Dziś zaczynam

Zaczynam 30-dniowy test diety paleo: pytania, rady i odpowiedzi - jak wytrwać i odnieść sukces
RudaWiedźma

Re: Dziś zaczynam

Post autor: RudaWiedźma » poniedziałek 13 06 2016, 19:24

Wszystko rozumiem, myślałam, że chodzi np o leki na tarczycę. Spoko :)

Reklama wspiera rozwój strony:
'

adora

Post autor: adora » czwartek 16 06 2016, 16:39

Ja odstawilam hormony tarczycowe ponad 2 lata temu. Poczatki byly nieciekawe ale nie poddalam sie. Wyniki tarczycowe po jakims roku paleo mialam na 40-50% normy i samopoczucie calkiem niezle. Tarczyca odrosla mi z 9 do 14 ml. Teraz w ciazy toche sie spapraly ale takie uroki ciazy. Tsh mam prawie 5 ale nie zamierzam nic lykac. W Pl to juz dawno by mi wciskali leki.

Leo

Post autor: Leo » poniedziałek 20 06 2016, 20:48

Witam jestem tu nowa, a koleżanka dała namiary więc zobaczę co macie . Mam problemy z metabolizmem , Załapałam się także na wylew potem dorobiłam się malformacji tętnic żylnych i to wykluczyło mnie z życia sportowego każdy wysiłek odczówalny był bólem głowy nawet mowa była wysiłkiem. Od dawna stosuję różne diety ostatnio Pani Kasi Gurbackiej i stwierdziłam że potrawy są u Was prawie że z podobnych lub takich samych produktów . To może z waszą pomocą mi coś wyjdzie , chcę schudnąć i przywyknąć do lepszego żywienia , albo po tylu dietach potrzebuje wreszcie stabilizacji, i dobrej wagi wystarczy jeszcze 13 kg mniej, zaznaczam ze w mojej sytuacji żaden wysiłek nie wchodzi w grę może być tylko spacer ale nie po słońcu, i będzie dobrze albo bardzo dobrze . U Kasi schodziłam z wagą w dół ale bardzo wolno od stycznia 4 kg ale w dół bo na reszty dietach waga szła w górę. Pozdrawiam Was to tyle moich chcic i zabieram się za prace i siebie . Chciałabym się tylko zapytać czy stosuje się tu mąkę gryczaną . Mam jeszcze trochę tej mąki. Bardzo dziękuje ze jest taka dieta bo u Kasi Gurbackiej nawet już przywykłam do tej formy jedzenia, to sobie może krzywdować nie będę. Ja mam już 60 lat ale schudnąć można? tak myślę Pozdrawiam grono Paleo :D. Powiedziałam synowi mnie więcej na czym polega dieta Paleo i bardzo się ucieszył bo może pojedziemy gdzieś na mamuty
Ostatnio zmieniony poniedziałek 20 06 2016, 21:19 przez Leo, łącznie zmieniany 1 raz.

vvaleczny1

Post autor: vvaleczny1 » poniedziałek 20 06 2016, 21:06

Gryka to niby nie zboże, ale na grykę leją ogrome ilości roundapu... Jeśli mąka gryczana bezglutenowa to zużyj na jakieś naleśniki, placki itp. Ale ja się z nią pożegnałem i poluje już na kasztanową i kokosową.

Leo

Post autor: Leo » poniedziałek 20 06 2016, 21:27

Bardzo dziękuje zużyje na naleśniki. Mąke kokosową widziałam w Carrefour‎ i w Auchanie

Leo

Post autor: Leo » wtorek 21 06 2016, 18:27

Upiekłam sobie dziś chleb bananowy jest pyszny puszysty bardzo wilgotny i bardzo mięki zaspokaja chcice słodyczy :)

Marta

Post autor: Marta » wtorek 21 06 2016, 20:05

Ja to ostatnio molestuje smietane 30% ktora ubijam a potem wrzucam banana albo kiwi i to moj deser :P
:arrow: Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!!!

Marta

Post autor: Marta » sobota 02 07 2016, 20:24

Kochani musze sie z Wami podzielic czyms wspaniałym a mianowicie tym ze moje cisnienie krwi obnizylo sie :P
Zawsze mialam syndrom białego fartucha i mierzac cisnienie w przychodni mialam 180/110 a ostatnio 140/90!
Za 2 miesiace bede robila inne badania wiec sie odezwe co i jak pozdrawiam goraco i oby tak dalej! :)
Acha strasznie irytuje mnie to ze w sklepach nie ma przekasek zeby zjesc cos na szybko tylko same maczne i słodkie rzeczy...

margarita00

Post autor: margarita00 » wtorek 12 07 2016, 19:09

Cześć!
stosuję paleo od tygodnia więc trudno ocenić efekty - póki co raczej negatywne, trochę słabo się czuję + zaparcia. mam nadzieję że to przejściowe :)
a przekonało mnie - niestety - Hashimoto. postanowiłam na razie nie łykać leków tylko spróbować z dietą.
chociaż moja endokrynolog uznała że "nie ma żadnych medycznych procedur zalecających dietę bezglutenową czy jakąkolwiek inną w przypadku Hashimoto".
czy ktoś może polecić jakiegoś endokrynologa/dietetyka w Warszawie który zaleca leczenie dietą?
pozdrawiam ciepło :)

Marta

Post autor: Marta » środa 20 07 2016, 22:48

Witajcie to znowu ja...jestem na paleo od 3 i poł miesiaca zeszlam z polowy przyjmowanych lekow praktycznie biore dawki minimalne i znowu naszedl mnie kryzys... :cry: ludzie wokolo wmawiaja mi ze jak bede tak jadla tlusto to jeszcze gorzej przytyje...nadal trzymam sie ale mi ciezko czasami mam mysli ze cos robie nie tak chwile zwatpienia...ale wszystko robie dobrze moze zrezygnowac calkowicie z nabialu?jjem masło tlusta smietane pije kefir ser zołty kolki mozzarelli czasami tlusty twarog i serek smietankowy natomiast zboza i cukier odstawilam calkowicie tylko czasami miod i ryz moze szukam dziury w calym...znowu narzekam wiem wybaczcie... :cry:

ODPOWIEDZ