Okres

Wszystko, czego mężczyzna nie zrozumie
pop321

Okres

Post autor: pop321 » sobota 02 01 2016, 15:30

Witam! Czy u którejś z Was po przejściu na paleo okres był nieregularny? Już jestem parę miesięcy na tej diecie, takich wahań miesiączkowych jeszcze w życiu nie miałam. :?

Reklama wspiera rozwój strony:
'

JaNina

Re: Okres

Post autor: JaNina » sobota 02 01 2016, 16:43

Może za mocno scięłaś węglowodany lub/i kaloryczność diety? Ja jestem właśnie na etapie przywracania wstrzymanej miesiączki i naprawy zaburzonego metabolizmu i po podliczeniu kalorii okazało się, że jem stanowczo za mało, chociaż najadałam się do syta i głodna nie chodziłam. A nasze hormony są bardzo czułe na takie rzeczy, za mało węgli i odmawiają współpracy ;)

Awatar użytkownika
everyday.paleo

Post autor: everyday.paleo » sobota 02 01 2016, 17:15

U mnie okres przestał być regularny około 4-5 miesięcy po przejściu na paleo. Cykl kompletnie rozregulowany, z 28 dni do 38 i ciągle się zwiększał. Po około roku wrócił do normy, znów 28 dni, znów regularny, dodatkowo mniejsze bóle brzucha. Z tym że u mnie mogło to być związane ze sporą utratą wagi w krótkim czasie.
Ziarna dla kur :)

pop321

Post autor: pop321 » sobota 02 01 2016, 17:54

Na pewno węglowodany są ok. Mam zawsze pełno energii, jem dużo tłuszczu, warzyw i mięsa. Waga jest w normie- bo 60kg przy wzroście 171cm. Włosy mi nie wypadają, nie mam żadnych innych objawów. Zaciekawił mnie ten artykuł o witarianizmie, może faktycznie tak jest.

Mallga

Post autor: Mallga » poniedziałek 04 01 2016, 09:02

W kontekscie miesiączek bez krwawień- odkąd jem większość raw paleo nie mam krwawień, a obserwuję czasami śluz... Macie jakiś pomysł, czy mogę zbadać się, czy mam w ogóle okres? Jak to zrobić? Szukać mądrej lekarki i jej to wszystko opowiedzieć? Obawiam się, że to nie jest dobry pomysł. Jak mogę zbadać, czy mam okres? Jakieś badania..?

Diana

Post autor: Diana » środa 27 01 2016, 20:49

Ja też mam problemy z miesiączkowaniem i smakiem dodatkowo, wszytko co słodkie smakuje mi teraz wędzonym... okres dostałam w połowie cyklu i to taki krwotok, że niemalże zemdlałam, ale po nagle wszystkie wcześniejsze objawy oczyszczania jak bóle głowy, stale zimno, zwroty głowy, zmęczenie, senność, mdłości, głód ustały. Wracam do normy, dołożyłam trochę węgli w postaci np. kaszy gryczanej.

Rudzik

Post autor: Rudzik » środa 03 02 2016, 10:25

Mallga czy robiłaś badania hormonalne? Również mam taki problem, krwawienie nie występuję ale śluz się pojawia. W początkowych badaniach wykazało mi brak Progesterony, w momencie kiedy zaczęłam go brać wszystko wróciło do normy, niestety tylko na kilka miesięcy, teraz znów krwawienie nie występuje a śluz jest widoczny. Pod koniec miesiąca wybieram się na kolejny kompleks badań hormonalnych, mój ginekolog nie do końca wie co jest grane

Mallga

Post autor: Mallga » środa 03 02 2016, 14:36

Rudzik, dzisiaj byłam na różnych badaniach pod kątem chorób autoimmunologicznych. Może się okazać, że u mnie problem leży tutaj... czekam na wyniki

Marta

Post autor: Marta » środa 20 04 2016, 13:55

Witajcie u mnie pojawiły tez pojawily sie jakies plamienia dodatkowo mam Pcos i niedoczynnosc tarczycy endokrynolog kazal ograniczyc weglowodany bo jestem otyla jestem dopiero 2tydzien na paleo i tez termin okresu mi sie przeciaga moze trzeba zwiekszyc weglowodany nie jjem tez zadnych kasz ?
:arrow: Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!!!

Marta

Post autor: Marta » wtorek 12 07 2016, 12:27

Dziewczyny byłam ostatnio u ginekologa ktora polecila mi najnowszy suplement diety o nazwie Ovarin(sklad:inozytol,kwas foliowy,witaminaD,witaminaB6,kwas pantotenowy,witaminaB6) podobno bardzo dobry przy zaburzeniach hormonalnych takie.jak:pcos,brak owulacji itp.ktoras z Was moze stosowała?ja sceptycznie podchodze.do takich.nowosci.ale o dziwo samopoczucie mi sie!poprawiło a to dopiero drugi dzien suplementacji a zapomnialabym dodala tez olej z nasion wiesiołka i bardzo pochwaliła za moje zywienie jakis ludzki lekarz mi sie trafił!!! :)
:arrow: Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!!!

ODPOWIEDZ