Jadłospis paleo (nr 21)

Nie można za długo publikować jadłospisów jednej osoby, bo w końcu zaczną się powtarzać. Nawet jeśli nie jadam dość monotonnie, to ile różnych (prawdziwych!) jadłospisów można ułożyć na podstawie jednej osoby? Stąd też pomysł publikowania jadłospisów innych bloggerów paleo. Dziś swoje menu prezentuje Bartek, autor bloga paleolife.pl, zapalony crossfitowiec i entuzjasta zdrowego stylu życia.

Co jemy? Jadłospis paleo, paleo menu, paleo smak

Jadłospis paleo i przykładowe menu na jeden dzień:

  • śniadanie – 2 jajka z boczkiem i pół awokado
  • drugie śniadanie – koktajl z banana, 1/3 szklanki mleka koksowego i 1/2 mango
  • obiad – stek wołowy, frytki z batata z grillowaną papryką
  • do podjadania w ciągu dnia – beef jerky, orzechy nerkowca oraz orzechy laskowe
  • kolacja – sałatka ze szpinaku, jarmużu, papryki i pomidorków koktajlowych, łyżka oliwy z oliwek, plus grillowana pierś z indyka

Podoba mi się jadłospis Bartka. Nie wiem, jak duże są te porcje mięsa, ale wydaje mi się, że jak dla mnie byłoby tu nieco za dużo białka. No ale ja nie trenuję crossfit i nie podnoszę ciężarów… choć dzieci rosną i są coraz cięższe, a dźwigać czasem trzeba 🙂

Jadłospis ten, choć nie może wpisać się w dietę niskowęglowodanową, nie zawiera tak dużo węglowodanów (zależnie jednak od ilości frytek). Dla niektórych odrobina ruchu jest usprawiedliwieniem do objadania się węglowodanami od rana do wieczora i dobrze widzieć, że Bartek do tego grona nie należy i ma sytuację pod kontrolą.

Uwaga – beef jerky (suszona wołowina) może zawierać gluten (zależnie od smaku i marki) – czytajcie uważnie etykiety.

Frytki są z batatów, a one (ani ziemniaki) nie są zgodne z dietami SCD i GAPS, choć można je próbować zastąpić innymi warzywami. Chyba wszystkie składniki są dozwolone na diecie FODMAP, ale jajka, orzechy i psiankowate (pomidory, papryka) nie mieszczą się w protokole autoimmunologicznym.

Publikowane na stronie PaleoSMAK jadłospisy mają różny motyw przewodni i różnych autorów oraz omawiają prezentowane posiłki pod kątem innych diet (SCD/GAPS, FODMAP, niskowęglowodanowa, protokół autoimunologiczny).

Sprawdź koniecznie inne jadłospisy oraz nasze przepisy, by zobaczyć różnorodne podejścia do żywienia paleo. Jeśli chcesz przedstawić w tym cyklu swój własny jadłospis paleo, skontaktuj się z nami.


Chcesz dostawać informacje na maila o nowych postach na stronie PaleoSMAK? Nie spamujemy, szanujemy prywatność i zawsze możesz się wypisać.

Dlaczego paleo? Co to w ogóle jest? Dieta paleo to nasz właściwy sposób odżywiania się, zgodnie z którym ewoluowaliśmy i który uformował nasz gatunek. Sprawdź sam(a)! Masz do stracenia tylko kilka chorób i kilogramów. Twoje ciało będzie ci za to wdzięczne.

Czytaj więcej: Dieta paleo | Paleo dla początkujących | Efekty diety paleo | Żywieniowe fakty i mity | Dieta na… | Paleo dla dzieci? | Styl życia paleo

Dodaj komentarz przez Facebooka poniżej albo formularzem na dole strony:

Dodaj komentarz

Twój adres nie zostanie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone symbolem *