Problem z wejściem w ketoze

Zaczynam 30-dniowy test diety paleo: pytania, rady i odpowiedzi - jak wytrwać i odnieść sukces
GangAlbani
Problem z wejściem w ketoze

Post autor: GangAlbani » piątek 21 06 2019, 14:43

Cześć wszyskim. Na diecie ketogenicznej jestem od 5 mieś, przez ostatnie 4 i pół mieś nie mierzyłem poziomu ketonów, zdecydowałem się na zakup glukometru z funckją pomiaru ketonów. Pierwszy test to 0.5 mmo/l troche mnie to zdziwiło, bo myślałem że jestem w mocnej ketozie. Następne pomiary wykonywałem mniej więceju co 24h wieczorem, najwyższy wynik po poście 13 godzinnym, to 0.8 mmo/l. Moje marko - 250-300g tłuszczu 70-90g białka i 10-20 gram węglowodanów, dodam że waże 72kg. Nigdy nie byłem otyły, jestem bardzo szczupły, powód to zapobiganie trądzikowi, który zresztą udało sie wyleczyć, W zeszłą sobote pozwoliłem sobie na 60 g węglowodanów, rzadko sie to zdarza, ale miałem chwile słabości. Do teraz mój poziom ketonów stale sie obniżał, poniedziałem 0.4, wtorek 0.3 ,środa i czwartek 0.2 ,dziś 0.1 mmo/l Pomimo ograniczenia węglowodanó do absolutnego minimum około 10 gram, i treningu kardio codziennie po 40 min, i napewno obnizyła mi sie wydolność bo nigdy nie przerywałem treningu a ostatnio musze robić sobie przerwy. Od poniedziałku czuje sie troche gorzej, mój puls jest wyższ o 10 uderzeń i wieczorami czuje lekki ból głowy, myślałem że to standardowa adaptacja, ale 6 dni? i to po 5 miesięcznym stażu ? Suplementuje sie omega 3 dawak 500mg DHAi 600EPA jest też tam Witamina f łącznie 160% dziennego zapotrzebowania. A także pije wode z solą, i spożywam cytrynian potasu i mleczan magnezu ale to juz od jakiegoś czasu. Ktoś mi powie czy to normalna kolej rzeczy że nie moge wejść w ketoze, mam dalej czekać, obniżyc białko, podwyższyć tłuszcz.Zródła tłuszczu to masło, smalec, mięsa, śmietany, Jem dużo podrobów tz, Serca 1-2 razy w tygodniu, wątróbke tak samo, czasem żołądki. Dziś czuje lekkie otępienie i bół głowy już od samego rana, nie jest to uciążliwy ból ale jest.

Reklama wspiera rozwój strony:
'

Awatar użytkownika
Grzegorz
Administrator

Re: Problem z wejściem w ketoze

Post autor: Grzegorz » piątek 21 06 2019, 14:54

Rozumiesz, że mierzysz te ketony w krwi, a nie w moczu? Bo w moczu ketony pojawiają się tylko na początku, a potem nerki się przyzwyczajają i zostawiają je w krwi.
Jak znasz trochę angielski, to bardzo polecam http://marksdailyapple.com/ - Mark pisze dużo o ketonach i ketozie. Na przykład, pierwsze przykładowe linki:
https://www.marksdailyapple.com/keto/low-ketone-levels/

GangAlbani

Post autor: GangAlbani » piątek 21 06 2019, 15:30

Dalej to mi nic nie mówi czemu nie moge ponownie wejsc w ketoze, ale dzięki poczytam, może czegoś się dowiem

GangAlbani

Post autor: GangAlbani » piątek 21 06 2019, 21:28

Panie i panowie, właśnie mierze poziom ketonów we krwi i jest 0,4, problem rozwiązany, poprostu długo wchodze w stan ketozy, dziękuje dowidzenia.

aaaaq

Post autor: aaaaq » wtorek 30 07 2019, 11:00

Grzegorz pisze:
piątek 21 06 2019, 14:54
Rozumiesz, że mierzysz te ketony w krwi, a nie w moczu? Bo w moczu ketony pojawiają się tylko na początku, a potem nerki się przyzwyczajają i zostawiają je w krwi.
Tyle w teorii, natomiast ja u siebie zaobserwowałem, że nawet po długim okresie, pojawiały się one w moczu....

@GangAlbani - zdziwiło mnie to co napisałeś...faktem jest, że ja jestem już na LC lata, ale...
1. Takie makro na dłuższą metę byłoby chyba dla mnie nie do zniesienia (za dużo T, za mało W)
2. Dziwią mnie twoje wyniki pomiarów ciał ketonowych we krwi. Robiłem kiedyś testy i bez problemu osiągałem znacznie wyższą ketozę...W 5 miesięczną adaptację, to ja raczej nie wierzę, na pewno po drodze coś było nie tak...

ODPOWIEDZ