Problem z wejściem w ketoze

Zaczynam 30-dniowy test diety paleo: pytania, rady i odpowiedzi - jak wytrwać i odnieść sukces
GangAlbani
Problem z wejściem w ketoze

Post autor: GangAlbani » piątek 21 06 2019, 14:43

Cześć wszyskim. Na diecie ketogenicznej jestem od 5 mieś, przez ostatnie 4 i pół mieś nie mierzyłem poziomu ketonów, zdecydowałem się na zakup glukometru z funckją pomiaru ketonów. Pierwszy test to 0.5 mmo/l troche mnie to zdziwiło, bo myślałem że jestem w mocnej ketozie. Następne pomiary wykonywałem mniej więceju co 24h wieczorem, najwyższy wynik po poście 13 godzinnym, to 0.8 mmo/l. Moje marko - 250-300g tłuszczu 70-90g białka i 10-20 gram węglowodanów, dodam że waże 72kg. Nigdy nie byłem otyły, jestem bardzo szczupły, powód to zapobiganie trądzikowi, który zresztą udało sie wyleczyć, W zeszłą sobote pozwoliłem sobie na 60 g węglowodanów, rzadko sie to zdarza, ale miałem chwile słabości. Do teraz mój poziom ketonów stale sie obniżał, poniedziałem 0.4, wtorek 0.3 ,środa i czwartek 0.2 ,dziś 0.1 mmo/l Pomimo ograniczenia węglowodanó do absolutnego minimum około 10 gram, i treningu kardio codziennie po 40 min, i napewno obnizyła mi sie wydolność bo nigdy nie przerywałem treningu a ostatnio musze robić sobie przerwy. Od poniedziałku czuje sie troche gorzej, mój puls jest wyższ o 10 uderzeń i wieczorami czuje lekki ból głowy, myślałem że to standardowa adaptacja, ale 6 dni? i to po 5 miesięcznym stażu ? Suplementuje sie omega 3 dawak 500mg DHAi 600EPA jest też tam Witamina f łącznie 160% dziennego zapotrzebowania. A także pije wode z solą, i spożywam cytrynian potasu i mleczan magnezu ale to juz od jakiegoś czasu. Ktoś mi powie czy to normalna kolej rzeczy że nie moge wejść w ketoze, mam dalej czekać, obniżyc białko, podwyższyć tłuszcz.Zródła tłuszczu to masło, smalec, mięsa, śmietany, Jem dużo podrobów tz, Serca 1-2 razy w tygodniu, wątróbke tak samo, czasem żołądki. Dziś czuje lekkie otępienie i bół głowy już od samego rana, nie jest to uciążliwy ból ale jest.

Reklama wspiera rozwój strony:
'

Awatar użytkownika
Grzegorz
Administrator

Re: Problem z wejściem w ketoze

Post autor: Grzegorz » piątek 21 06 2019, 14:54

Rozumiesz, że mierzysz te ketony w krwi, a nie w moczu? Bo w moczu ketony pojawiają się tylko na początku, a potem nerki się przyzwyczajają i zostawiają je w krwi.
Jak znasz trochę angielski, to bardzo polecam http://marksdailyapple.com/ - Mark pisze dużo o ketonach i ketozie. Na przykład, pierwsze przykładowe linki:
https://www.marksdailyapple.com/keto/low-ketone-levels/

GangAlbani

Post autor: GangAlbani » piątek 21 06 2019, 15:30

Dalej to mi nic nie mówi czemu nie moge ponownie wejsc w ketoze, ale dzięki poczytam, może czegoś się dowiem

GangAlbani

Post autor: GangAlbani » piątek 21 06 2019, 21:28

Panie i panowie, właśnie mierze poziom ketonów we krwi i jest 0,4, problem rozwiązany, poprostu długo wchodze w stan ketozy, dziękuje dowidzenia.

ODPOWIEDZ