Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Dieta dr Ewy Bednarczyk-Witoszek
Minie

Re: Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Post autor: Minie »

pysznosci Zosiu...
moje pytanie czy ja musze jako teoretycznie zdrowa os. robic te wszystkie pomiary tzn cisnienia i cukru...zwl. cisnienia...?

Reklama wspiera rozwój strony:
'

zosiaa

Post autor: zosiaa »

Minie,żadnych pomiarów nie musisz robić.Tylko ci którzy mają jakieś dolegliwości.Ja dałam tylko taki przykład.I nie musisz pisać godzin i sprawdzać Fibo....
Ja myślę,że zdrowe osoby , dobrze tolerujące wszystkie P nie muszą robić żadnych zapisków.
Piotr

Post autor: Piotr »

zosiaa pisze: środa 17 01 2018, 16:11 A ja dzisiaj miałam placki ziemniaczane i barszczyk biały z chrzanem na wywarze ze skórek.Tak się objadłam że nie wiem czy coś jeszcze zjem o 17-tej.
Z czy robicie placki ziemniaczane? Ja nie mogę jajek dodawać. Zrobiłem dziś z mączką ziemniaczaną, ale gorsze są.
Pugi

Post autor: Pugi »

Basiaa, ja przestrzegam restrykcyjnie DDP, chyba bardziej restrykcyjnie niż Wy. Jak robiłam mleko kokosowe to już nie jadłam innego białka. Nie mieszałam białek roślinnych, nie jem po dwa na dobę, no może ze dwa razy w DW, nie mieszam B i W, posiłki jem w godzinach od 10 do 17, żadnych słodyczy, żelek, ciast, serników nie jadłam nawet w święta. Żadnej tam łyżeczki mleka do kawy bo kawy prawie nie pijam. Nawet jak gotuję dla rodziny to nauczyłam się nie próbować a i tak wiem, że idealnie nie jest. Wiem, że musi być restrykcyjnie bo ja mam już 53 lata i wszystkie plagi egipskie związane z tym wiekiem i taką tuszą. Było już tak, że prawie nie wychodziłam z domu bo nie mogłam już chodzić. Mam cukrzycę, nadciśnienie, kamienie w woreczku, zatoki, przepuklinę, przepuklinę pęcherzową, nietrzymanie moczu, żylaki do samego tyłka i zmiany martwicze do połowy łydek. Jestem całkowicie siwa i mam tylko trzy własne zęby. I całe życie się odchudzałam. Ostatnio schudłam 45 kg ale uzależnienie to bestia, której nie dałam rady okiełznać. Z nadzieją obserwuję to co się teraz dzieje ;)

Basiu, dziękuję za dzienniczek i przepis. Zrozumiałam. Ja robiłam akurat odwrotnie i dlatego nie miałam miejsca na wpisywanie odpowiedzi pod produktami. Kapusta i słoninka już kupiona. Jeszcze raz dzięki.

Kochani, dzisiaj 60 dzień mojej DDP. Rano się zważyłam i 139 kg czyli 14 kg w dół. Wiem, że na początku szybciej leci bo woda schodzi - to tak jak na każdej diecie.
Pugi

Piotr, ja do placków nie dodaję nic prócz cebulki i przypraw. Miksuję w blenderze, wylewam na patelnię teflonową,taką do smażenia naleśników i smażę 1 grubszy albo dwa cienkie placki wielkości naleśników. Dają się obracać szeroką łopatką jak się ładnie podsmażą. Ale jak koniecznie chcesz możesz dodać mąki gryczanej (możesz sam zmielić np w młynku do kawy). Ja nie dodaję bo wtedy łatwiej mi ogarnąć ilość węglowodanów.
Pugi

Dziewczyny, mąż mi kupił ostatnio ogonki wołowe. Gotowałam to ze dwa dni chyba a na trzeci jeszcze kości pozostałe po obraniu mięsa. Wywar zrobił się tak zawiesisty i esencjonalny, że po wyniesieniu do chłodnej spiżarki (wlałam na gorąco do słoików) zrobiła się z niego galaretka. Nie mogę chyba tego traktować jak bezbiałkowy rosół? Nie bardzo wiem jak to teraz wykorzystać bo w moim domu zupy raczej są wegańskie (moja córka jest weganką), chyba znowu będę gotować na dwa garnki :|
Pugi

Dzisiaj o 10.00 był chleb dyniowo-gryczany z pastą ze smalcu i skwarek z wątróbki (taki mój wynalazek), kilka plasterków ogórka i pomidora, surówka z pekinki.
O 12.00 wypiłam miętę - z własnego ogródka.
O 16.00 surówka z sałaty lodowej z awokado i oliwą, kawałek żeberka wieprzowego.
Ale się dorwałam do pisania :mrgreen:
Minie

zosiaa pisze: środa 17 01 2018, 17:58 Minie,żadnych pomiarów nie musisz robić.Tylko ci którzy mają jakieś dolegliwości.Ja dałam tylko taki przykład.I nie musisz pisać godzin i sprawdzać Fibo....
Ja myślę,że zdrowe osoby , dobrze tolerujące wszystkie P nie muszą robić żadnych zapisków.
dziekuje...ja sprawdzam przykladowo objaw poranny...
musze przyznac ze jak zaczelam rotowac kawe jest coraz lepiej:)
wczoraj wieczorkiem aby nie jesc wegli zjadlam 3 jajka:)niestety avocado nie bylo buu

mika twarogujemy dzis?:)
Minie

Pugi pisze: środa 17 01 2018, 23:42 Piotr, ja do placków nie dodaję nic prócz cebulki i przypraw. Miksuję w blenderze, wylewam na patelnię teflonową,taką do smażenia naleśników i smażę 1 grubszy albo dwa cienkie placki wielkości naleśników. Dają się obracać szeroką łopatką jak się ładnie podsmażą. Ale jak koniecznie chcesz możesz dodać mąki gryczanej (możesz sam zmielić np w młynku do kawy). Ja nie dodaję bo wtedy łatwiej mi ogarnąć ilość węglowodanów.
pozniej wrzuce fajny przepis na placki ziemniaczane bez GRAMA maki z ....kuchni staropolskiej ktora mam juz od wiekow w domu:)
Minie

Pugi pisze: środa 17 01 2018, 23:55 Dzisiaj o 10.00 był chleb dyniowo-gryczany z pastą ze smalcu i skwarek z wątróbki (taki mój wynalazek), kilka plasterków ogórka i pomidora, surówka z pekinki.
O 12.00 wypiłam miętę - z własnego ogródka.
O 16.00 surówka z sałaty lodowej z awokado i oliwą, kawałek żeberka wieprzowego.
Ale się dorwałam do pisania :mrgreen:
pychotka..i super ze piszesz:)

u mnie dzis twarogowo wiec zjem ziemniaka z twarogiem na obiad ...natomiast na kolacje twarog wymieszam z ogorkiem i pomidorem:)mniam..
mam tez czysty barszcz i na rozgrzanie wypije sobie jkubeczek:O)

zastanawiam sie tez nad nalesnikiem z maki gryczanej gdyz zamierzam i tak smazyc dzieciom nalesniki dzis...ale zobaczymy...
ODPOWIEDZ