Wrzodziejące zapalenie jelita grubego

Dyskusje o aktualnych i pokonanych problemach zdrowotnych
Awatar użytkownika
krajowy

Re: Wrzodziejące zapalenie jelita grubego

Post autor: krajowy » czwartek 06 09 2018, 18:52

Jeśli będę piekł chleb to oczywiście paleo. Nie jem od dziś pieczywa. Mam nadzieje, że mi się to uda. Jadacie parówki, miód oraz gorzką czekoladę? aaa buraki i ogorki w zalewie octowej?

Reklama wspiera rozwój strony:
'

aaaaq

Post autor: aaaaq » piątek 07 09 2018, 05:56

krajowy pisze:
czwartek 06 09 2018, 18:52
Jeśli będę piekł chleb to oczywiście paleo. Nie jem od dziś pieczywa. Mam nadzieje, że mi się to uda. Jadacie parówki, miód oraz gorzką czekoladę? aaa buraki i ogorki w zalewie octowej?
jeśli o mnie chodzi to parówki czasami tak, miód i gorzka czekolada - w ogóle , ogórki konserwowe jak najbardziej (zwykle sami w domu robimy) , buraczki sporadycznie(nie przepadam)
Ale to bardziej wynika z moich indywidualnych preferencji smakowych

Awatar użytkownika
krajowy

Post autor: krajowy » piątek 07 09 2018, 19:21

Chodzi mi głównie o to czy ocet nie będzie dla mnie szkodliwy. W gorzkiej czekoladzie też jest pełno syfu (szkoda). Dlaczego pizza jest taka zła? Chodzi głównie o ciasto, czy o całą resztę róznych dodatków?

aaaaq

Post autor: aaaaq » sobota 08 09 2018, 16:13

nie wiem czy ocen będzie dla ciebie szkodliwy. Trzeba zjeść i obserwować reakcje organizmu. Samoobserwacja to podstawa...bez tego nie da się wykryć produktu który szkodzi (nawet jeśli jest na liście dobrych produktów)

Pizza - ciasto to raz, a druga rzecz to ser. Jasne, da się zrobić pizzę w wersji paleo, na necie na pewno są takie przepisy...Tylko tutaj tak samo jak z tym chlebem - można, tylko po co? ;)

Awatar użytkownika
krajowy

Post autor: krajowy » niedziela 09 09 2018, 19:32

Odezwę się gdy będę miał więcej pytań i informacji ;)

Awatar użytkownika
krajowy

Post autor: krajowy » wtorek 18 09 2018, 19:27

Hej. Mam już Betaina HCL 648mg + pepsyna 150mg (Fungal Pepsin from Aspergillus niger - co to za czarny grzyb?) Jak to dawkować? Na opakowaniu jest napisane być brać jedną tabletkę dziennie podczas posiłku. Czy to wystarczy? Na pewnej stronie wyczytałem, że można brać nawet 4 tabletki podczas posiłku, ale pod warunkiem, że nasz organizm przy tym dobrze działa i nie mamy wzdęć. Czy tylko przy posiłkach wysokobiałkowych warto to brać? Spotkałem się również z opinią, by podczas bratnia Betaina HCL spożywać również probiotyki. 

Emileser
Wrzodziejące zapalenie jelita grubego

Post autor: Emileser » wtorek 15 10 2019, 15:13

Dziękuję za obszerną wypowiedź.

Dieta surowa nie jest moim głównym celem. Podczas upływu czasu dorzucam jakiś inny produktu, tydzień temu była to ryba niedługo będzie to kasza jaglana, podobno bardzo dobrze czyszcza jelita. Wprowadzam powoli gotowane warzywa, burak czerwony, marchewka. W tej chwili mam dwa wypróżnienia na dzień i brak krwi w kale więc jest jakiś zauważalny progres.

Marcin a ty jak sobie radzisz z tą chorobą??

Czy mleko bezpośrednio od krowy przerobione na kefir przez grzybki tybetańskie to dobry pomysł? Mam ochotę na pyszne kefiry owocowe... Pozdrawiam

ODPOWIEDZ