Dziś zaczynam

Zaczynam 30-dniowy test diety paleo: pytania, rady i odpowiedzi - jak wytrwać i odnieść sukces
Marta

Re: Dziś zaczynam

Post autor: Marta »

Witam mija juz 3tygdzien na zywieniu paleo i zaczelam odczuwac spadki energii i czuje sie niekiedy slabo niewiem czym to jest spowodowane moze jjem za malo wegli? Dotychczas jadlam ziemniaki zadnych kasz i mak owoce warzywa mieso jajka orzechy nasiona i tłuszcze zwierzece moze powinnam wprowadzic jakas kasze np.gryczana?
Acha zapomnialam dodac gorzka czekolade i miod :D pozdrawiam Was i zycze udanej majowki :P
:arrow: Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!!!

Reklama wspiera rozwój strony:
'

Awatar użytkownika
Grzegorz
Administrator

Post autor: Grzegorz »

Marta, może jesz za mało tłuszczu? Jak obetniesz węglowodany, ale nie wprowadzisz dodatkowego tłuszczu, to możesz rzeczywiście czasem się słabo czuć.
Marta

Witaj Grzegorzu mysle ze jest to spowodowane czyms innym a mianowicie lekami jakie przyjmuje musialam zmniejszyc dawke leku np. na nadcisnienie bo byłam nie do zycia oczywiscie skonsultuje to z lekarzem przy najblizszej wizycie ale widze ze teraz jest o niebo lepiej mysle ze jest to spowodowane zmiana zywienia i organizm daje mi znac ze juz lepiej sie czuje i nie potrzebuje dodatkowych prochow ja tak to rozumiem inne leki tez musialam zredykowac do połowy i nie odczuwam negatywnych skutkow ale narazie pozostane na minimalnej dawce za tydzien planuje zrobic kontrolne badania i zobaczymy co dalej pozdrawiam ☺
Awatar użytkownika
Ewa Paleo od kuchni

Post autor: Ewa Paleo od kuchni »

Marta, super! Fajnie będzie, jak już będziesz mogła odstawić leki i to wszystko dzięki diecie :D
Marta

Witajcie mija 4 tydzien na paleo a ja czuje ze nic nie schudłam... :cry: moze to za krotki okres zeby czegos oczekiwac bo to byłaby glupota z mojej strony i naiwnosc wierzyc ze w ciagu miesiaca schudne i bedzie to widac jestem teraz w panice ze juz nic mi nie pomoze :( wiem to wszystko siedzi w glowie poprostu nadszedl mnie strach ze nie ma dla mnie ratunku...pomozcie... :|
Awatar użytkownika
Grzegorz
Administrator

Post autor: Grzegorz »

Jeśli bierzesz jakieś leki hormonalne, to cudów nie oczekuj. Spróbuj w konsultacji z lekarzem odstawić większość leków (jak nie wszystkie), wysypiaj się, spędzaj dużo czasu na słońcu, jedz tłusto, nie tak dużo węglowodanów i powinno się udać :)
Marta

Biore leki hormonalne euthyrox i przyznam sie ze tez leki przeciwdepresyjne i na nadcisnienie mam zdiagnozowane tez Pcos(zespoł jajnikow policystycznych) wiem ze wszystko to utrudnia wiadomo leki maja tez swoje skutki uboczne czego jestem swiadoma koniecznie musze omowic to z lekarzami przy najblizszej wizycie i podjac decyzje co dalej pozdrawiam i dzieki za odzew...
Awatar użytkownika
Ewa Paleo od kuchni

Post autor: Ewa Paleo od kuchni »

No, przy tylu problemach zdrowotnych to organizmowi ani w głowie chudnięcie niestety. Najpierw skup się przede wszystkim na zdrowiu i stopniowym schodzeniu z leków, a potem na pewno waga spadnie naturalnie :) Tutaj ładna figura jest efektem ubocznym, a nie celem samym w sobie. Trzymam kciuki!
vvaleczny1

Post autor: vvaleczny1 »

Powoli do celu. nie ma co sie zniechęcać ;)
Marta

Tylko jak mam sie skupic na zdrowiu jak ja jego nie posiadam?kazdy lekarz kaze mi zrzcic kilogramy wtedy zdrowie mi sie poprawi a faszeruja mnie lekami przy ktorych jest ciezko to zrobic i tak zamyka sie błędne koło
Odstawic leki to jest łatwo jaki problem tylko gorzej ze skutkami odstawiennymi jak sie bralo je 6-7 lat? i tak juz biore poł dawki jakos mi sie udało ale czasami bywało ciezko..
Przy moim trybie zycia nie powinnam byc gruba:jazda rowerem do pracy,praca fizyczna,raz w tygodniu basen,długie spacery a jestem bo to wina zaburzonej gospodarki hormonalnej a ja trudno uregulowac
Jedyna moja nadzieja to te zywienie bo nic wiecej na mnie nie dziala
Dziekuje ze moglam sie wyzalic nie musicie czytac moich wypocin ale fajnie jak zerkniecie :)
Odrazu lzej mi sie zrobiło :lol: pozdrawiam :P
ODPOWIEDZ