Rewolucje żołądkowe

Dyskusje o aktualnych i pokonanych problemach zdrowotnych
Marta

Rewolucje żołądkowe

Post autor: Marta » niedziela 23 07 2017, 11:56

Witajcie może tutaj ktoś mi pomoże bo przewertowałam cały internet i nie znalazłam odpowiedzi.Ostatnio pieke chleb z samych ziaren w domu jak zastępstwo dla tradycyjnego chleba ale zauważywałam że po paru dniach jedzenia go mam rewolucje żołądkowe.Inne jedzenie nie mogło mi zaszkodzić bo wiem to z analizy.Rano mam luźne stolce i czuje jak mi sie przelewa w żoładku dodam że jjem go tylko wieczorem co wyraźnie wskazuje na to ze to powód zaburzeń jelitowych.Przez resztę dnia czuję się dobrze ale muszę wziąć coś na żołądek np.smecte albo węgiel aby zneutralizować symptomy.Wszędzie piszą że to zdrowy chleb a może nie można go jeść codziennie?co Wy na to?Grzegorz co Ty o tym myślisz? :roll:
:arrow: Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!!!

Reklama wspiera rozwój strony:
'

Awatar użytkownika
Grzegorz
Administrator

Re: Rewolucje żołądkowe

Post autor: Grzegorz » niedziela 23 07 2017, 15:42

Z jakich ziaren to jest chleb? Jak ktoś pisze, że ziarna zdrowe, to go raczej nie słuchaj :)

Marta

Post autor: Marta » niedziela 23 07 2017, 18:34

Słonecznik,dynia,sezam,siemie lniane,czarnuszka,5 jaj,łyżeczka soli,3/4 szklanki maślanki o taki skład zazwyczaj robię. :?
:arrow: Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!!!

Awatar użytkownika
Grzegorz
Administrator

Post autor: Grzegorz » niedziela 23 07 2017, 22:01

Maślanka zawiera niewielkie ilości laktozy, ale jak ją źle tolerujesz i jesz taki chleb w nadmiarze, to możesz mieć problemy. Te nasiona to także olbrzymie ilości tłuszczów wielonienasyconych. O ile nie powinny powodować "rewolucji żołądkowych", to w takich ilościach zdecydowanie nie są zdrowe.
Spróbuj na jakiś czas zastąpić maślankę mlekiem kokosowym albo czymś podobnym (ale nie z mleka), to dowiesz się, czy laktoza jest powodem, czy nie.

ODPOWIEDZ