Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Dieta dr Ewy Bednarczyk-Witoszek
Niez

Re: Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Post autor: Niez » wtorek 26 09 2017, 12:25

Cześć wszystkim. Śledzę Was od jakiegoś czasu ;> Na DDP od 2014, udało mi się pozbyć alergii - dzięki odstawieniu mlecznych. W ramach motywacji samego siebie będę się starał dzielić spostrzeżeniami. Aktualnie zmagam się z przypadłością skórną na głowie (na szczęście tylko małe fragmenty), które EBW uznała za zmiany łuszczycowe. Werdykt: za dużo białka zwierzęcego (wieprzowina). Niestety, za często ciągnęło mnie na dietę optymalną, na której byłem, więc na razie wieprzowina odstawiona - w zamian akcja: ryby . :)

Dziś: ziemniaki, kalafior i szproty :D

Reklama wspiera rozwój strony:
'

Minie

Post autor: Minie » wtorek 26 09 2017, 12:48

czesc experymentuje Jakis czas z DDp...poki co jestem na etapie rotowanie mlecznych, owocow i co jest najwazniejszym sukcesem pieczywa...i makaronow...wlasciwie tych osttanich nie jadam juz wogole..natomiast pieczywo jem tylko w niedziele-hl. buleczki na sniadanko:)nie powiem ogormnyl problemem bylo dla mnie przestac jesc chleby...ale zrobilam to w ten sposob ze nie jem sniadan tylko bardzo wczesny obiad np dzis mialam gotowany boczek ktory podsmazylam potem na patelni grilowej...to bylo o 10 a ja do teraz na mysl o jedzeniu czuje sie pelna:) jako drugi posilek planuej albo tez boczek-taki dzien biaklkowy...albo ...warzywa na patelnie...zobaczymy czy boczek bedzie mi wchodzil:)Pozdrawiam i musze sie wziasc do czytania waszego watku:)

zosiaa

Post autor: zosiaa » wtorek 26 09 2017, 17:20

Witam wszystkich "nowych" Fajnie,że jesteście z nami.
Piszcie o wszystkim,pytajcie,dzielcie się swoimi spostrzeżeniami.

Dzisiaj zupa z ogórków świeżych,/wiecie,że lobię zupki/gulasz z cielęciny i dżem z cukinii z galaretką truskawkową,ale lepszy jest z pomarańczową.

Mika

Post autor: Mika » wtorek 26 09 2017, 18:09

Witam Was :-)
U mnie mięso wieprzowe z musztardą, awokado i warzywa smażone.

baśka

Post autor: baśka » wtorek 26 09 2017, 18:59

Cześć wszystkim. Super, że jest nas coraz więcej :D
Niez, coś mi się wydaje, że za często schodziłeś z DDP, było tak? A po DO, to jest połowa nas :) no prawie połowa ;)
Minie, super.

Niez

Post autor: Niez » wtorek 26 09 2017, 19:36

Problem w tym, że w moim subiektywnym odczuciu nie za często :) Natomiast często w ramach wałówki dostawałem smalec, który nie był typową słoniną, ale było w nim sporo boczku. Dodawałem go często do różnych potraw. Po ostatnich wakacjach w Hiszpanii zmiany łuszczycowe zniknęły, ale jakoś nie powiązałem tego z faktem, że nie pojechał tam ze mną ulubiony smalec ;)

Plus mój staż na Optymalnej 2004-2014 czyli trochę tej wieprzowiny już zjadłem. Te dwie kwestie i w efekcie mało przyjemna niespodzianka

aaaaq

Post autor: aaaaq » środa 27 09 2017, 06:28

wow! prawdziwy wysyp nowych twarzy :D super :!:

Dzisiaj, głównie z lenistwa, znowu białko roślinne - tym razem tahini. Na drugie warzywa z tłuszczem

Mika

Post autor: Mika » środa 27 09 2017, 07:20

Na śniadanie jajka na miękko i awokado, potem DW (częściowo wymuszony przez okoliczności).

LoveMeTender

Post autor: LoveMeTender » środa 27 09 2017, 08:34

Hej Dziewczyny!
Strasznie dużo piszecie ;) Czytam i czytam, i oglądam filmy Pani dr na yt. Dostałam nową książkę i tak wróciłam do Was i DDP. Póki co, próbuję przypomnieć sobie zasady.
Prywatnie u mnie nie za dobrze. U Mamy stwierdzono raka, ma guzy w piersi. Strasznie wstrząsnęło to naszą rodziną. Ja się miotam, bo nie wiem co robić, żeby zapobiec powstaniu raka u siebie. I chyba intuicja mnie tu przywiodła, no i książka od Pani dr ;P
Dzisiaj u mnie pomidorówka na wołowinie (bez śmietany), miał być rosół ale mi się nie udał, za to pomidorowa pyszna. Do tego warzywa z zupy. Mam też orzeszki ziemne, ale nie wiem, czy będę je jadła. Później sałatka (sałata, pomidor, ogórek może, oliwki) itp. Jak nie zjem orzechów, to może mięso zjem, zobaczymy.
No to wróciłam! :D

Minie

Post autor: Minie » środa 27 09 2017, 09:24

hej fajnie ze was znalazlam...ja poki co dzis zaczynam od warzyw na patelnie...z tluszczykiem:)mialam dzis zjesc na sniadanie chalwe ale zapomnialam wziasc do pracy :(ale jeszcze nie teraz gdy<z oprocz DDP stosuje tez post przerywany wiec jedzonko bedzie o 10.00... Zostal mi wywar po gotowaniu boczku wiec zrobie z tego rosolek z warzywami i wypije..ew. frytki z batata...i to bedzie moje Cale menu na ten dzien... powoli probuje wdrazac jedno bialko dziennie...ale wydaje mi sie ze bedzie ciezko...gdyz lubie np wieczorem pochrupac orzechy na przyklad:)mam tez chec dzis na placki ziemniaczane wiec moze zrobie... zamiast tych frytek... :D milego dnia...ps. moim celem jest pozbycie sie infekcji...ktore czeto mnie lapia...ale odpukac ostatnio jest niezle....

ODPOWIEDZ