Wyniki badan - bardzo niskie Leukocyty.

Dyskusje o aktualnych i pokonanych problemach zdrowotnych
Rasmus

Wyniki badan - bardzo niskie Leukocyty.

Post autor: Rasmus » środa 14 02 2018, 11:09

Witam. Nie wiedziale dokladnie pod ktorym wątkiem to dopisac wiec pozwolilem sobie zalozyc nowy. Tak jak wspominalem przy przedstawianiu sie od jakis 6 tyg stosuje diete "tłuszczowke" nazwana tak przez kulturyste ktory mi ja rozpisal. Po tym co przeczytalem pokrywa sie ona z dieta Paleo w znaczacym stopniu.Z dnia na dzien obciete zostaly mi prawie wszystkie weglowodany. Praktycznie moja diete opiera sie wylacznie na odpowiedniej ilosci schabu,jajek, masla klarowanego i warzyw mrozonych - gotowanych w 5 posilkach dziennie - wegle tylko 35 gr ryzu przed i po silowni - z tego co czytam juz wiem ze to niekoniecznie dobrze rozwiazane. do tej pory jadlem malo surowych warzyw a owocow zero. Schudlem dosc znaczaco bo jakies 7-8 kg przez ten czas i postanowilem zrobic sobie morfologie wlasciwie tylko dlatego ze mialem kiedys problemy z podwyzszonym cholesterolem. I tu wyszla mi niespodzianka ktora troche sie zmartwilem.
Cholesterol o ktory mi chodzilo wyszedl niezle bo 186 (norma 190) kiedys mialem 248 za to martwia mnie wyniki Leukocytow:
Leukocyty - 2,9 (norma od 4 do 10) w tym zanizone :
Neutrocyty 1,32 (norma 2,5 do 5)
limfocyty 1,08 (norma od 1,5 do 3,5) i podyzszone :
moncyty 14,2 (norma od 3 do do 8)
OB wyszlo mi - 3
reszta badan wyszla w normie. Stad moje pytanie bo niestety nie mam odniesienia do wynikow z przed diety czy nagla utrata wagi i nie o konca dobre zastosowanie sie do tej diety, lub zle rozpisana tak jak napisalem wyzej, moze byc efektem niskich białych krwinek i czy to wogole dieta moga ta zrobic? bo przeciez nie choruje. Czy to powod do zmartwienia??? Moze ktos mial podobny problem? Oczytalem sie o jakis powaznych schorzeniach przy takim wyniku i troche sie przerazilem a chcialbym zostac na tej diecie tylko dzieki waszemu doswiadczeniu dowiedziec sie wiecej. Z gory dziekuje za odpowiedz.

Reklama wspiera rozwój strony:
'

Awatar użytkownika
Grzegorz
Administrator

Re: Wyniki badan - bardzo niskie Leukocyty.

Post autor: Grzegorz » środa 14 02 2018, 13:09

Mi spadły leukocyty, ale nie tak bardzo. Szkoda, że nie pogooglałeś za tym - zobacz:
https://paleosmak.pl/biale-krwinki-pale ... krwi-2017/

Rasmus

Post autor: Rasmus » środa 14 02 2018, 14:42

No dziekuje Ci za odpowiedz. Teraz tym bardziej sie martwie. Moze to wynik ciezkiego treningu i przemeczenia bo jezdze w nocy samochodem a wdzien odsypiam czasem za malo. Coz .. zrobie jeszcze raz wyniki za 2 tyg bo mi to spokoju nie daje. Jeszcze raz dziekuje.

Awatar użytkownika
Grzegorz
Administrator

Post autor: Grzegorz » środa 14 02 2018, 15:10

Myślę, że jak nie chorujesz, to nie jest to duży problem. Choć oczywiście nie jestem lekarzem i się na tym nie znam :)
Rzeczywiście warto powtórzyć badanie za jakiś czas.

ODPOWIEDZ