Moja walka z trójglicerydami

Jeśli udało Ci się odnieść sukces, stosując zawarte na tej stronie informacje i chcesz się podzielić swoim szczęściem, a przez to pomóc innym - daj znać. Będę publikował Wasze historie - tak długo, jak będą przychodzić.

Tłusto nigdy nie jadłam. Dwadzieścia lat byłam wegetarianką (z przerwą na ciążę – lekarz powiedział: albo dziecko, albo wegetatrianizm).

Jakieś dwa lata temu ku mojemu zaskoczeniu okazało się, że mam podwyższony cholesterol. Grzecznie, jak lekarz przykazał, zaczęłam łykać Atoris, zrezygnowałam z masła, śmietany, tłustych serów… oleje stosowałam tylko roślinne.

Historie czytelników PaleoSMAK

W czerwcu ubiegłego roku okazało się, że wprawdzie cholesterol spadł ale trójglicerydy wzrosły do 605.

We wrześniu w związku z kiepskim samopoczuciem (głównie brak energii, ciągłe zmęczenie, wręcz zasypianie za kierownicą) byłam na badaniach w szpitalu.

Wyszłam z receptą m.in. na obniżenie trójglicerydów (Lipanthyl Supra 160). Wykupiłam lek, przeczytałam ulotkę i… lek wylądował w koszu na śmieci (Atoris też), a ja wykupiłam karnet i od tamtego czasu intensywnie ćwiczę 2-3 razy w tygodniu.

Dzięki ćwiczeniom schudłam prawie 10 kg. Niestety nie szczędziłam sobie ani słodyczy,ani bułeczek, ani różnego rodzaju kluseczek (przecież ćwiczę), moja dieta ograniczała się właściwie to tego, by było chudo.

7 lipca 2017 zrobiłam badania. Trójglicerydy 857, cholesterol 318.
Najpierw wpadłam w panikę, tego samego dnia trafiłam w internecie na PaleoSMAK.

Od 8 lipca nie jem glutenu i cukru. Używam (do woli) oliwę z oliwek, olek kokosowy, masło klarowane, osełkę. Jem sporo jajek i mięso (na razie niewiele).

To najważniejsze zasady, jakie wprowadziłam. Po dwudziestu dniach takiej diety okazało się, że trójglicerydy z 857 spadły mi do 484, a cholesterol z 318 do 289.

Na dzień dzisiejszy po 32 dniach stosowania mam naprawdę dobre efekty. Nie tylko spadły mi trójglicerydy, ale też waga. No i najważniejsze – mam siłę i energię 🙂 Nie podsypiam.

Zdaję sobie sprawę, że to dopiero początek, wiele wyrzeczeń i pracy przede mną, ale wiem, co mam robić, a to jest naprawdę dużo 🙂

Zadowolona z szybkich efektów

Podyskutuj o historiach powrotu do zdrowia: polskie forum paleo. Zadaj pytanie albo podziel się swoimi doświadczeniami i pomóż innym!


Chcesz dostawać informacje na maila o nowych postach na stronie PaleoSMAK? Nie spamujemy, szanujemy prywatność i zawsze możesz się wypisać.

Czytaj więcej: Dieta paleo | Paleo dla początkujących | Efekty diety paleo | Żywieniowe fakty i mity | Dieta na… | Paleo dla dzieci? | Styl życia paleo

Jedna myśl nt. „Moja walka z trójglicerydami”

  1. Mam podobny problem. Od 5 lat jadłam na codzień bardzo chudo, unikałam produktów wysokotłuszczowych, nie smażyłam, oleje i tłuszcze prawie nie istniały, tylko chude mięso i sery odtłuszczone, itp., itd. Ostatnio zrobiłam komplet podstawowych badań, bo czułam się osłabiona. Podejrzewałam anemię. Okazało się, że krew jest w porządku, a cholesterol całkowity wynosi 319…(trójglicerydy nisko: 95) Mocno się zdziwiłam. Jakim cudem? Teraz zmieniam dietę i zamierzam powtórzyć badania w połowie września 😀

Dodaj komentarz

Twój adres nie zostanie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone symbolem *