Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Dieta dr Ewy Bednarczyk-Witoszek
Vanessa
Re: Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Post autor: Vanessa » sobota 12 10 2019, 21:11

Minie czy p. Dr udziela porad mailowo czy trzeba indywidualnie? Nie wybieram się w najbliższym czasie do Polski więc osobiście jest to niemożliwe. Czy ktoś z was był na konsultacji z panią dr osobiście?
Mam pytanie, schudłam 5kg w 3 tygodnie czy to nie za szybki spadek wagi? Przez cały tydzień (3 tydzien ddp) miałam biegunkę. Co zjadłam niestety "pozbywalam" się od razu. Czy to jakaś forma oczyszczania? Ktoś miał coś podobnego? Czy to normalne?

Reklama wspiera rozwój strony:
'

aaaaq

Post autor: aaaaq » poniedziałek 14 10 2019, 08:09

Vanessa pisze:
sobota 12 10 2019, 21:11
Minie czy p. Dr udziela porad mailowo czy trzeba indywidualnie? Nie wybieram się w najbliższym czasie do Polski więc osobiście jest to niemożliwe. Czy ktoś z was był na konsultacji z panią dr osobiście?
Mam pytanie, schudłam 5kg w 3 tygodnie czy to nie za szybki spadek wagi? Przez cały tydzień (3 tydzien ddp) miałam biegunkę. Co zjadłam niestety "pozbywalam" się od razu. Czy to jakaś forma oczyszczania? Ktoś miał coś podobnego? Czy to normalne?
5kg w tygodnie to sporo, ale...ja na początku na DO+DDP (które wtedy się jeszcze tak nie nazywało ;)) schudłem przez 3 miesiące 27kg :D
Biegunka na początku się zdarza, dla mnie jest to sygnał, że dany produkt nie spasował organizmowi i trzeba go do rotacji wrzucić.
pewien drobny wyjątek - jak przesadzisz z ilością tłuszczu, to też możesz dostać z tego rozwolnienia, tzw. biegunka tłuszczowa.
i generalnie zasada - im szybciej była reakcja organizmu, tym bardziej zaszkodził dany produkt. np. zjadłem wątrobę ze smalcem i po pół godziny leciałem do wc....są produkty, które szkodza, ale reakcja jest bardzo słaba, po zdecydowanie dłuższym okresie czasu....tutaj masz pole do samoobserwacji
dzisiaj dzień jajeczny...

Minie

Post autor: Minie » poniedziałek 14 10 2019, 09:34

tak dokladnie, im szybsza reakcja tym bardziej cos ci zaszkodzilo,,nie jest tez dobrym objawem jak po posilku szybko chce sie pic,,tzn, ze org.chce oczyscic toksyny.

u mnie ostatnio zajadalams ie wytrobka w sobote kacza, w niedziele wolowa..ale mi to sluzy..rewelacja:)
uwielbiam!

wieczorem niestety po bardzo dlugiej rundzie rowerowej w niedziele, wpadlo mi grzane wino i langos...a wiec zrobil sie dzien wolnosc hihi..ale ok dawno nie mialam:)

baśka

Post autor: baśka » środa 16 10 2019, 09:36

Minie pisze:
poniedziałek 14 10 2019, 09:34
tak dokladnie, im szybsza reakcja tym bardziej cos ci zaszkodzilo,,nie jest tez dobrym objawem jak po posilku szybko chce sie pic,,tzn, ze org.chce oczyscic toksyny.
No właśnie z tym piciem mam problem. ZAWSZE po jedzeniu chce mi się pić :? Wychodzi na to, że jedzenie mi szkodzi :o

W domu się odcukrzamy, wyrzuciłam wszystko, co jest słodkie, nie jemy ziemniaków. Powiem wam, że pierwszego dnia, chciało mi się bardzo coś słodkiego. Wytrwałam i wczoraj było już ok.
Szkoda mi córeczki, od poniedziałku ma aparat na zęby, 2 łuki. Biedactwo męczy się, boli ją i nie może gryźć. W związku z tym je tylko zupy. Wczoraj krupnik z rozgotowaną kaszą gryczaną i startymi warzywami. Dzisiaj to samo i pomidorówka, jutro mamy zrobić cebulową (pewnie krem). Dalej też jakieś zupy. Odchudzi się przy okazji ;)
A ja wczoraj udka kurczaka pieczone z pomidorami z majonezem. Dzisiaj znowu wieprzowina, może uda mi się kupić schabowe z kością, to zrobię z nich sos z grzybami.
A co do grzybów, to w tym roku nie mam do nich szczęścia. Jam mam czas, to nie ma grzybów wtedy :evil: Na szcęście uwielbiam chodzić po lesie.

aaaaq

Post autor: aaaaq » środa 16 10 2019, 10:19

baśka, ewidentnie coś jest nie tak - albo nawyk picia po posiłku jest u ciebie bardzo silny.
Ja nauczyłem się pić przed posiłkiem. Po posiłku nie chce mi się pić w ogóle, nic a nic

baśka

Post autor: baśka » środa 16 10 2019, 21:09

Vanessa pisze:
sobota 12 10 2019, 21:11
Nie do mnie pytanie, ale wiem, że możesz spokojnie do niej napisać, odpowie ci.

Aaaaq, z tyn piciem jest u mnie dziwnie...mogę pić cały czas. Odkąd pamiętam, zawsze tak było. W domu, zawsze miałam kufel do piwa z wodą. Już gadali, że pewnie mam cukrzycę, ale wyniki zawsze były ok.

aaaaq

Post autor: aaaaq » czwartek 17 10 2019, 07:36

Czyli nawyk. Ja w rodzinie też mam takie przypadki. Cały czas musi coś pić ;)
U mnie tez się to trochę zmieniło, jakiś czas temu. Kiedys, to kilka godzin po posiłku nie chciało mi się pic w ogóle, nawet na myśl nie przyszło. Teraz trochę się zmieniło, mysl o wypiciu czegoś pojawia się wcześniej.
Może ma to związek z faktem z tym co się je? W sensie, że jak mniej tłusto, to się chce więcej pić?

Minie

Post autor: Minie » czwartek 17 10 2019, 09:54

aaaaq pisze:
środa 16 10 2019, 10:19
baśka, ewidentnie coś jest nie tak - albo nawyk picia po posiłku jest u ciebie bardzo silny.
Ja nauczyłem się pić przed posiłkiem. Po posiłku nie chce mi się pić w ogóle, nic a nic
dobry pomysl...

Basia to jedz zupy..na pewno schudniesz...Ja ziemniakow w tyg praktycznie nie jadam..wczoraj mialam odrobione kaszy gryczanej-dawno nie jadlam-i tak mi sakowala, ze dzis robie kotlety
takze u mnie weglowodanowo dzis... do tego smazone pieczarki na ostro:)
juz mi slnika leci...

niestety wpadlaM NALOG JEDZENIA mms Z ORZECHAMI
ale od dzis koniec z tym...nie chce jesc mi sie slodkiego tylko te nieszczesne orzeski chrupiace:)

aaaaq

Post autor: aaaaq » piątek 18 10 2019, 15:51

dzisiaj dzień wolności...;)

Vanessa

Post autor: Vanessa » poniedziałek 21 10 2019, 17:48

To po przeanalizowaniu tego tygodnia w którym miałam biegunkę to wychodzi na to że każde jedzenie mi nie służy. W pierwszy dzień było jajecznie, w drugi dzień rybnie, w trzeci same warzywa, czwarty - kurczak, w piąty wieprzowina, szósty migdały a siódmy to był dzień wolności. Przez cały ten tydzień miałam biegunkę ale teraz jedząc te produkty nic takiego się nie dzieje dlatego zapytałam czy to jakaś forma oczyszczania była bo rozumiem można mieć biegunkę 1 lub 2 dni ale nie cały tydzien. Teraz jest wszystko ok tylko tamten tydzień był inny. Może tak jak sugerował aaaaq za dużo tłuszczu? W sumie nie zwracałam zbytnio uwagi na tłuszcz ale też nie jadłam go w jakiś dużych ilościach. Tak zwyczajnie, łyżka oliwy z oliwek do surówki z pomidora i cebuli albo mięso smażone na smalcu. Czasem awokado na drugie śniadanie w pracy jak już w brzuchu burczało ;)

ODPOWIEDZ