Ucisk pod żebrami co to jest?

Dyskusje o aktualnych i pokonanych problemach zdrowotnych
Marta

Ucisk pod żebrami co to jest?

Post autor: Marta » piątek 22 04 2016, 12:11

Witam od paru dni odczuwam jakis ucisk pod żebrami z prawej i lewej strony czasami lekkie pobolewanie zastanawiam sie co to powoduje?czy ktos z Was tego doswiadczyl?moze to jelita przestawiaja sie na inne zywienie i tak reaguja? nie mialam nigdy problemu z nimi ani trawieniem moze mam za malo blonnika?z wyproznieniami tez wszystko w porzadku zgagi tez nie mam... :?
Zaczelam pic siemie lniane moze to pomoze poradzila mi to moja wlascicielka u ktorej mieszkam(89 lat) jej pomaga ;)
:arrow: Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!!!

Reklama wspiera rozwój strony:
'

Marta

Re: Ucisk pod żebrami co to jest?

Post autor: Marta » piątek 22 04 2016, 14:31

Czy ten sposob zywienia aby nie obciaza watroby?zaczynam sie niepokoic troche :cry:

Awatar użytkownika
Grzegorz
Administrator

Post autor: Grzegorz » sobota 23 04 2016, 19:59

Wątrobę obciąża przerabianie fruktozy na glukozę, a glukozę na trójglicerydy. Tak obciążasz, stłuszczasz i niszczysz wątrobę. Tłuszczem jeszcze nikt nie zaszkodził zdrowej wątrobie.

Marta

Post autor: Marta » niedziela 24 04 2016, 11:13

Dzieki Grzegorz :) widocznie jeszcze nadal troche mysle starymi katetoriami czas to zmienic ostatecznie :mrgreen: pozdrawiam ;)

Einher

Post autor: Einher » niedziela 24 04 2016, 11:35

Sam nigdy tego nie miałem, ale na innym forum zauważyłem, że ludzie będący na diecie niskiej w węglowodany, a bogatej w tłuszcze, również mają ucisk pod żebrami. Możesz zrobić badania, ale to raczej - jak Grzegorz napisał - nie wątroba, z resztą jedna z tych osób też badania wątroby zrobiła i było wszystko z nią w porządku. Może masz problemy z trawieniem tłuszczy - tu chyba badanie kału trzeba zrobić, ew. za mało węglowodanów jesz i narządy mogą nie pracować jak powinny.

Marta

Post autor: Marta » niedziela 24 04 2016, 12:13

Juz wszystko wrocilo do normy :D zapewne bylo to spowodowane zmiana zywienia i musi sie wszystko ponastawiac jak nalezy :D nie ma sensu isc do lekarza bo jedyny normalny lekarz jakiego znam to moj endokrynolog ktory na ostatniej wizycie kazal mi zmniejszyc jak sie da weglowodany i w sumie tak to sie wszystko zaczelo zaczelam szperac w internecie i znalazlam Wasza stronke :D pozdrawiam :)

Marta

Post autor: Marta » poniedziałek 02 05 2016, 15:11

Znowu dzisiaj słyszałam ze jedzac duzo tłuszczu obciazam i otłuszczam watrobe i moge umrzec.. :lol:
Jakos mi sie nie spieszy na tamten swiat :D
Osoby po studiach i roznych fakultetach probuja mi wmowic ze robie zle :? a ja i tak obstaje przy swoim co jeszcze bardziej ich denerwuje az sie niektorzy pienią boje sie zeby zawału nie dostali probujac mnie nawrocic :mrgreen:
A co do wyksztalcenia to moje zdanie jest takie ze zadna wiedza nie da ci tego co doswiadczenie! zyciowe i tego sie trzymam ;)

Awatar użytkownika
Grzegorz
Administrator

Post autor: Grzegorz » poniedziałek 02 05 2016, 15:33

Z reguły pokazanie takim ludziom swoich wyników badań krwi "przed" i "po" zamyka ich skutecznie. Nie wiem, czy masz historię badań morfologii, lipidogramu, glukozy itp, ale warto zrobić takie badanie po paru miesiącach na paleo i porównać wyniki. Moje wyniki są tutaj: http://paleosmak.pl/badania-krwi/ - wkrótce podam wyniki za 2016. Pamiętaj jednak, że każdy jest inny i każdy inaczej reaguje na pożywienie. Jeśli chodzi o trójglicerydy i cholesterol to jestem dość "typowy", z białkami krwinkami dość "nietypowy", a jeśli chodzi o glukozę, to stan, jaki u siebie obserwuję, zdarza się zdecydowanie rzadko.

vvaleczny1

Post autor: vvaleczny1 » poniedziałek 02 05 2016, 22:17

Marta pisze:Znowu dzisiaj słyszałam ze jedzac duzo tłuszczu obciazam i otłuszczam watrobe i moge umrzec.. :lol:
Jakos mi sie nie spieszy na tamten swiat :D
Osoby po studiach i roznych fakultetach probuja mi wmowic ze robie zle :? a ja i tak obstaje przy swoim co jeszcze bardziej ich denerwuje az sie niektorzy pienią boje sie zeby zawału nie dostali probujac mnie nawrocic :mrgreen:
A co do wyksztalcenia to moje zdanie jest takie ze zadna wiedza nie da ci tego co doswiadczenie! zyciowe i tego sie trzymam ;)
Heh zapytaj ich jeszcze czy uwazają że tłuszcz tuczy :lol: :lol:
Fajnie jakby obejrzeli film 'Cały ten cukier" (jutro moze wrzuce tu link, bo film świetny). Koleś sobie w 60 dni obtłuścił wątrobę ale jadł wyłącznie "zdrowe", zero tłuszczowe pożywienie... zasobne niesamowicie w cukier. Studia i fakultety? Z czego? Z dietetyki? Nawet dziś na dietetyce uczą głupot, wiem bo mam koleżankę na tym kierunku i widze, że nadal pokutują fałszywe teorie.

Marta

Post autor: Marta » poniedziałek 02 05 2016, 23:42

Koniecznie wrzuc bo nie moge nigdzie znalesc :D

ODPOWIEDZ