Wzdęcia na SCD

Zdrowe jedzenie dla jelit i umysłu
Wrzosówka
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 08 12 2016, 07:02

Wzdęcia na SCD

Post autor: Wrzosówka »

Czy ktoś z was, stosujący tą dietę doświadczył wzdęć w fazie intro? Przyznam, że jest to symptom, dla którego głównie rozpoczęłam tą dietę. Poza tym walczę z zaparciami i niestety przyzwyczaiłam organizm do przeczyszcznia sie z rana na czczo kawą i z tego powodu nie mogłam jej odstawić nawet na czas fazy intro. Dziś jest 4 dzień i nawet już kawa nie pomaga. Stosuje też mielony len z babką płesznik, który piję przed kawą (żeby nie na pusty żołądek). Podejrzewam, że mam problemy z FODMAPS, bo po wszystkich cebulowych, kapustnych, strączkowych i większości owoców mam mega wzdęcia. Możliwe, że jem za dużo tej rozgotowanej marchewki, dlatego dzisiaj wprowadzę zamiast niej szpinak.
Miał ktoś z was podobne doświadczenia?

Reklama wspiera rozwój strony:
'

Awatar użytkownika
Grzegorz
Administrator
Posty: 322
Rejestracja: wtorek 15 12 2015, 17:22
Gender:
Kontakt:

Re: Wzdęcia na SCD

Post autor: Grzegorz »

Możesz mieć nadwrażliwość na określony produkty z grupy FODMAP. Pamiętaj, że zaparcia mogą być efektem złego trawienia (źle zakwaszony żołądek), złego jedzenia (za szybko, bez dokładnego gryzienia, picie podczas i zaraz po jedzeniu), alergii pokarmowych i niewłaściwej flory bakteryjnej jelit.
Jeśli to nie jest ogromny problem, spróbuj poprawić trawienie i jedzenie, a zatwardzenia bez żadnej szczególnej diety powinny wkrótce minąć. Przyda też się pewnie jedzenie skrobi opornej (zimne ugotowane ziemniaki) i innych prebiotyków oraz suplementowanie probiotykami.
ziibra
Posty: 1
Rejestracja: sobota 30 06 2018, 17:27
Gender:

Re: Wzdęcia na SCD

Post autor: ziibra »

Hej, niewiele tu o wzdęciach na SCD, czyżby wszystkim szło aż tak dobrze? :)
Chyba po prostu przywitam się z Tobą, Grzegorz (koleżanka od 2016 może już wyzdrowiała :)) - cześć.

Ja jestem na SCD od miesiąca, choć przyznam, że nie wiem, czy robię ją dobrze, gdyż jestem zupełnym kołtunem w kuchni. Dwukrotnie zaczynałam od intro, bo informacje na necie nie były spójne, jasno podane lub były po prostu przeze mnie opacznie zrozumiane. Każda SCD jest indywidualna... i szukaj wiatru w polu.

Czy to normalne, że nawet po miesiącu brzuch się lekko wydyma po każdym posiłku - nawet jeśli jest to wypicie bulionu? Całkiem możliwe że przesadzałam z marchewką, ale teraz już z nią nie przesadzam. Czy mógłbyś mi podać listę "normalnych objawów przejściowych"? (moja własna nomenklatura)

Nie wiem, czy zwyczajnie brakuje mi cierpliwości i spodziewam się efektów za szybko, czy coś jest nie tak z tymi wydymaniami - rzadko ich rezultatem są gazy, więc może nie robię tej SCD tak całkiem źle?

Chylę czoła - robota, którą tu wykonujesz jest imponująca.
Pozdrawiam
Monika
Awatar użytkownika
Grzegorz
Administrator
Posty: 322
Rejestracja: wtorek 15 12 2015, 17:22
Gender:
Kontakt:

Re: Wzdęcia na SCD

Post autor: Grzegorz »

Dzięki za miłe słowa. A dlaczego upierasz się przy SCD, skoro problemem mogą być składniki FODMAP?
ODPOWIEDZ