jajka=cholesterol a cholesterol=zatkane zyly
Trafiłaś w sedno! Niestety mam takie przekonanie.

Dziś rano czułem się tragicznie, może dlatego, że wstałem o 3:30 (na 5 mam do pracy), po śniadaniu, już w pracy poprawiło mi się. Po obiedzie i wieczorem czułem i czuję się dobrze :)

Z nowości to zauważyłem, że już drugi dzień nie byłem w toalecie, kiedy do tej pory chodziłem czasem i dwa razy na dzień.

Czy to normalne?

Marta

Post autor: Marta » sobota 28 05 2016, 09:35

Suszone sliwki powinni zalatwic sprawe :D

Awatar użytkownika
Grzegorz
Administrator

Post autor: Grzegorz » sobota 28 05 2016, 18:57

Zatwardzenia na początku zdrowego żywienia zdarzają się często, bo zboża bardzo rozleniwiają jelito grube. Jeśli nie miną po paru tygodniach, to możesz rozważyć zbadanie ich źródła, bo może to być np. SIBO. Nawet kilka dni na diecie w kierunku SCD może też pomóc na problemy toaletowe.

Kukasz

Post autor: Kukasz » niedziela 29 05 2016, 20:26

Problemu już nie ma :D toaleta co drugi dzień mi odpowiada;)

Dziś mija 7 dzień, czuję się dość dobrze. 3/4 dzień miałem kryzys i czułem się fatalnie, na szczęście już się poprawiło. Jem trzy posiłki dziennie i owoce między pierwszym, a drugim posiłkiem. Czasem tęsknię za słodkim, szczególnie widząc podjadających domowników. Za chlebem raczej nie tęsknię. Myślę nad urozmaiceniem posiłków bo prawdę powiedziawszy przez ten tydzień to dość monotonnie jadłem. Na śniadanie zwykle omlet, na obiad jakieś mięso, a kolację sałatka.

vvaleczny1

Post autor: vvaleczny1 » niedziela 29 05 2016, 21:18

Kryzys zawsze jest bo organizm musi sie przestawić/oczyścić i to normalne. Na postach warzywno-owocowych Dąbrowskiej też np. sie to pojawia.
Ochota na słodkie też Ci przejdzie z czasem, podobnie jak z chlebem. Choć do słodkiego zawsze trochę ciągnie i jest to naturalne, ale od czego jest gorzka czekolada, daktyle, lada chwila czereśnie, truskawki itp :) A do deserów używaj słodzenia miodem jeśli brakuje Ci słodkiego smaku.

Marta

Post autor: Marta » wtorek 31 05 2016, 14:45

Ja tez mam ciagotki do słodkiego tymbardziej ze słodkie rzeczy sa tanie i na wyciagniecie reki ale jakos daje rade i nie kupuje a do tego cukier strasznie uzaleznia ciezko wyjsc z tego nałogu prawie wszedzie dodawany jest bo jest tani ale nie poddawajmy sie w koncu stawka jest nasze zdrowie! :P

ODPOWIEDZ