Powięzie

Dyskusje o aktualnych i pokonanych problemach zdrowotnych
Margo

Powięzie

Post autor: Margo »

Witam,
ok rok temu miałam "przygodę" z rwą kulszową. Długo to cholerstwo rehabilitowałam u fizjoterapeuty, akupunkturą i homeopatią. Wróciłam już do żywych ale skutek uboczny to ból powięzi. Wiem, że muszę się ruszać nawet jak boli. Obecnie więc w weekend pływam, jeżdżę rowerem na wyprawy po okolicy i rozpoczęłam grę w tenisa. I wygląda to tak, że najpierw ćwiczę a później chodzę co kilka dni do terapeuty aby mnie naprawiał. Kupiłam wałek do samodzielnego masażu powięzi i mam nadzieję na oszczędności:) Czy stosując pewne pokarmy, mikroelementy, mogę jakoś pomóc moim powięziom? I całkowicie zapobiec powrotowi rwy kulszowej? Od pół roku zero zbóż, kasz, strączków, cukru, przetworzonej żywności, z nabiału został jogurt naturalny. Suplementuję tylko wit D. Nie mam innych chorób.
Ma ktoś doświadczenie z tymi powięziami?

Reklama wspiera rozwój strony:
'

vvaleczny1

Re: Powięzie

Post autor: vvaleczny1 »

Z powięziami cięzka sprawa, zapytaj lekarza najlepiej czy on widzi jakąś szansę na poprawę w odpowiedniej diecie. Co do rwy kulszowej to wiem że paru osobom pomógł kolagen, witamina C do tego i witaminy z grupy B. Także możesz włączyć np. wiecej rosołów, galaret do swojego menu i zobaczyć czy to coś pomoże a najlepiej dopytać lekarza, może do tego też jakiś suplement z kolagenem poleci.
Margo

Post autor: Margo »

Lekarza zapytać? Doświadczenie karze mi unikać. Teraz wiem, że były symptomy zapowiadające problemy z kręgami L4 L5 i byłam w tej sprawie u lekarza. Wziął 100zł i powiedział że młodsza to nie będę i tak to jest, a jak bolą kolana to w tym wieku (40 lat) nie pora na maratony rowerowe po 50km. A że nogę jedną mam krótszą to reklamacje do rodziców bo wina genów. I to był doświadczony lekarz ortopeda chwalony na portalu i pracujący też w szpitalu. Unikam więc.
Mam homeopatę i cudownego fizjoterapeutę, którym ufam ale wiadomo że oni też nie znają się na wszystkim.
Dziękuję za podpowiedzi co do rosołu i galaret. A kolagen jakiś dobry to sobie poszukam.
vvaleczny1

Post autor: vvaleczny1 »

Mądrego oczywiście miałem na myśli ;) Takiego który zna sie na diecie, odpowiedniej żywności ale fakt takich to ze świecą szukać.

Nie ma sprawy, kolagen ze skórek świńskich ponoć świetny, ale i dodatkowo w tabletkach możesz poszukać.
ODPOWIEDZ