Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Dieta dr Ewy Bednarczyk-Witoszek
aaaaq

Re: Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Post autor: aaaaq » środa 22 05 2019, 11:29

Nabiał ewidentnie mi szkodzi, ale mimo to raz na 2tygodnie/1 miesiąć robię sobie dzień mleczny, z tłustymi mlecznymi (one szkodzą najmniej)
O zbożach to nawet nie chce mi się dyskutować ;)
Ryba....to przecież też mięso, tylko że zwykle mające dużo mniej tłuszczu ;)
Jeśli mam być szczery, to najlepiej mi chyba pasują dni z białkiem roślinnym, ale różnym - czyli mieszanie różnych białek roślinnych...no i nie mam nic przeciwko monodieta....dla kogoś te moje posiłki mogą być monotonne i nudne, mało urozmaicone, ale mi one pasują rewelacyjnie :)

Reklama wspiera rozwój strony:
'

baśka

Post autor: baśka » środa 22 05 2019, 11:56

Niestety, tydzień wege nie wyszedł. Codziennie jem mięso, bardzo mi smakuje. Wczoraj kurczak, dzisiaj ryba smażona. To pewnie dlatego, że jest zimno, ciemno i pada deszcz ;)
Love, cieszę się, że medytacja ci pomaga :mrgreen:
Soko, moja mama zrobiła ten 6-tygodniowy post Dąbrowskiej. Schudła dużo, czuła się dobrze... do czasu aż zaczęło ją pobolewać. Okazało się, że ma piasek w woreczku. I ja z córką próbowałam - Zuzia prawie nic nie jadła przez 3-4 dni, bo nie lubi samych warzyw :lol: :roll: A ja jadłam jakieś niesmaczne surówki. Dla mnie jest to nie do przejścia. Nie sprawia mi radości a wręcz przeciwnie. Za to w ten piątek robię oczyszczanie wątroby, także będą tylko warzywa (bez tłuszczu).

soko

Post autor: soko » środa 22 05 2019, 13:50

baśka pisze:
środa 22 05 2019, 11:56
Soko, moja mama zrobiła ten 6-tygodniowy post Dąbrowskiej. Schudła dużo, czuła się dobrze... do czasu aż zaczęło ją pobolewać. Okazało się, że ma piasek w woreczku. I ja z córką próbowałam - Zuzia prawie nic nie jadła przez 3-4 dni, bo nie lubi samych warzyw :lol: :roll: A ja jadłam jakieś niesmaczne surówki. Dla mnie jest to nie do przejścia. Nie sprawia mi radości a wręcz przeciwnie. Za to w ten piątek robię oczyszczanie wątroby, także będą tylko warzywa (bez tłuszczu).
Te kamienie były wynikiem postu właśnie? Mnie wizja postu straszy, ale mam motywację, cukier jest u mnie trochę za wysoki, czyli dolega mi coś z kategorii chorób cywilizacyjnych, tj. warto zrobić post. Chciałabym się oczyścić, bo to w najdłuższym wariancie trwa tylko 6 tygodni... :) (sama nie chciałabym głodzic się dłużej niż 2 tygodnie) a potem jeść racjonalnie, w miarę zgodnie z DDP. Niby czuję się na siłach by pościc, ale wczoraj, po zjedzeniu klafiora, jarmużu, surowej papryki, w odstępach czasu i właściwie wszystko rozdzielenie, miałam okropny ból brzucha i ...biegunkę. A tak naprawdę mogłabym wcale nic jeść, bo głodu raczej nie czułam. Nie lubię takich sytuacji, bo od razu panikuje :-P
Co do oczyszczania wątroby kojarzę jakiś sposób, który opierał się na soku jabłkowym, jabłkach. Był też grejpfrut i sól epsom.
Nie pamiętam nazwy tej metody, sama nie spróbowałam, chociaż się przemierzałam.

soko

Post autor: soko » środa 22 05 2019, 21:43

Ale mi przykro. Długi czas pisałam post, wysłałam go, ale teraz go nie widzę. Ehh, a było pytanie o te kamienie w woreczku, czy ich przyczyną był post.

Dzisiaj jadłam jeszcze czerwoną soczewicę z ogórem kiszonym, dziwny zestaw, ale bardzo mi to smakowało. No i boska soczewica do teraz daje mi uczucie sytosci (od 16:45). Po tym jedzeniu nie czuję żadnej pokusy na słodkie. Więc tahini z miodem odpuściłam.
Regenerującego snu Wam życzę :)

baśka

Post autor: baśka » czwartek 23 05 2019, 10:16

Soko, nie wiem czy to po poście. Czy przypadek. I nie kamienie, tylko "błotko".

soko

Post autor: soko » czwartek 23 05 2019, 11:02

Właśnie przeczytałam, że 16 maja zmarł propagator diety ubogowęglowodanowej i bogatotłuszczowej, Jan Kwaśniewski. Piszę o tym, bo nasza DDP w jakiś sposób się z nim wiąże. Może temat ten był tu już poruszany skoro dziś już 23. maja... ale nie wiem

soko

Post autor: soko » czwartek 23 05 2019, 11:05

baśka pisze:
czwartek 23 05 2019, 10:16
Soko, nie wiem czy to po poście. Czy przypadek. I nie kamienie, tylko "błotko".
Przepraszam, pomyliłam. Muszę o tym poczytać, bo właściwie nie wiem czym jest piasek w woreczku.

baśka

Post autor: baśka » czwartek 23 05 2019, 13:25

soko pisze:
czwartek 23 05 2019, 11:02
Właśnie przeczytałam, że 16 maja zmarł propagator diety ubogowęglowodanowej i bogatotłuszczowej, Jan Kwaśniewski.
Przykra wiadomość. Zrobił bardzo dużo dla ludzi.

baśka

Post autor: baśka » piątek 24 05 2019, 13:05

Wczoraj parówki i żeberka duszone.
Dzisiaj bez B. Frytki z batata i inne warzywa.
Oczyszczanie wątroby przełożone o 2 tygodnie.

LoveMeTender

Post autor: LoveMeTender » piątek 24 05 2019, 17:05

Płuczesz inaczej? :)))

U mnie to samo cały czas. Jest super!

ODPOWIEDZ