Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Dieta dr Ewy Bednarczyk-Witoszek
zosiaa

Re: Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Post autor: zosiaa »

Pugi,to wszystko zależy w jakim jesteś "stanie" czy chorujesz,czy młoda,lub starsza,czy walczysz np.z otyłością no i jak się przed DDP odżywiałaś/np.DO/czy jest jakaś nietolerancja pokarmowa itd.
Ja już traktuję masło ghee jak T.P.Ewa dla chorych uznaje je za B i mówi aby z nim ostrożnie.
Ser nie ważne jaki to B.

Reklama wspiera rozwój strony:
'

Minie

Post autor: Minie »

Mika pisze: wtorek 16 01 2018, 20:23 Minie - jak tak bardzo chce Ci się białego sera to zrób sobie jutro dzień twarogowy :-D
juz myslalam gdzie sie podziewasz:)
jak kawowanie a raczej jego brak?:)

wiesz co moze tak zrobie:)tylko dzis juz nie mam twarogu:)maz wszystko zjadl:)ale jutro:)
Minie

Post autor: Minie »

Piotr pisze: wtorek 16 01 2018, 21:08
LoveMeTender pisze: wtorek 16 01 2018, 17:48 Przeceniasz mnie Piotrze :)
Kupuję gotową, wolno gotowaną, w Biedronce.
W internecie są niezbyt pochlebne opinie o tej gęsi. Mięsa nie kupuję z supermarketów.
ale o ile mnie pamiec nie myli to pani dr nie potepia produktow z biedronki;)

love ja wczoraj niedojadlam...i teraz licze godziny do obiadu:(
podziwiam sce ze codziennie sie wazysz :)
zosiaa

Post autor: zosiaa »

Przepraszam Cie Pugi,teraz dopiero przeczytałam twój post .W twoim przypadku proponuję bardzo restrykcyjnie trzymać DDP.To nie znaczy ,ze masz się maltretować :lol:
Masło ghee dla ciebie niech będzie B
każda łyżeczka nabiału B
Zupy nie muszą być dwuskładnikowe.Robimy je na wywarze z kostek.skórek,warzyw.Dodajemy tłuszcz np.gęsi ,smalec lub oliwę/olej/ziemniaczka,marchewkę,cebulę,czosnek,por,pietruszkę,seler naciowy,kapustę pekińską.Oczywiście to co tolerujesz i nie wszystko naraz a to na co masz ochotę.Takie zupki zwłaszcza przecierane są super.
Jeśli chcesz dodać warzywo białkowe np.soczewicę,ciecierzycę ,groszek,fasolkę groch,siemię itp.to tylko jeden rodzaj. np.dzień z B z soczewicy.Dwa B roślinne w jednym dniu nie zrobią szkody.
Może tak być,że nie lubisz takich zup to pozostają Ci duszone warzywa ,gotowane lub surówki.Surówki są najzdrowsze ale ja nie lubię surowizny-no czasem...
Piotr

Post autor: Piotr »

Minie pisze: środa 17 01 2018, 08:36 ale o ile mnie pamiec nie myli to pani dr nie potepia produktow z biedronki;)
Co nie oznacza, że są to zdrowe produkty. :)
Piotr

Post autor: Piotr »

Piotr pisze: poniedziałek 15 01 2018, 08:50
baśka pisze: wtorek 12 12 2017, 14:11 Dowiedziałam się, że ta sztuczna wit. D hamuje wyleczenie... kur.. to co ma zrobić ktoś, kto nie jada nic morskiego??? Naświetlić się w lecie na cały rok czy co?
Pytanie czy hamuje, czy tylko utrudnia identyfikację szkodliwych pokarmów. Muszę się o to podpytać Panią Ewę. Bo to, że przyjmowanie suplementów zaburza poznanie prawdziwych reakcji organizmu, to nie ulega wątpliwości. Wtedy człowiek je pokarmy, które mu szkodzą i myśli, że zdrowieje.
Odpowiedź EBW: "Pobieranie suplementów diety jak i witamin - jak obserwuję - spowalnia lub uniemożliwia wyleczenie. Organizm nie potrafi dobrać prawidłowego dopełnienia diety."
Czyli organizm się przyzwyczaja i nie pobiera odpowiednich składników z pożywienia.
LoveMeTender

Post autor: LoveMeTender »

Piotr pisze: środa 17 01 2018, 08:44
Minie pisze: środa 17 01 2018, 08:36 ale o ile mnie pamiec nie myli to pani dr nie potepia produktow z biedronki;)
Co nie oznacza, że są to zdrowe produkty. :)
A nikt tak nie napisał :roll: :twisted: :geek:

Wcięłam właśnie chałwę z czarną herbatą i to chyba było TO :mrgreen:
I wcale nie czuję konsekwencji nie wypicia dziś kawy. Super!

A chałwa z Biedronki :twisted: :roll: 8-) :lol:
KasiaKasia

Post autor: KasiaKasia »

U mnie lipa jeśli chodzi o kawę. Odstawilam na 5 dni i chodziłam nieprzytomna z kąta w kąt. Co zrobić? Nie smakuje mi, odrzucilo mnie też od herbaty czarnej, zielonej, yerba też beeee. Chyba zacznę ćwiczyć rano, żeby się obudzić :D Tylko skąd wziąć na to siłę :?
LoveMe dzięki wielkie za link do filmu! Dziś oglądnę :)
LoveMeTender

Wiecie, ja nigdy nie odstawiam kawy, bo tak.
Czekam na moment, kiedy mi się jej nie chce, nie smakuje mi itp. Wtedy jej nie piję i czuję się dobrze. Widocznie organizm sam wie lepiej.

A później znowu piję kawę tygodniami, aż przyjdzie TEN dzień.
LoveMeTender

KasiaKasia pisze: środa 17 01 2018, 11:03 U mnie lipa jeśli chodzi o kawę. Odstawilam na 5 dni i chodziłam nieprzytomna z kąta w kąt. Co zrobić? Nie smakuje mi, odrzucilo mnie też od herbaty czarnej, zielonej, yerba też beeee. Chyba zacznę ćwiczyć rano, żeby się obudzić :D Tylko skąd wziąć na to siłę :?
LoveMe dzięki wielkie za link do filmu! Dziś oglądnę :)
Kasia,
może woda z cytryną?
W Lidlu są bio.
W Biedronce jeszcze nie znalazłam :(
ODPOWIEDZ