Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Dieta dr Ewy Bednarczyk-Witoszek
Mika

Re: Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Post autor: Mika » piątek 23 03 2018, 07:31

Aaaaq cieszę się, że takie rzeczy teraz będziesz jadł - pewnie ściągnę od Ciebie jakieś posiłki bo coś ostatnio mam problem co jeść...dziś też nie mam pomysłu.

Reklama wspiera rozwój strony:
'

Minie

Post autor: Minie » piątek 23 03 2018, 07:50

Pugi pisze:
czwartek 22 03 2018, 19:53
EBW mówiła, że jak już koniecznie musimy posłodzić to można syropami z sosny, mniszka itp, byle nie miodem.
dzieki!ja nie slodze..ale mam syrop z mniszka...stoi juz tyle czasu nieuzywany...tak myslalam czy wogole moge go uzyc czasami:)i jednak moge:)

sluchajcie mozna robi rozne super rzeczy z soi czy innych produktow vege...jest tego multum w necie trzeba tylko podpasowac do naszych regul...

aaaq co ci moge podpowiedziec...kup sobie np kielbaski sojowe..same w sobie sa ohydne nie cierpie ich..ale zrob do tego sos Curry na szybko czy Ketchup, przecier pomidorowy, duzo Curry/zaleta bo jest w nim kukurma/ dopraw do smaku i ja takie cos moge jesc non stop gdyz daje maga smak mdlym i nieciekawym kielbaskom sojowym...

u mnie dzis mieso..a raczej podoroby gdyz wytrobka z kurczaka z cebulka i moze do tego kiszony ogorek:)

a wieczerorem moze paszetet z kurczaka lub kurczak z grilla:)

ja lubie sobie zrobic dni wegetarianskie i czesto to robie ale nie moglabym non stop leciec juz na vege..mam juz to za soba ...i skonczylo sie u mnie przybraniem na wadze gdyz pochlanialam niestety za duzo wegli:(

aaaaq

Post autor: aaaaq » piątek 23 03 2018, 08:25

Minie pisze:
piątek 23 03 2018, 07:50
sluchajcie mozna robi rozne super rzeczy z soi czy innych produktow vege...jest tego multum w necie trzeba tylko podpasowac do naszych regul...

aaaq co ci moge podpowiedziec...kup sobie np kielbaski sojowe..same w sobie sa ohydne nie cierpie ich..ale zrob do tego sos Curry na szybko czy Ketchup, przecier pomidorowy, duzo Curry/zaleta bo jest w nim kukurma/ dopraw do smaku i ja takie cos moge jesc non stop gdyz daje maga smak mdlym i nieciekawym kielbaskom sojowym...
No raczej nie skorzystam. Soja sama w sobie odpada w przedbiegach, wykluczyłem już ją z listy, ma za dużo W ;) A nawet jak w takiej kiełbasce będzie sumarycznie mniej, to za to będzie dużo wypełniaczy, które prawie na pewno nie będą mi smakowały...Jedynie co z takich vege produktów na teraz mi sie kwalifikuje, to tofu - i to w niewielkiej ilości.
Jeśli chodzi o źródła bialka, to widzę to tak:orzechy laskowe,migdały,brazylijskie,pistacjowe,włoskie,pestki dyni,tofu,fasola i groch i soczewica(te 3 ostatnie pozycje w bardzo małych ilościach!),bób,groszek,jarmuż,brokuły.
bardzo istotne pytanie - czy dopuszczalne są ryby i jaja - jeśli tak, to bardzo dużo ułatwia, bez tego, menu będzie niskobiałkowe...nabiału nie przewiduję.

Mika

Post autor: Mika » piątek 23 03 2018, 09:11

Dla mnie taka dieta pod względem białka, prz dopuszczeniu jajek i ryb, bylaby idealna :D
Raz w tygodniu dopuściłabym biały ser i dołożyłabym jeszcze do tego tahini.

Minie

Post autor: Minie » piątek 23 03 2018, 11:20

MIka no to do dziela:)

zosiaa

Post autor: zosiaa » piątek 23 03 2018, 12:18

Nie powielajmy na siłę tego co robią inni.Każdy ma inne potrzeby inne smaki.Słuchajmy siebie i dobierajmy potrawy do własnych zapotrzebowań.
Ja dalej pozostaję na tym co proponuje EBW tj.4 razy w tygodniu B zwierzęce /w tym ryby,jajko/ 2 razy B roślinne i bez B. Na takim sposobie odżywiania osiągnęłam to czego pragnęłam i na tym póki co pozostanę.
Dzisiaj :
Sałatka z lodowej,awokado,seler nac. szczypior i oliwa
Śledzie marynowane z oliwą i szczypiorem.

Jutro jak zwykle kurczak z piekarnika i może buraczki.
Do popicia rosół.

Mika

Post autor: Mika » piątek 23 03 2018, 12:24

Zosiu nie chodzi o powielanie lecz szukanie inspiracji ;)
I bardzo się ciesze, ze osiągnełaś to czego pragnęłaś i znasz swój złoty środek :D Ja go ciągle szukam dlatego też korzystam z pomysłow innych... :D

baśka

Post autor: baśka » piątek 23 03 2018, 13:50

Omlet z 3 jajek zjedzony z dżemem malinowym.
Zrobiłam wczoraj krupnik z kaszą jęczmienną dla chorej córki (sama chciała). A dzisiaj cały dzień o nim myślę :? Zjem na obiad :roll:
Czyli DW, a jak już DW, to dojdzie jeszcze piwo (mecz) :lol:

Minie

Post autor: Minie » piątek 23 03 2018, 15:55

zosiaa pisze:
piątek 23 03 2018, 12:18
Nie powielajmy na siłę tego co robią inni.Każdy ma inne potrzeby inne smaki.Słuchajmy siebie i dobierajmy potrawy do własnych zapotrzebowań.
Ja dalej pozostaję na tym co proponuje EBW tj.4 razy w tygodniu B zwierzęce /w tym ryby,jajko/ 2 razy B roślinne i bez B. Na takim sposobie odżywiania osiągnęłam to czego pragnęłam i na tym póki co pozostanę.
Dzisiaj :
Sałatka z lodowej,awokado,seler nac. szczypior i oliwa
Śledzie marynowane z oliwą i szczypiorem.

Jutro jak zwykle kurczak z piekarnika i może buraczki.
Do popicia rosół.
ja nawet takiego czegos nie stosuje,,,jem po prostu to na co mam ochote...mam chec na pestki jem caly dzien pestki, soja,,prosze bardzo..mieso...jem mieso..i to jest najwspanialsze...wsluchiwac sie we wlasny organizm:)dla mnie jak wspomnialam zupelna dieta vege jest nie do przyjecia:)

Minie

Post autor: Minie » piątek 23 03 2018, 15:56

baśka pisze:
piątek 23 03 2018, 13:50
Omlet z 3 jajek zjedzony z dżemem malinowym.
Zrobiłam wczoraj krupnik z kaszą jęczmienną dla chorej córki (sama chciała). A dzisiaj cały dzień o nim myślę :? Zjem na obiad :roll:
Czyli DW, a jak już DW, to dojdzie jeszcze piwo (mecz) :lol:
:lol:

ODPOWIEDZ