Zawroty głowy

Dyskusje o aktualnych i pokonanych problemach zdrowotnych
zenmastarr

Zawroty głowy

Post autor: zenmastarr » sobota 03 03 2018, 20:33

Cześć!
Od prawie 4 tygodni nie jem żadnego cukru, od 3 tygodni produkty zbożowe podjadłem w małej ilości może ze dwa razy. Jem warzywa w dużej ilości i mięso, czasem trochę owoców. Czuję się świetnie, lekko, zniknęła prześladująca mnie cały poprzedni rok "zamuła", skóra jest jasna i gładka. Dodatkowo sporo się ruszam - siłownia, pompki, mnóstwo codziennej krzataniny, nierzadko taniec na imprezie. Zero alkoholu i papierosów już od dłuższego czasu. Wszystko byłoby pięknie gdyby nie dwie sprawy które wcześniej nie występowały. Pierwszą jest nasilony refluks, szczególnie nocny. Jest to o tyle dziwne, że przez ostatnie 12 miesięcy zjadłem chyba więcej słodyczy niż przez całe dotychczasowe życie... Byłem dosłownie uzależniony od cukru, był on swego rodzaju pocieszeniem dla depresji wynikającej z trudnej sytuacji życiowej. Miewałem w życiu czasami problemy z refluksem ale nigdy w takim nasileniu jak teraz. Nie jest komfortowy ale nie martwi mnie tak bardzo jak druga sprawa - zawroty głowy. Na początku były delikatne, ale od kilku dni stan "przedzawrotowy" towarzyszy mi przez większość dnia. Nie jest to nieprzyjemne ani bolesne, ale czuję się zaniepokojony, bo nigdy wcześniej czegoś takiego nie miałem. Coś jakby lekkie niedotlenienie mózgu, choć nie wiem czy to dobre zobrazowanie (no i oddycham zupełnie normalnie)
Dla pełnego zobrazania sytuacji dodam że przez ostatnie pół roku brałem leki SSRI z których obecnie powoli, ale schodzę.
Czy ma ktoś pomysł o co może chodzić i czy obecny nietypowy stan przeczekać, czy skonsultować się z lekarzem?
Pozdrawiam!
PS Super forum, Grzegorz gratuluję olbrzymiej wiedzy:)

Reklama wspiera rozwój strony:
'

Awatar użytkownika
Grzegorz
Administrator

Re: Zawroty głowy

Post autor: Grzegorz » niedziela 04 03 2018, 21:39

Hej, większy refluks może wynikać z tego, że jesz więcej warzyw bogatych w składniki FODMAP. Zobacz:
https://paleosmak.pl/dieta-fodmap/ i spróbuj czasowo ograniczyć te warzywa. Z czasem bakterie jelitowe powinny się dostosować i pewnie będziesz mógł ich więcej jeść.
Co do zawrotów głowy to mi (nie jestem lekarzem) kojarzy się to z niedoborami sodu. Jak przestałeś jeść syf, to wyrzuciłeś 80-90% soli ze swojej diety. Jak się ruszasz, to tracisz elektrolity. Solisz jedzenie? Próbuj pić wodę z solą i sól dużo jedzenie. Być może pomoże. Pamiętaj, że ja lekarzem nie jestem i na tym forum wśród aktywnych osób lekarzy raczej nie ma.
Powodzenia!

TimothyBoony
Kontakt:

Zawroty glowy

Post autor: TimothyBoony » piątek 01 02 2019, 21:02

Wybierz sie lepiej z tym do lekarza

Wolski powiedzial:ja mam z tylu glowy tak jakby kreg od kregoslupa xD widac to normalnie jak mam krotkie wlosy.

ODPOWIEDZ