Strona 1 z 1

Dna moczanowa

: niedziela 31 05 2020, 12:04
autor: Dami24
Witam moja mama zachorowała na dne moczanowo. Ma 48 lat. Z informacji jakie zebrałem wiem, że powinna ograniczyć tłuste mięso, nabiału już od miesiąca nie je, cukier ograniczony.
Znalazłem informacje że sok z cytryny pomaga, wisnie, czereśnie, mięta mamy akurat w ogródku,Witamine C przyjmuje już ponad miesiąc lecz kwas l-askorbinowy wywołuje szybko problem żołądkowe, myśle jej zamówić askorbinian sodu teraz. Bierze witaminy Adek a także magnez.
Dodatkowe choroby to astma i alergia.
Myślę aby dodać glutaminę i ornitynę na wątrobę.
Możecie podpowiedzieć mi co do diety jaka powinna być przy tej sytuacji, co stosować czego bardzo unikać. Bedę bardzo wdzięczny za pomoc.

Re: Dna moczanowa

: poniedziałek 01 06 2020, 10:57
autor: Grzegorz
Dna moczanowa to typowa choroba zapalna. Powinno się unikać wszelkich pokarmów, które mogą nasilać stany zapalne. Należą do nich przede wszystkim cukier, zboża i nabiał, u niektórych ludzi do tego zalicza się także jajka i/lub strączki.
Jest bardzo silne powiązanie insulinooporności i dny moczanowej, więc powinno się ustabilizować poziom insuliny i jeść głównie tłuszcz, a nie węglowodany.
Proponuję poszukać więcej na anglojęzycznych stronach, choćby tu: https://www.marksdailyapple.com/gout-primal-paleo-diet/
bo polskie strony głównie proponują nonsens jak unikanie mięsa i tłuszczu, co oczywiście nigdy nie wyleczy tej choroby.

Re: Dna moczanowa

: poniedziałek 01 06 2020, 12:40
autor: Dami24
Właśnie przeszukałem multum stron i tam te same brednie aby jeść zboża i broń Boże tłuszczu.

Re: Dna moczanowa

: poniedziałek 01 06 2020, 15:22
autor: Dami24
Czy mogę dostać pomoc co do diety?