Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Dieta dr Ewy Bednarczyk-Witoszek
aaaaq

Re: Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Post autor: aaaaq »

Bożena pisze: wtorek 06 11 2018, 08:28 Chyba go usmaże i będzie tak smacznie i niezdrowo.
dlaczego niezdrowo?

Reklama wspiera rozwój strony:
'

aaaaq

baśka pisze: wtorek 06 11 2018, 09:28 Jakie warzywa?
gotowa mieszanka warzyw...marchewka,brukselka,pietruszka,kalafior,por,seler,trochę grochu zielonego i fasolki szparagowej...2B, ale roślinne ;)
ibinia

Post autor: ibinia »

Bożenko, nie jest zdrowe to co "zdrowe", ale to co nam służy. Zapomnij wszelkie "nauki dietetyczne" 8-)
aaaaq, 2 białka ale w skąpej ilości, można "przeoczyć" 8-) :lol:
Rano zjadłam grejpfruta, a potem rzuciłam się na pieczone skrzydełka kurze (szt. 10 :shock: ) i dopiero co obmyłam paluszki z tłustych rozkoszy :lol: Dusi jak smok (smok dusi? może to smog...), ale węglowodany mi nie wchodzą, jakoś dziwne to wszystko. Przedtem ewidentnie nietolerancja tłuszczu miała korelację z niechęcią do niego, a teraz wprost przeciwnie :evil:
baśka

Post autor: baśka »

Aaaa... dla mnie odpada taki zestaw. W ogóle ciężko jest z gotowymi warzywami na patelnię. Prawie wszystkie zawierają strączki albo ziemniaki albo kukurydzę, marchewkę :cry: Pozostaje mi przygotowywać świeże :roll:
ibinia

Basiu, a jednoskładnikowe mrożonki? Pokupować, co cię kusi i potem robić z nich własne mixy. No i kiszonki dorzucać, różne sałaty...
ibinia

Hortex Mieszanka węgierska ma w składzie: pomidor, papryka, cukinia, cebula.
Bonduelle ma grillowanego bakłażana, grillowaną cukinię, no i takie jak inne firmy: szpinak, kalafior, brokuł, brukselka. Ma też boczniaka. Jest i czerwona kapusta ale z jabłkiem i cebulą. Grillowany duet andaluzja, są też same papryki grillowane. Trochę tego jest, tylko trzeba wyszperać, co w jakim sklepie mają.
aaaaq

ibinia pisze: wtorek 06 11 2018, 10:22 Bożenko, nie jest zdrowe to co "zdrowe", ale to co nam służy. Zapomnij wszelkie "nauki dietetyczne" 8-)
aaaaq, 2 białka ale w skąpej ilości, można "przeoczyć" 8-) :lol:
dokładnie tak było - to było przeoczenie...jak kupowałem mieszanke, to przeoczyłem, że ma w składzie strączki ;) Jak kupowałem następne, to już starałem się kupować bez B...
aaaaq

ibinia pisze: wtorek 06 11 2018, 10:40 Basiu, a jednoskładnikowe mrożonki? Pokupować, co cię kusi i potem robić z nich własne mixy. No i kiszonki dorzucać, różne sałaty...
dokładnie, to bardzo dobre rozwiązanie...
baśka

Post autor: baśka »

ibinia pisze: wtorek 06 11 2018, 11:10 Hortex Mieszanka węgierska ma w składzie: pomidor, papryka, cukinia, cebula.
Bonduelle ma grillowanego bakłażana, grillowaną cukinię, no i takie jak inne firmy: szpinak, kalafior, brokuł, brukselka. Ma też boczniaka. Jest i czerwona kapusta ale z jabłkiem i cebulą. Grillowany duet andaluzja, są też same papryki grillowane. Trochę tego jest, tylko trzeba wyszperać, co w jakim sklepie mają.
U mnie nie ma takich :cry: Z jednoskładnikowych widziałam marchewkę, dynię, brokuł, kalafior. Jeszcze poszukam tych duetów. Najwyżej nie będę jeść mrożonek w tym roku, a co!.
Kalafior gotowany ma mało W, 4,1 w 100g. Szkoda, że jest taki ciężki. Jakoś sobie poradzę 8-)
Pugi

Post autor: Pugi »

Ja dziś rano 170. Na śniadanie o 10.30 jeden ziemniak truflowy z pieczarkami i cebulką na smalcu. Po tym 172.
Na obiad mam kalafiora i nie zawaham się go użyć :lol:
Na kolację... jest ochota na orzechy włoskie ale mleka orzechowego to mam już trochę dosyć. Pochrupała bym sobie zwyczajnie trochę orzechów ale nie dam rady ich chrupać. :cry:
ODPOWIEDZ