drugi tydzień - brak efektów?

Zaczynam 30-dniowy test diety paleo: pytania, rady i odpowiedzi - jak wytrwać i odnieść sukces
baribal

Re: drugi tydzień - brak efektów?

Post autor: baribal » niedziela 24 12 2017, 21:19

Hej :D
Może uda mi się pomóc. Forum znalazłem googlając po cukier + trójglicerydy.

Otóż tak: okazuje się że pomysł drastycznego ograniczenia ilości spożywanych cukrów i powrót do smażenia na smalcu nie jest wcale mój :D

Mniej więcej przed 8, 9 miesiącami wymyśliłem własną wersję "diety paleo" i oto wyniki:
Trójglicerydy - których poziomu nie byłem w stanie obniżyć od 3 lat, miałem 250 do 330, a raz nawet > 800, w dwóch ostatnich badaniach zmieściły się w normie! Poziomy 147 i 143, górna norma to 150.

Cholesterol HDL przekroczył poziom 40, uprzednio wahał się pomiędzy 33 a 36.

Spadek wagi o 8 kilogramów w ciągu pierwszych 4 miesięcy. W grudniu wprawdzie przybyło znów 3 kg, niemniej i tak jestem o 5 kg na plus!

Wszystko to tylko i wyłącznie po wykluczeniu cukrów i wyłączeniu słodyczy z codziennych posiłków. No i jak wspomniałem, zastąpieniem olejów do smażenia zwykłym smalcem!

Pozdrawiam
Wesołych Świąt

Reklama wspiera rozwój strony:
'

aaaaq

Post autor: aaaaq » poniedziałek 25 12 2017, 22:06

Fajnie, mam tylko nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że gdy wrócisz do tego co było wcześniej, także wyniki będziesz mieć takie jak wczesniej...

baribal

Post autor: baribal » wtorek 26 12 2017, 21:35

Kto pisze o wracaniu? :D

Żałuję tylko, że wcześniej nie odkryłem zgubnego wpływu nadmiaru słodyczy na wysoki poziom trójglicerydów. To powinno być wiedzą powszechną. Tyle się pisze i mówi o fatalnym wpływie nikotyny na zdrowie. Na paczkach papierosów od wielu lat są ostrzegawcze napisy "Palenie zwiększa ryzyko zachorowania na raka" i tym podobne ostrzeżenia, które faktycznie zniechęciły dużą liczbę, szczególnie młodych ludzi do tego nałogu.

Niestety w TV i prasie ani słowa nie ma o tym że nadmiar słodyczy wpływa silnie na nadwagę, oraz poziomy Alat, Aspat i trójglicerydów. Wprost przeciwnie reklama ciast i cukierków w środkach masowego przekazu jest wszechobecna :(

Słodycze to taki sam nałóg jak papierosy, czy alkohol. Moim zdaniem.

bennieSnins
Kontakt:

drugi tydzien brak efektow

Post autor: bennieSnins » poniedziałek 22 04 2019, 23:30

juz pisalem, ze kolo 30.
troche malo, ale popracie dla ostatniego rzadu tez bylo nie wielkie

BeJimmieJef
Kontakt:

drugi tydzień brak efektów

Post autor: BeJimmieJef » poniedziałek 23 09 2019, 03:53

To są wyniki badań po diagnozie te 5 lat temu czy z teraz? Jeśli to stare wyniki to były potem kontrolne badania? Czy objaw przelewanie to jedyne co wskazuje Ci na brak efektów diety?

Wyniki masz jak na celiakię przystało. Nie trzeba mieć wszystkich przeciwciał dodatnich.

Awatar użytkownika
mewa

Post autor: mewa » wtorek 24 09 2019, 13:45

W przypadku mojej koleżanki dieta paleo pierwsze rezultaty zaczęła dawać dopiero w 4 miesiącu, więc nie ma co się zniechęcać i trzeba robić swoje :) Będzie dobrze ;)

ODPOWIEDZ