Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Dieta dr Ewy Bednarczyk-Witoszek
aaaaq

Re: Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Post autor: aaaaq »

To ja też chciałem złożyć wszystkim życzenia wszystkiego najlepszego :)
Dodam tylko jeszcze, że te święta będą u mnie w tym roku wyjątkowe. Nigdy nie miałem jeszcze tak mocnego postanowienia, jak teraz - mam zamiar jeść mało i tylko to co mi służy. Wiem,wiem, będzie to może mało świątecznie, ale w końcu dojrzałem do tego :lol:

Reklama wspiera rozwój strony:
'

baśka

Post autor: baśka »

Cześć :D Najlepszego w nowym roku!!!!

I jak Aaaaq, udało się nie jeść za dużo w święta? mi nie :lol:
Dzisiaj dzień mleczny: sernik i kotlety serowe ze śmietaną. Od jutra biorę się za siebie, czysta DDP i dziennik żywieniowy.

baśka

Tak czysto, to mi się nie udało niestety. Na śniadanie surówka colesław, na obiad sos spaghetti z indyka. No i wieczorem "coś mi się stało" i zjadłam resztkę sosu z makaronem kukurydzianym :? Widzę jak na dłoni, że gorsze jedzenie źle wpływa na mózg i przez to na nielogiczne zachowanie.
Dzisiaj ryba smażona z surówką, jeszcze nie wiem co na śniadanie; surówka z kapusty albo sezamki :roll:

baśka

Za mną 2 dni bez B (sałatka warzywna z majonezem), wczoraj wołowina z pomidorami, cebulą i majonezem i dziasiaj chyba też. Od wczoraj bardzo ograniczam W. Chcę wyleczyć stawy (te malutkie, na końcach palców u rąk i stóp), bo dokuczają mi co jakiś czas. A teraz palec przestał mi się "mieścić" w bucie. Wydaje mi się, że na roślinach zaczęło się poprawiać a po wołowinie znowu mnie wkurza.

baśka

Wczoraj wołowina z mizerią z majonezem. Palec troszeczkę lepiej, ale mógłby się już wyleczyć.
Zaczęłam podejrzewać majonez (jajka) albo cebulę. Ostatnio bardzo często jem majonez a cebulę bez przerwy.

3 dni bez cebulowych i jajek.
Dzisiaj na śniadanie surówka: żółta papryka, kiełki koniczyny, sól, ocet balsamiczny, oliwa.
Obiad: mielone z indyka, kiełki, musztarda.

ibinia

Post autor: ibinia »

Basiulku, majonez to też olej i przyprawy. Olej - omega 6 - może działać prozapalnie. A przyprawy.... może którąś źle tolerujesz? Majonez zawsze z tobą kojarzę ;)
Ja wciąż pozostaję na węglach, choć już z większą ilością tłuszczu i białka niż na początku.
Ostatnio modna jest dieta karniwora. Ludziska też zdrowieją. Zdaje się, że aaaaq o niej wspominał daaaawno, no i w sumie sam próbował czegoś podobnego.
Najważniejsze - dobrze odczytać zapotrzebowania i nietolerancje u siebie, dobrać jedzenie indywidualnie. Według mnie nie ma nawet jednej diety dla tej samej osoby. To się też zmienia.

aaaaq

ja majonez jem praktycznie tylko do jajek, sporadycznie do wędlin.
Ja cały czas stosuję LCHF i do tego staram się rotować produkty, różnie mi to wychodzi ;)

klasyczna dieta carnivore (lub też zero carb) dla mnie jest zbyt monotonna, wolę jednak nawet te niewielkie ilości węgli jak w keto/LCHF
tutaj o tym blog jest, kiedyś wklejałem linka
http://myzerocarblife.jamesdhogan.com/wp/
widzę, autorka po długiej przerwie wróciła do pisania bloga :)

baśka

Lubię majonez winiary dekoracyjny. Tak naprawdę nie wiadomo co dokładnie w nim "siedzi".
Ibiniu a jak się czujesz, wychodzisz na spacery?
Dieta zero carb nie jest dla mnie, jakoś coraz mniejszą mam ochotę na mięso. Lubie coś "mokrego" i kolorowego zjeść.

Wypiłam wczoraj 3 kieliszki wina różowego.
Dzisiaj, z palcem jest lepiej o jakieś 50%. Obserwuję dalej i oczekuję dalszej poprawy :D
Śniadanie: papryka czerwona z czarnymi oliwkami, olejem z czarnuszki i octem.
Na obiad wczorajsze indycze kotlety.

aaaaq

ja też jem i lubię majonez winiary. Ale nie są to na tyle duże ilości, żebym miał z tym jakis problem.

Piotr

Post autor: Piotr »

Witajcie po dłuższej przerwie. Udało mi się wyjść z dużych problemów na diecie Karniwora. Super dieta dla ludzi z problemami jelitowymi, polecam.
Mam pytanie, czy należy rotować również tłuszcz? Czy Pani Ewa coś o tym pisze? Czy jedzenie codziennie smalcu wieprzowego może robić jakiś problem po dłużysz odżywianiu?

ODPOWIEDZ