Jak schudnąć/przytyć na paleo

Dyskusje o aktualnych i pokonanych problemach zdrowotnych
Paleo Strefa

Jak schudnąć/przytyć na paleo

Post autor: Paleo Strefa » środa 20 01 2016, 20:23

Witajcie! Pewnie jest tu sporo osób, które mimo stosowania paleo ciągle ma problemy z chudnięciem, albo przybraniem na wadze. Jakie są Wasze porażki i sukcesy z wagą na paleo? Jakie myślicie, że popełniacie błędy?

Reklama wspiera rozwój strony:
'

Marzena
Zodiak:

Re: Jak schudnąć/przytyć na paleo

Post autor: Marzena » niedziela 24 01 2016, 21:21

Nie ważę się :) A tak serio, to faktycznie kiepsko mi wychodzi. Przede wszystkim nie weszłam jeszcze w paleo, bo mam mało mięsa i stosuję kasze. Jaglaną i gryczaną. Ale unikam pieczywa, unikam cukru (nie tak konsekwentnie, wpadki się zdarzają, ale generalnie unikam :roll: ) Tymczasem pszenny brzuszek jakby większy...

Awatar użytkownika
Grzegorz
Administrator

Post autor: Grzegorz » niedziela 24 01 2016, 21:23

Marzena, wszystkie badania jednozacznie wskazują, że zwiększenie ilości białka w pokarmie sprzyja utracie wagi. Dodatkowego kopa na tłuszcz dają głodówki - próbowałaś?
Pewnie Monika napisze więcej na ten temat :)

Marzena
Zodiak:

Post autor: Marzena » niedziela 24 01 2016, 22:33

Nie dałabym rady :) Słabo mi się robi, jak jestem głodna...

Marzena
Zodiak:

Post autor: Marzena » niedziela 31 01 2016, 21:15

Zresztą moim celem właściwie nie jest utrata wagi, co najwyżej niewielka, bo nadwagi nie mam. Jedyne, co mi przeszkadza, to pszenny brzuszek...

micho1984

Post autor: micho1984 » piątek 04 03 2016, 11:14

Grzegorz pisze:Marzena, wszystkie badania jednozacznie wskazują, że zwiększenie ilości białka w pokarmie sprzyja utracie wagi. Dodatkowego kopa na tłuszcz dają głodówki - próbowałaś?
To się nazywa termiczny efekt białka.
30% kcal ze zjedzonego białka jest zużyte na jego trawienie.

agazamer

Post autor: agazamer » sobota 05 03 2016, 23:10

Nie wiem już co mam myśleć na temat tych preparatów, wszędzie pełno, znalazłam taką stronę, ale po komentarzach mam mętlik w głowie,
Może któraś z Was korzystała z tego?

Marzena
Zodiak:

Post autor: Marzena » czwartek 14 07 2016, 21:06

micho1984 pisze:
Grzegorz pisze:Marzena, wszystkie badania jednozacznie wskazują, że zwiększenie ilości białka w pokarmie sprzyja utracie wagi. Dodatkowego kopa na tłuszcz dają głodówki - próbowałaś?
To się nazywa termiczny efekt białka.
30% kcal ze zjedzonego białka jest zużyte na jego trawienie.
Jem dużo jajek :)

Marta

Post autor: Marta » poniedziałek 31 10 2016, 19:45

Mam dzisiaj wielkiego doła pomozcie :cry: ...jestem juz na paleo od ponad poł roku a nic nie schudłam powoli wpadam w paranoje ze juz nigdy nie strace swojego brzucha bo z nim mam najwiekszy problem mam otyłosc brzuszna reszta ciała jest do zaakceptowania.Wszystko zwalam na moje chore jajniki ze to wina policystycznych jajnikow zaburzenia miesiaczkowania itp bo juz niewiem na co mam zrzucic jjem tłusto zero cukru i zboz chodze na basen duzo spaceruje mam prace fizyczna wiec.duzo.sie ruszam.Przyjmuje leki ale zeszłam juz do dawek minimalnych nie moge tak odrazu odstawic bo to sie wiaze z ostrymi skutkami odstawiennymi ktore moga wplynac na codzienne funkcjonowanie trzeba to robic stopniowo.Rzuciłam palenie.
Ja naprawde robie co moge NIE OSZUKUJE SIEBIE SAMEJ jak to robia inne osoby ze mowia ze robia co tylko moga a w rzeczywistosci okłamuja samych.siebie ja JESTEM WOBEC SIEBIE SZCZERA i.wszystko co napisalam jest prawda.
A dlaczego tak mi zalezy zeby schudnac?bo jest mi ciezko tak poprostu dzwigam moj otyły brzuch a potem boli mnie kregoslup a przeciez robie co moge... :(
Owszem wyniki mam super zdrowie sie poprawiło zauwazylam ze mam lepsza kondycje zwłaszcza po tym jak juz nie pale to wszystko mnie cieszy i motywuje ale byloby lepiej jak.bym stracila wage.Lekarze kaza sie odchudzac a ja wtedy niewiem co odpowiedziec bo zbiera mi sie na płacz z bezsilnosci... :cry:
Ciagle sie zastanawiam gdzie tkwi problem i jak go rozwiazac?czy to za krotki okres?poczekac kolejne poł roku?wywalic wszystkie leki i od jutra nic nie brac i niech sie dzieje co chce?
Przezywam dzisiaj koszmar jestem bezsilna nie znajduje odpowiedzi dlaczego nie moge.schudnac a to doprowadza mnie wrecz do szału...nie moge nawet zrzucic winy na siebie bo nie czuje sie winna,nie chce sie załamywac chce tylko zeby mi ktos odpowiedzial na moje pytanie co jest przyczyna tego ze nie chudne?
Ale lekarze nie wiedza moze ktos z Was.wie???pomozcie... :(
:arrow: Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!!!

adora

Post autor: adora » wtorek 01 11 2016, 11:06

A jakie leki bierzesz? Chyba wiesz, ze leki wyplukuja witaminy i mineraly i na dokladke maja skutki uboczne? Nikt nie bedzie Cie przekonywal zebys odstawila leki, bo to Twoje zdrowie. (tez mialam pcos)

ODPOWIEDZ