Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Dieta dr Ewy Bednarczyk-Witoszek
Nadina
Re: Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Post autor: Nadina » piątek 26 04 2019, 10:18

LoveMeTender pisze:
środa 24 04 2019, 08:22
Ja nawet się nie objadłam. Dużo ruchu miałam i może dlatego - pogoda sprzyjała spacerom.

Nie piję kawy już ponad miesiąc, odstawiłam też matchę. Piję czarną herbatę, o taką: https://eherbata.pl/bi-hong-cha-182.html jest świetna, mocna i konkretna :)

No i tyle pozytywów na teraz.
Tydzień przed świętami miałam poważny wypadek samochodowy, nie z mojej winy, auto do kasacji. Nic mi się nie stało, poza ogromnym stresem i problemami na teraz, bo przecież nie mam auta i bujam się z tą całą sytuacją :(
I w ogóle jest wiosna, niby fajnie, a mnie jakoś tak :|
Wiecie, że od mniej-więcej stycznia zeszłego roku, kiedy wkręciłam się w DDP mam silne przekonanie o tym, że wpadłam w depresję. Niby funkcjonuję, potrafię się śmiać i pracować, ale zawsze towarzyszy mi ciemna strona. Nawet teraz mogę się rozpłakać na raz-dwa.
Od stycznia tego roku, kiedy zaczęłam jogować i medytować, czuję się tak, jakbym coraz bardziej rozdrapywała to, czego wcale nie chcę oglądać. Próbuję się zdiagnozować, zrozumieć czego mi brak teraz lub brakowało kiedyś, trudne to.
A równocześnie czuję, ze jestem w najlepszym momencie swojego życia.
Taka huśtawka.
Ostatnio sluchalam na YT jak Pani doktor mówiła o depresji i odzywianiu. Ona miewa myśli samobójcze jak zje coś co jej nie służy.
A może po prostu nie jesteś szczęśliwa na tej diecie i może ten sposob żywienia nie jest dla Ciebie?

Reklama wspiera rozwój strony:
'

LoveMeTender

Post autor: LoveMeTender » piątek 26 04 2019, 12:50

W dniu wypadku jadłam jajka 8-)

Kupiłam chleb ostatnio i nie smakuje mi :? Poczekaj, może i Ciebie dopadnie ;) Kiedyś szalałam za pieczywem, teraz mi przeszkadza.
Nie mogę się za to najeść miodu :o
Nigdy go nie lubiłam, więc i nie jadłam. Za to w miesiąc zjadłam już prawie 1 kg Lipca Białowieskiego. Jakie to pyszne :roll:

ddp

Post autor: ddp » piątek 26 04 2019, 13:41

ddp
hura, udało się zalogować
Lovko, też zwróciłam uwagę na to, co napisałaś
czuję się tak, jakbym coraz bardziej rozdrapywała to, czego wcale nie chcę oglądać.
tak, DDP, joga(niektóre asany szczegónie) tak działają. Lekarka mówiła psychoterapia i dieta.
Moim zdaniem to bardzo dobrze, że taką odpowiedź masz od ciała. Poczytaj Lowena, ciało i psychika to jedność, https://www.marzenabarszcz.com/ np tutaj, albo tutaj https://www.facebook.com/BaltyckiInstyt ... =1&theater.
Po prostu określony sposób żywienia działa tak na ciało, a psychika daie takie akurat odpowiedzi. Kapitalne tematy.

ddp

Post autor: ddp » piątek 26 04 2019, 13:55

ddp
no, jeszcze cóś: hasło "wypadek"https://totalnabiologia.net/index.php?topic=491.0
takie tam inspiracje :o

Nadina

Post autor: Nadina » piątek 26 04 2019, 21:10

Mi chleb tez przestaje smakować, lubie zupy. Ale kanapki są wygodne do pracy. Szukam już jakiegoś zastępstwa dla zwyklego chleba. Ktoś z Was moze robił taki chlebek odpowoedni na ddp?

baśka

Post autor: baśka » sobota 27 04 2019, 09:16

Cześć Nadina :D
Na początku możesz przejść na dietę optymalną (1-3 miesiące), możesz mieszać B (najlepiej tłuste mięsa), jeść mleczne (tłuste) i mało W. To powinno "wyleczyć" cię z chleba. A potem już gładko wejść w DDP z 1 B.
Do pracy możesz zabrać pokrojone mięso i warzywa albo samą surówkę/sałatkę. Można też zabrać jakieś orzechy czy ziarna (słonecznik, dynia...)
Piekłam chleb gryczany z niepalonej kaszy, wody i soli. viewtopic.php?f=33&t=260
Inne przepisy:
viewtopic.php?f=33&t=344
viewtopic.php?f=33&t=2977
viewtopic.php?f=33&t=354
https://paleosmak.pl/chleb-paleo-z-warz ... owodanowy/
Na stronie paleosmak, Grzegorz wymyślił sporo chlebów bez B, sprawdź.

Nadina

Post autor: Nadina » sobota 27 04 2019, 10:38

baśka pisze:
sobota 27 04 2019, 09:16
Cześć Nadina :D
Na początku możesz przejść na dietę optymalną (1-3 miesiące), możesz mieszać B (najlepiej tłuste mięsa), jeść mleczne (tłuste) i mało W. To powinno "wyleczyć" cię z chleba. A potem już gładko wejść w DDP z 1 B.
Do pracy możesz zabrać pokrojone mięso i warzywa albo samą surówkę/sałatkę. Można też zabrać jakieś orzechy czy ziarna (słonecznik, dynia...)
Piekłam chleb gryczany z niepalonej kaszy, wody i soli. viewtopic.php?f=33&t=260
Inne przepisy:
viewtopic.php?f=33&t=344
viewtopic.php?f=33&t=2977
viewtopic.php?f=33&t=354
https://paleosmak.pl/chleb-paleo-z-warz ... owodanowy/
Na stronie paleosmak, Grzegorz wymyślił sporo chlebów bez B, sprawdź.
Cześć i dziękuję za odpowiedź. Nie mam problemów z niejedzeniem chleba, przestał mieć dla mnie smak, ale jest wygodny do pracy w moim systemie. Na dietę ddp wyciągam się już miesiąc i bardzo dobrze się na niej czuje, bez wzdęć, bólu pleców., rano nie wstaję "połamana".
Czy Wy liczycie kalorie?
Jak mam dni ddp, mam wrazenie, że jem za malo kalorii

Monwa

Post autor: Monwa » sobota 27 04 2019, 13:18

Witam !
Cześć Nadine proponuje ci poczytać stary topik jeszcze na kafeteria tam bardzo dużo się nauczysz tak z „ praktycznej „ str. Każdy to przechodził co zabrać do pracy jak nie kanapki? 😉
U mnie Ł leczy się powolutku ale do przodu. Za to bezsenność trwa już ponad miesiąc i występuje co noc . Poszłam z bezsilności do zaufanego lekarza i stwierdził , ze mam nocny wzrost adrenaliny i dał mi cudowne pigułki które powinny pomoc. Na ulotce jest napisane , ze przeciwwskazaniem jest łuszczyca 🤬 . No nic jestem już tak zdesperowana niespaniem ze kupię melantonine i będę brać przez ok 2tyg potem udam się do instytutu leczenia bezsenności .
B nie mieszam jeśli już to B zwierzęce plus B roślinne , nie jadam po 17 tej. A nie sypiam.. 🙄
Z dobrych wiadomości to cysta na jajniku się wchłonęła i cytologia perfekcyjna. Pozdrawiam

Nadina

Post autor: Nadina » sobota 27 04 2019, 14:05

Dziękuję, więc idę szukać tego topiku. Chcę się dowiedzieć jak najwięcej. Czas zadbać o siebie, swoje zdrowie, swojego ducha i cieszyc się życiem.
Był czas, że też miałam problemy z bezsennością, jakimś cudem minęło. Może to przez system mojej pracy..

LoveMeTender

Post autor: LoveMeTender » sobota 27 04 2019, 20:06

Monwa pisze:
sobota 27 04 2019, 13:18
Witam !
Cześć Nadine proponuje ci poczytać stary topik jeszcze na kafeteria tam bardzo dużo się nauczysz tak z „ praktycznej „ str. Każdy to przechodził co zabrać do pracy jak nie kanapki? 😉
U mnie Ł leczy się powolutku ale do przodu. Za to bezsenność trwa już ponad miesiąc i występuje co noc . Poszłam z bezsilności do zaufanego lekarza i stwierdził , ze mam nocny wzrost adrenaliny i dał mi cudowne pigułki które powinny pomoc. Na ulotce jest napisane , ze przeciwwskazaniem jest łuszczyca 🤬 . No nic jestem już tak zdesperowana niespaniem ze kupię melantonine i będę brać przez ok 2tyg potem udam się do instytutu leczenia bezsenności .
B nie mieszam jeśli już to B zwierzęce plus B roślinne , nie jadam po 17 tej. A nie sypiam.. 🙄
Z dobrych wiadomości to cysta na jajniku się wchłonęła i cytologia perfekcyjna. Pozdrawiam
O której się budzisz?
Ja po 3.00, co wskazuje na nerki. Niespodzianka, bo nigdy nie miałam z nimi problemu.
No i bardzo pomogło mi suplementowanie magnezu, SlowMag 6 tabl dziennie. Wiem, że p dr nie poleca supli, ale mnie, w mojej sytuacji, bardzo pomogło. U mnie to ewidentnie efekt stresu.

ODPOWIEDZ