Zespół odstawienny cukru?

Dyskusje o aktualnych i pokonanych problemach zdrowotnych
RudaWiedźma

Zespół odstawienny cukru?

Post autor: RudaWiedźma »

Leci drugi tydzień diety, waga cudnie spada i gdyby nie to chyba bym odpuściła bo wciąż czuję się po prostu fatalnie! Oblewają mnie zimne i gorące poty, trzęsą się ręce, nogi mam jak z waty. Ogólnie jestem słaba. To przychodzi falami w ciągu dnia, najgorzej jest o dziwo po jedzeniu, jakby rzołądek wołał wściekły: Co?! Tylko to? Tylko tyle? Choć po posiłku jestem najedzona b.długo.
Czy to mogą być objawy odstawienia cukru? Kiedy takie samopoczucie się skończy? Macie podobne doświadczenia?

Reklama wspiera rozwój strony:
'

Awatar użytkownika
Grzegorz
Administrator

Re: Zespół odstawienny cukru?

Post autor: Grzegorz »

Jesz tłuszcz? Bo jak nie żywisz się energią kosmiczną, to musisz jeść tłuszcz. Dużo tłuszczu :)
vvaleczny1

Post autor: vvaleczny1 »

Objawy odstawienia cukru, zbóż, mleka, fast foodów itp. ogólnie tego czym sie może niemal całe życie żywiłaś... a co do końca właściwe nie było. Może za bardzo ograniczyłaś węglowodany? Tzn. zbyt gwałtownie? A może za mało tłuszczu jak pisze Grzegorz? ;)
RudaWiedźma

Post autor: RudaWiedźma »

Dzięki za podpowiedzi. Myślę, to może być i zbyt mała, jak na wymagania, ilość tłuszczu i drastyczne ograniczenie węglowodanów. Jem tyle tłuszczu jak słowem nigdy w życiu! Jest mi trudno zaakceptować fakt, że mogę jeść teraz naprawdę dużo tłuszczu, całe lata skupiałam się by jeść go jak najmniej. Teraz nie ograniczam się i to jest bardzo ciekawe doświadczenie. Może powinnam jeść go więcej, na tym się skupię w najbliższym czasie.
Drugą sprawą jest ograniczenie z dnia na dzień sporych ilości węglowodanów i cukru na rzecz dużej ilości warzyw. Gdzieś mi dzwoni, że gdy 8 lat temu odstawiłam na 3 lata radykalnie słodycze też miałam totalną zwałę :lol: tylko, że nie miałam dwójki dzieci i mogłam to przespać :lol:
Już widzę wielkie plusy, choć minęło bardzo mało czasu, chudnę, jak nigdy, przestała mnie chronicznie boleć głowa, nie bolą mnie stopy i kolana.
Bardiel

Post autor: Bardiel »

Bardzo możliwe, że jest to efekt odstawienia, szczególnie jeśli wcześniej jadałaś dużo cukru.
Żeby określić czy jesz odpowiednie ilości tłuszczy i węgli to przydałoby się gdybyś opisała co i ile zjadasz w ciągu dnia.
ogólnie jeśli to jest efekt odstawienia to 2 tydzień jest najgorszy potem stopniowo powinno puszczać i może potrwać jeszcze 1-2 tygodni ( nie załamuj się, najgorsze masz już za sobą jak sądzę).
Ze słodyczy najbardziej to ja lubię mięso :)
ODPOWIEDZ