Nadciśnienie tętnicze pomocy

Dyskusje o aktualnych i pokonanych problemach zdrowotnych
luk237

Nadciśnienie tętnicze pomocy

Post autor: luk237 » piątek 23 03 2018, 10:35

Witam.
Od jakiegoś czasu borykam się z problemem nadciśnienia tętniczego i szukam pomocy. Lekarz powiedział, że będę zmuszony brać tabletki do końca życia. Zrobiłem badania wyskoczyły mi tylko podwyższone trójglicerydy 290 wszystko inne w normie cholesterol itd.
Z moich obserwacji wynika ze zaczynam się dziwnie czuć po kawie, choć nie zawsze i po wypiciu piwa.
Macie jakiś pomysł jak to rozwiązać ???

Reklama wspiera rozwój strony:
'

aaaaq

Re: Nadciśnienie tętnicze pomocy

Post autor: aaaaq » piątek 23 03 2018, 18:12

W sąsiednim wątku forum pisała jakiś czas temu koleżanka, która miała trójglicerydy coś ponad 800 i lekarz kazał jej brać tabletki i powiedział, że jest na nie skazana do końca życia. Po kilku miesiącach stosowanie DDP (diety dobrych produktów) - poziom trójglicerydów ma w normie....

Zastosuj któryś ze sposobów o którym pisze autor bloga Paleosmak - czy to będzie Paleo, LCHF, czy DDP - efekt powinien być taki jak napisałem. Każdy z tych "sposobów" polega na ograniczeniu jedzenia węglowodanów - i to bardzo szybko daje efekty...
Jak masz problemy po kawie i po alkoholu, to rozsądne byłoby na jakiś czas jednak je ograniczyć, albo wręcz całkowicie zaprzestać, dopóki sytuacja się nie unormuje.
Nie jestem lekarzem, ale może nawet przez jakiś trzeba brać te tabletki, a później po wprowadzeniu planu naprawczego je odstawić, gdy już się poprawi?? Jedno jest pewne - nie jesteś skazany na te tabletki do końca życia, a to czy tak będzie zależy tylko i wyłącznie od ciebie

Mika

Re: Nadciśnienie tętnicze pomocy

Post autor: Mika » piątek 23 03 2018, 18:47

To ja miałam takie trójglicerdy (857). Przeszłam na paleo, potem na DDP i mam w normie:)
Nadciśnienie też miałam(górne dochodziło do ponad 200, dolne do 117) i brałam leki (ponoć miałam je brać do końca życia).Będąc na DDP odstawiłam je. Obecnie ciśnienie mam idealne z tendencją do niskiego. Kawę piję. Tylko z tym ciśnieniem to trzeba uważać. Dr Ewa Bednarczyk Witoszek - twórczyni DDP- podkreśla, że dopóki sie jest na DDP ciśnienie jest ok, w razie powrotu do "normalnego" zdarza się, że trzeba wrócić do leków.

Henryadurf
Nadcisnienie tetnicze pomocy

Post autor: Henryadurf » sobota 16 03 2019, 00:36

Karolina napisala:Najsmieszniejsze jest to, ze u mnie jest niedocisnienie a nie jak u Was nadcisnienie niezle jaja

byronopind
Kontakt:

Nadcisnienie tetnicze pomocy

Post autor: byronopind » wtorek 14 05 2019, 23:15

no to nerki dzialaja i maja sie swietnie. w zwiazku z tym podwyzszony poziom mocznika jest efektem odwodnienia.

ODPOWIEDZ