Ucisk pod żebrami co to jest?

Dyskusje o aktualnych i pokonanych problemach zdrowotnych
Bardiel

Re: Ucisk pod żebrami co to jest?

Post autor: Bardiel » środa 04 05 2016, 07:56

Jak już jesteśmy przy temacie tłuszczy to ostatnio przeczytałem na ten temat artykuł na blogu Ewy.
Niby wszystko co już wiemy ( no może z małym rozwinięciem) ale fajnie podsumowane.
Dla chętnych podaję link (bo widzę, że autorka się za mocno nie rozgłasza :P): http://paleoodkuchni.pl/2016/04/27/tlus ... nimi-jest/
Ja dodam od siebie tylko tyle w temacie, że jedzenie takiego np. boczku 3 razy w tygodniu, a jajkami sadzonymi poprawiło mi cholesterol a o uczuciu sytości i samopoczuciu nie wspomnę.
Co do "magistrów" i innych "wykształconych" w temacie - czego od nich oczekujecie skoro jadą na wiedzy z przed 10-20 lat?
Szkoda, że nadal panuje w Polsce przekonanie, że "cukier krzepi"- już ja widzę jak krzepi te wszystkie dzieci.
Ze słodyczy najbardziej to ja lubię mięso :)

Reklama wspiera rozwój strony:
'

vvaleczny1

Post autor: vvaleczny1 » środa 04 05 2016, 10:43

Tak, artykuł spoko, czytałem i komentowałem.

Ja z cholesterolem to nie wiem, bo mało mnie interesuje i po lekarzach nie chodzę (chyba ze kilka lat temu na studia potrzebowałem zwolnienia lekarskiego i symulowałem grype jelitową :lol:), ale to nic dziwnego. Jerzy Zięba wspominał że przez 2 miesiące jadł 4-5 żółtek dziennie i też mu cholesterol spadł, "dobry" sie poprawił i ogólnie ok. Sytość to wiadomo.
Może oczekujemy że w świetle nowych badań i kompromitacji w straszeniu ludzi cholesterolem i miażdżycą oraz zachwalaniem zbóż - zechcą się douczyć ;)
Tak je krzepi, że kiedyś dziecko grube/z astmą/z cukrzycą było rzadkością... dziś - szkoda gadać. A jak "krzepi" ten cukier to polecam - http://www.agataberry.pl/caly-ten-cukier/ :P

Marta

Post autor: Marta » środa 04 05 2016, 12:52

Pisales cos ze masz zamiar dodac ten film czekam :D nie moge go nigdzie znalesc... :?
:arrow: Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!!!

Marta

Post autor: Marta » środa 04 05 2016, 13:05

Z ta grypa żoładkowa to ja tez tak robie bo w sumie tylko to da sie udac :lol: :lol: :lol:
A co do Zięby to wiadomo mnie rozsmieszyło to jak powiedział na jednym z wykładow ze on nie bada cholesterolu od 10 czy 20 lat bo go to nie interesuje :D

Awatar użytkownika
Grzegorz
Administrator

Post autor: Grzegorz » środa 04 05 2016, 13:10

Ja doskonale rozumiem doktora Ziębę. Mnie w ogóle już nie interesuje mój poziom trójglicerydów, a cholesterol, który do tej pory badałem co roku, będę badał dużo rzadziej albo w ogóle.
Po co bawić się w badania, skoro wiesz, że nawet jeśli ich wyniki z jakichś powodów nie mieszczą się w normach ustalonych przez przemysł farmaceutyczny, to są zdrowe i naturalne?

Marta

Post autor: Marta » środa 04 05 2016, 13:14

Dokładnie jest tak jak mowisz a co do cholesterolu to te normy sa specjalnie zanizane zeby ludzi wpedzic w machine farmakologii bo przeciez przemysl medyczny tez musi z czegos zyc :P ale co ja tu bede tlumaczyc przeciez my o tym doskonale wiemy :D

Awatar użytkownika
Ewa Paleo od kuchni

Post autor: Ewa Paleo od kuchni » środa 04 05 2016, 19:42

Mój artykuł krąży, dobrze :D

Co do badania cholesterolu, według mnie fajnie raz na jakiś czas go sprawdzić, ponieważ, jak się wie, jak odczytać wyniki, może on nam pokazać problem z wątrobą, przysadką lub nadnerczami. Cholesterol może być taką wstępną diagnostyką, jeśli coś się dzieje. Ja uważam, że raz na rok warto sobie przegląd zrobić, chociażby złożony z tych podstawowych badań :)

A normy... tego nawet komentować nie będę. Wyciąga się średnią z chorego społeczeństwa to ciężko się porównywać do norm laboratoryjnych :P

vvaleczny1

Post autor: vvaleczny1 » czwartek 05 05 2016, 10:28

Raz na rok/2lata można, żeby sie przypadkiem nie okazało że jest on zbyt niski ;) A wtedy więcej kłopotów niż z takiego 240-260 i więcej, który jest fizjologicznie normalny.

Ja planuje zrobić 25(OH)D3 i homocysteinę oraz poziom cukru i insuliny zbadać tak z ciekawości. Tylko pewnie refundacja pokrywa badanie cholesterolu, a za istotne rzeczy trzeba już prywatnie zapłacić...

@Marta - dziś dodam ten film ;)

Awatar użytkownika
Ewa Paleo od kuchni

Post autor: Ewa Paleo od kuchni » czwartek 05 05 2016, 11:11

Nie jest tak źle, lekarz POZ może zlecić całkiem sporo podstawowych badań, na pewno cholesterol, glukozę, próby wątrobowe, TSH, ft3, ft4, kinazę keratynową, amylazę, białko całkowite, wapń całkowity, mocznik, kwas moczowy, kreatyninę, proteinogram, hemoglobinę glikowaną i jeszcze parę innych.

Ale fakt, za homocysteinę, insulinę, i wit. D trzeba zapłacić, nie jest to refundowane, ale diagnostyka ma obecnie fajną promocję, jak odpowiesz na pytanie konkursowe, to są bony na pakiety badań ze zniżką: http://www.zyjzdrowo.diag.pl/

vvaleczny1

Post autor: vvaleczny1 » czwartek 05 05 2016, 16:36

No właśnie, to co naprawdę istotne (insulina a nie sam cukier w wypadku cukrzycy albo homocysteina w wypadku miażdżycy), to sie tego nie bada, albo za prywatną kasę...

Super dzięki! 99zł to nie 290 :D 2 stówki w kieszeni jakby nie patrzeć.

ODPOWIEDZ