Mój test

Zaczynam 30-dniowy test diety paleo: pytania, rady i odpowiedzi - jak wytrwać i odnieść sukces
Makowiec

Mój test

Post autor: Makowiec » niedziela 02 09 2018, 00:31

Hej,
Niedawno skończyłem swoją 30 dniową próbę. Drugiego dnia miałem ogromną chęć na słodycze, potem już było prosto. Na początku miałem drobne problemy żołądkowe, poza tym żadnych nieprzyjemności. Jedynym odstępstwem od diety ( choć może to już ją przekreśliło) były piwa, dwa razy w dość dużych ilościach (5-6). Nastrój przez cały czas trwania diety był dobry, zaznaczam że miewam stany depresyjne choć nie pojawiły się w większym natężeniu już od prawie pół roku. Efektów nie zaobserwowałem praktycznie żadnych, spodziewałem się choćby wzrostu energii, ale wciąż byłem bardzo senny(potrafię spać nawet 13 godzin). Po zakończeniu diety zjadłem makaron, poczułem po nim przyjemność i niewielki wyrzut energii, poza tym nic dobrego ani złego się nie stało. Podsumowując dieta u mnie nic nie zmieniła. Zamierzam spróbować w niedługim czasie jeszcze raz, tym razem bez jakiegolwiek alkoholu i jeszcze bardziej ograniczając węglowadany. Co o tym myślicie, czy te piwa mogły przekreślić pozytywne działanie diety?

Reklama wspiera rozwój strony:
'

aaaaq

Re: Mój test

Post autor: aaaaq » poniedziałek 03 09 2018, 06:16

to mogły być te piwa...ale z mojego punktu widzenia ten okres jest za krótki. Organizm potrzebuje czasu, żeby się dostosować do nowego "paliw", pozmieniać szlaki metaboliczne. Kiedyś w literaturze przyjmowało się, że to może trwać od 1-3 miesięcy w zależności od wieku i stopnia zaśmiecenia organizmu. Więc może te 30 dni było za mało. Piwa oczywiście tylko pogorszyły sprawę. Ja osobiście stosuję wersję niskowęglowodanową i najlepiej się niej czuję.

ODPOWIEDZ