Złe wyniki cholestreolu

Dyskusje o aktualnych i pokonanych problemach zdrowotnych
anklos

Złe wyniki cholestreolu

Post autor: anklos » piątek 30 12 2016, 09:13

Wczoraj odebralam wyniki badań i przeraziły mnie moje wyniki cholesterolu:
ch całkowity- 292
hdl 46
trpójglicerydy 346
ldl 177

Zawsze miałam problemy z wysokim cholesterolem, jestem chyba genetycznie obciązona.Moja mama też miala chyba problemy, nie badała , nie leczyla sie zmarła w wieku 49 lat na udar.
Od paru lat miałam wyskoki ch , lekarz wlączył leki statyny. Brałam moze ze 3lata i wtedy wyniki byly ok. W lipcu odstawiłam leki, naczytałam sie o tych zanizonych normach ch, posłuchałam Zięby co mówi w "Ukrytych terapiach" i teraz wyniki jest jaki jest. Mam nadwagę przy wzroście 160 cm waże 76 kg. Prowadzę aktywny tryb zycia, ruchu mam sporo, spacery nordic walking itd. Problem mam z dietą. Trudno mi odmówić sobie mieska, kiełbaski, slodkiego. Alkoholu piję , 1-2 razy w tyg lampka wina czerwonego , jak jest jakas impreza wypije 1-3 drinki( raz na miesiac).
Od nowego roku w zasadzie od dziś postanowiłam wyeliminować słodycze, ciastka. Mam problem z dietą. Wszedzie piszą o ograniczeniu miesa czeronego, tłusczu itd W diecie paleo zaleca sie ograniczenie weglowodanów a miesa nie. Nie wiem juz sama co mam jeść. Prosze o jakies rady.Chcę jeszzce pożyć, dłużej niz moja mama.

Reklama wspiera rozwój strony:
'

vvaleczny1

Re: Złe wyniki cholestreolu

Post autor: vvaleczny1 » poniedziałek 02 01 2017, 11:30

Wszystko co sam mógłbym napisać, znalazłem tutaj - https://paleosmak.pl/dieta-paleo/na/trojglicerydy/
Dobrej jakości mięso ok, postaw też na warzywka a słodycz czerp bardziej z owoców niż kupnych ciastek i czekolady. A badanie fajnie byłoby powtórzyć za jakiś czas bo jedno badanie to trochę mało.

anklos

Re: Złe wyniki cholestreolu

Post autor: anklos » wtorek 03 01 2017, 14:58

Dziękuję. Tak tez zrobię, z nowym rokiem nowym krokiem. Pod koniec stycznia powtórze wyniki, przez ten okres powalczę ze słabościami i zobaczymy. Pozdrawiam

ODPOWIEDZ