Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Dieta dr Ewy Bednarczyk-Witoszek
zosiaa

Re: Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Post autor: zosiaa »

Lena,ja na początku inspirowałam się przepisami z rozdziału szóstego "Jadłospisy w DDP" jako,że lubię gotować i wymyślać rożne potrawy.Niestety wielu P nie toleruję dlatego kręcę się wokół kilku bardziej bezpiecznych.
W wątku na dole pod DDP jest już dosyć sporo sprawdzonych przez nas przepisów.
W necie też można znaleźć sporo przepisów weg.i też je można nagiąć do naszej DDP
Dzisiaj:
Sardynki w oleju
zupa krem ogórkowa z selerem naciowym i porą
awokado
No i czekamy na książkę!

Reklama wspiera rozwój strony:
'

Piotr

Post autor: Piotr »

LoveMeTender pisze: wtorek 16 01 2018, 16:43 Nie zjadłam dzisiaj fasolki, tylko gęsinę znów.
Gdzie kupujecie gęś? W sklepach spożywczych mrożoną, czy od rolnika?
LoveMeTender

Post autor: LoveMeTender »

Przeceniasz mnie Piotrze :)
Kupuję gotową, wolno gotowaną, w Biedronce.
Minie

Post autor: Minie »

ja dzis w kiepskiej formie...zjadlam te jajka i bylo mi troche lepiej na kolacje placek ziemniaczany...z dzemem porzeczkowym :lol: zachialo mi sie dzemu z czarnych porzeczek..a teraz podjadlam orzechow...
przyznam sie ze dzis bylam bliska zrobic DW...robilam mezowi na kolacje twarog ze szczypiorem...i on tak pachnial...ze myslalam ze sie skusze...prawie prawie...kurcze twarogu mi sie chce nie pamietam kiedy go jadlam(ok...w serniku na swieta ale to nie to samo:))
jesli chodzi o kawe to super wogole nie chce mi sie jej pic...pije herbatki ziolowe,,,i czasami -z rana el greya:)
Mika

Post autor: Mika »

Ja dziś poległam i wyszedł mi DW...trudno :-D jutro też jest dzień...
Muszę spróbować tą gęsienę, chyba też kupię w Biedronce wolnogotowaną.
Mika

Post autor: Mika »

Minie - jak tak bardzo chce Ci się białego sera to zrób sobie jutro dzień twarogowy :-D
Piotr

Post autor: Piotr »

LoveMeTender pisze: wtorek 16 01 2018, 17:48 Przeceniasz mnie Piotrze :)
Kupuję gotową, wolno gotowaną, w Biedronce.
W internecie są niezbyt pochlebne opinie o tej gęsi. Mięsa nie kupuję z supermarketów.
Pugi

Post autor: Pugi »

Zosiaa, mam taką prośbę. Gdzieś w trakcie czytania wątku natknęłam się na Twój sposób prowadzenia dzienniczka dietetycznego. Ominęłam go z myślą, że do niego wrócę później ale oczywiście nie mogę go teraz znaleźć. Czy mogłabyś jeszcze raz wytłumaczyć tak łopatologicznie jakie rubryki w pionie i jakie w poziomie. Mój sposób zapisywania nie wydaje mi się najlepszy. Myślę, że mogło by się to przydać także innym świeżakom na DDP.

Prośba druga, podaj proszę przepis na pieczoną czerwoną kapustę, pamiętam że piekłaś ją w plastrach ze słoniną. Myślę, że tego brakuje wśród przepisów (dopiero się zorientowałam, że one tam są).

Mam jeszcze pytanie do wszystkich. Powiedzcie jak wam smakuję te zupy jedno czy dwuskładnikowe. Zawsze lubiłam zupy i myślałam, że będą mi one ratować tyłek ale ostatnio zrobiłam z brokuła i pora i była niejadalna. Jak bym dała jeszcze ziemniaka i cebulę podsmażoną to może by przeszła ale zupa z samej cukinii na ten przykład nie brzmi dla mnie zachęcająco.
Pugi

Post autor: Pugi »

Dzisiaj była na śniadanie reszta wczorajszej zupy surowej z dyni i kokosa i kawałek sera pleśniowego, potem łyżka skwarek.
Na obiad kalafior z masłem klarowanym i drugi kawałek sera pleśniowego.
Czy to już DW jak mleczne? Ostatnio były 2 tygodnie temu.
LoveMeTender

Post autor: LoveMeTender »

Rano i w pracy bez białka. Później się zobaczy, może fasolka?

Pojadłam wczoraj, że aż waga poszła w górę. Za to rano blee i niedobrze i w ogóle :? Spałam dobrze, brak typowych OP, ale ociężała jestem i ogólnie na "nie".

I nie piję dziś kawy, bo znowu przestała mi smakować i nie mam na nią ochoty. Ciekawe jak długo ;)
ODPOWIEDZ