drugi tydzień - brak efektów?

Zaczynam 30-dniowy test diety paleo: pytania, rady i odpowiedzi - jak wytrwać i odnieść sukces
baribal

Re: drugi tydzień - brak efektów?

Post autor: baribal » niedziela 24 12 2017, 21:19

Hej :D
Może uda mi się pomóc. Forum znalazłem googlając po cukier + trójglicerydy.

Otóż tak: okazuje się że pomysł drastycznego ograniczenia ilości spożywanych cukrów i powrót do smażenia na smalcu nie jest wcale mój :D

Mniej więcej przed 8, 9 miesiącami wymyśliłem własną wersję "diety paleo" i oto wyniki:
Trójglicerydy - których poziomu nie byłem w stanie obniżyć od 3 lat, miałem 250 do 330, a raz nawet > 800, w dwóch ostatnich badaniach zmieściły się w normie! Poziomy 147 i 143, górna norma to 150.

Cholesterol HDL przekroczył poziom 40, uprzednio wahał się pomiędzy 33 a 36.

Spadek wagi o 8 kilogramów w ciągu pierwszych 4 miesięcy. W grudniu wprawdzie przybyło znów 3 kg, niemniej i tak jestem o 5 kg na plus!

Wszystko to tylko i wyłącznie po wykluczeniu cukrów i wyłączeniu słodyczy z codziennych posiłków. No i jak wspomniałem, zastąpieniem olejów do smażenia zwykłym smalcem!

Pozdrawiam
Wesołych Świąt

Reklama wspiera rozwój strony:
'

aaaaq

Post autor: aaaaq » poniedziałek 25 12 2017, 22:06

Fajnie, mam tylko nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że gdy wrócisz do tego co było wcześniej, także wyniki będziesz mieć takie jak wczesniej...

baribal

Post autor: baribal » wtorek 26 12 2017, 21:35

Kto pisze o wracaniu? :D

Żałuję tylko, że wcześniej nie odkryłem zgubnego wpływu nadmiaru słodyczy na wysoki poziom trójglicerydów. To powinno być wiedzą powszechną. Tyle się pisze i mówi o fatalnym wpływie nikotyny na zdrowie. Na paczkach papierosów od wielu lat są ostrzegawcze napisy "Palenie zwiększa ryzyko zachorowania na raka" i tym podobne ostrzeżenia, które faktycznie zniechęciły dużą liczbę, szczególnie młodych ludzi do tego nałogu.

Niestety w TV i prasie ani słowa nie ma o tym że nadmiar słodyczy wpływa silnie na nadwagę, oraz poziomy Alat, Aspat i trójglicerydów. Wprost przeciwnie reklama ciast i cukierków w środkach masowego przekazu jest wszechobecna :(

Słodycze to taki sam nałóg jak papierosy, czy alkohol. Moim zdaniem.

bennieSnins
Kontakt:

drugi tydzien brak efektow

Post autor: bennieSnins » poniedziałek 22 04 2019, 23:30

juz pisalem, ze kolo 30.
troche malo, ale popracie dla ostatniego rzadu tez bylo nie wielkie

ODPOWIEDZ