Dziś zaczynam

Zaczynam 30-dniowy test diety paleo: pytania, rady i odpowiedzi - jak wytrwać i odnieść sukces
Marta

Re: Dziś zaczynam

Post autor: Marta » niedziela 29 05 2016, 20:49

Zrobiłam lody z przepisu vvalecznego1 wyszły super :D zamiast cukru dodałam miod ktory mi splynal na doł w pojemnikach ale to nie zmieniło smaku loda dałam tez 2 smietany 30% i wyszły super smietankowe naprawde polecam jak najbardziej mozna je nazwac lodami paleo bo zamist cukru mozna posłodzic czyms innym acha bym zapomniała starłam poł czekolady gorzkiej 90% lepsze niz te dziadostwa ze sklepu robiłam pierwszy raz domowe lody i wyszły znakomicie! :mrgreen:
:arrow: Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!!!

Reklama wspiera rozwój strony:
'

vvaleczny1

Post autor: vvaleczny1 » niedziela 29 05 2016, 21:23

No to fajnie, ciesze sie że wyszły ;) Ja nabiał całkiem odstawiłem, ale jak widać nie jest to przeszkoda i polecam ten przepis - http://cookitlean.pl/przepisy/domowe-pa ... bez-mleka/

A domowe zawsze jest lepsze niż sklepowe, robione z byle czego, byle szybciej, byle taniej... za to z dużą ilością cukru i syropu glukozowo-fruktozowego.. :x

Marta

Post autor: Marta » niedziela 29 05 2016, 22:04

Musisz mi podac swoj przepis na sledzie musze sie do nich w koncu przekonac bo jjem jakos malo ryb glownie makrele i nic wiecej
A i jeszcze mam maly problem wieczorem musze czyms rece zajac :lol: co mozna podjadac legalnie i wyrzutow sumienia u mnie to taki nawyk i przyzwyczajenie ze gdy np.ogladam film musze cos przegryzac?moze macie na to sposoby?czekam na odpowiedzi kochani... ;)

vvaleczny1

Post autor: vvaleczny1 » poniedziałek 30 05 2016, 21:38

A nie ma sprawy ;)
Ogólnie stosuje te 2 przepisy:
- http://paleostrefa.pl/sledzie-z-orzecha ... orami.html (tylko ja bez daktyli)
- http://malekulinaria.pl/pikantne-sledzi ... -rydzowym/

Ja też głównie makrelę wędzoną i właśnie moje ulubione śledziki z cebulką. Ogólnie przepisów na śledzika jest multum, w oleju, w śmietanie, z rodzynkami, z pieczarkami, z jajkiem itp. Mi najbardziej smakują w oleju rydzowym z cebulką i czosnkiem ale warto eksperymentować ;)

Heh, też mam podobny problem przy filmach wieczorem. A jak film nudny to już w ogóle :lol: Na pewno jakiś owoc warto mieć pod ręką. Teraz już praktycznie lato więc są czereśnie, lada chwila będą truskawki, a z innych rzeczy to: gorzka czekolada (1-2 kostki a nie cała :D), pestki dyni, orzechy laskowe, żurawina suszona, chipsy bananowe. Dobrze mieć też w lodówce mleczko kokosowe, bo jest tłuste i sycące. A zwłaszcza ten krem jest pyszny. Od czasu do czasu galaretka owocowa, bo to jednak sam cukier.. Więcej pomysłów nie mam :roll:

Awatar użytkownika
Grzegorz
Administrator

Post autor: Grzegorz » poniedziałek 30 05 2016, 21:43

Ale kombinujecie - najprostsza (i jedna z najzdrowszych) do podjadania jest marchewka - wystarczy pokroić w słupki i wcinać. Do tego można kawałki selera (zarówno korzeń jak i naciowy), buraków, pietruszki itp - to wszystko jest super do chrupania. Migdały ziemne (informacja o nich w forum z reklamami) też są bardzo fajne do podjadania, a nie są orzechami, więc nie mają fitynian ani tłuszczów omega-6.

Marta

Post autor: Marta » poniedziałek 30 05 2016, 22:02

Dziekuje kochani za odzew wybieram opcje Grzegorza :) ale Twoja tez jest dobra tylko ze juz dla mnie za słodka ;) teraz nawet jabłko czasami jest dla mnie za słodkie i wybieram te bardziej kwasne az sama sie sobie dziwie :shock:
Dzieki za przepisy w wolnym czasie oblukam :mrgreen:

RudaWiedźma

Post autor: RudaWiedźma » poniedziałek 13 06 2016, 12:46

Witam serdecznie! Przeszłam na dietę Paleo, ze względów zdrowotnych, Jestem mamą dwójki dzieci i chcę wrócić nie tylko do wagi sprzed ciąży ale i zdrowia i energii. Od paru dni wykluczyłam z diety cukier i węglowodany, jem warzywa w dużej ilości, mięso, tłuszcze, pije dużo wody. Nie czuję głodu. Jednak czuję się po prostu.....chora. Rano czuję taką słabość, że trzęsą mi się ręce, nogi mam jak z waty, pocę się, czuję się jak na potężnym kacu :D
Jedyne co przychodzi mi do głowy to zespół odstawienny cukru. Czy jest możliwość, że odstawienie cukru daje takie efekty? Jeśli tak to kiedy to sie skończy....dodam, że wcześniej, w nieświadomości jadłam naprawdę duże ilości makaronu, płatków, kasz i słodyczy.

Marta

Post autor: Marta » poniedziałek 13 06 2016, 12:56

Oczywiscie ze tak tez tak miałam przeciez cukier działa jak narkotyk musisz to przejsc innej drogi nie ma to to jeszcze pestka ja powoli odstawiam leki to dopiero koszmar skutkow odstawiennych :D

RudaWiedźma

Post autor: RudaWiedźma » poniedziałek 13 06 2016, 13:02

Leki czyli co?
Ufff, no to ok, muszę to przetrwać. Wystraszyłam się, że nie mogę stosować tej diety, a bardzo mi zależy na zmianie trybu żywienia i jakości życia.

Marta

Post autor: Marta » poniedziałek 13 06 2016, 13:27

Czyli leki jak jakies bierzesz i chcesz odstawic to przechodzisz skutki odstawienne czego nie rozumiesz?

ODPOWIEDZ